2021’de İngilizce Öğrenin! Ne Dersiniz?


2021’de İngilizce Öğrenin! Ne Dersiniz?

Uzun zamandır İngilizce öğrenmek isteyip bir türlü bunu başaramamış olanlar için motive edici bir yazı hazırlamak istedik. 2019 yılı yarılanmış olsa da bu yıl içinde yapmayı hedeflediğiniz şeyler için geç kalmış sayılmazsınız. Mesela İngilizce öğrenmek.

İngilizce her zaman önünüze bir engel olarak çıkmış olabilir.

Veya İngilizce bilseydim yabancı yayınları takip edebilirdim dediğiniz zamanlar olmuş olabilir.

En basitinden yabancı bir filmi alt yazısız izlemek nasıl keyifli olurdu diye düşünmüş de olabilirsiniz.

Belki de çocuğunuz İngilizce ödevini yaparken size bir şey sormuş ve basit te olsa cevap verememenin ezikliğini yaşamış olabilirsiniz.

Artık İngilizce öğrenerek bunlara son verebilirsiniz. Nasıl öğreneceğim demeyin. Öğrenenler, hem de sular seller gibi konuşanlar nasıl öğrendi ise siz de öyle öğreneceksiniz. Önce İngilizce bilmenin sizlere neler katacağına bir bakalım ki ilk adımı atmanızı kolaylaştıralım.

İngilizce öğrenmek size çok şey katacak, en önemlisi de özgüven

Her şeyden önce İngilizce öğrenmeye ve konuşmaya başlamak özgüveninize tavan yaptıracak. Uluslararası bir dili konuşmak her zaman gurur verici bir durumdur.

İş hayatında kariyer fırsatları sizi bekliyor

İngilizce bilen biri olarak iş yaşamında yükselecek, önünüze çıkan fırsatları değerlendirerek daha iyi yerlere geleceksiniz

Yabancı dizi ve filmleri alt yazısız izlemek artık çok keyifli

Alt yazı takip etmekten filmi kaçıranlardansanız İngilizce öğrendiğinizde bu sinir bozucu durumdan kurtulacak ve keyifle alt yazısız film ve diziler izleyeceksiniz.

Yurt dışı tatilleri mi dediniz?

Evet, her fırsatta yurt dışına tatile gidebilir, dil sorununu halletmiş biri olarak gittiğiniz yerlerde iletişim sorunu yaşamadan tatilin keyfini yaşayabilirsiniz.

İngilizce öğrenmeye ne zaman başlayacaksınız?

İster bu söylediklerimizi unutup İngilizceyi yine rafa kaldırabilir, ister İngilizcede bir türlü istediğiniz yere gelemediğiniz sıkıcı kurslardan birine yazılabilir, isterseniz de evden çıkmadan alacağınız online İngilizce dersleri ile kısa sürede İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. 2017 yılında belirlediğiniz hedefler içinde İngilizce öğrenmek varsa bunu gerçekleştirmenin tam zamanı. Yabancı dil bilmenin size katacağı artılar aslında saymakla bitmez. On binlerce insan şimdiye dek online İngilizce eğitimi ile günde sadece 10-20 veya 30’ar dakikalık derslerle İngilizce öğrendi. Bunlardan biri de siz olabilir, ana dili İngilizce olan öğretmenler rehberliğinde konuşarak ve dinleyerek birkaç ayda İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar