Acemiler İçin İngilizce: Öğrenmeye Nasıl Başlayabilirsiniz?


 

İngilizce bilginiz hiç yok ya da acemi denilecek kadar az ise ümitsizliğe kapılmayın. İngilizceyi öğrenmeyi de sakın gözünüzde büyütmeyin. Etrafınızda akıcı şekilde İngilizce konuşanlar olabilir. Onları görüp te öyle bir İngilizce bilgisine asla sahip olamayacağını düşünen sadece siz değilsiniz. İngilizce öğrenmeyi kafanıza koyduysanız gerisi kolay. Eğer hala öğrenmek için bir adım atmadıysanız öncelikle İngilizce öğrenmeye kesin karar vermelisiniz. Bunu da mı başaramıyorsunuz? O halde önce oradan başlayalım. İngilizce öğrendiğinizde hayatınızda ne gibi değişiklikler olacağını hiç düşündünüz mü? Dilerseniz önce bunların üzerinden geçelim.

İngilizce bilmek size ne kazandıracak?

Her şeyden önce kendinize olan güveniniz artacak. Çünkü bir dil bir insan demişler.

Öğrenciyseniz kendinize iyi bir gelecek kazandırabilirsiniz.

İş arıyorsanız dolgun ücretli en iyi pozisyonlar sizi bekliyor.

Çalışıyorsanız iyi bir kariyer yapabilir, boşalan bir üst düzey pozisyona siz seçilebilirsiniz.

Şirketiniz artık yurt dışı seyahatlerine sizi de gönderecek.

Tatillerde yurt dışına giderek ufkunuzu genişleteceksiniz.

Turistlerle gönlünüzce sohbet edeceksiniz.

Yabancı filmleri alt yazısız keyifle izleyeceksiniz.

Aradığınız bilgileri direk kaynağından İngilizce okuyacaksınız.

Yabancı şarkıları dinlemek ve söylemek sizin için çok keyifli olacak.

Arkadaşlarınız arasında bir havanız olacak.

İngilizce bilen biri olarak çok daha sosyal olacaksınız.

İngilizce kitap, dergi ve makaleleri okuyacak, yabancı yayınları rahat takip edeceksiniz.

Yabancılarla chat yapmak, yabancı arkadaşlar edinmek sizin için çok kolay olacak.

 

İngilizce bilmenin avantajları gördüğünüz gibi uzayıp gidiyor. Şimdi acemi biri olarak nasıl İngilizce öğreneceğiz bakalım.

Acemiler için İngilizce eğitim yöntemleri

Online eğitim alın: Sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorsanız hemen bir online eğitim sitesine üye olun. Öğretmeninizi seçin ve kendinizin belirlediği saatlerde İngilizce öğrenmeye başlayın.

Okuyun: Kısa hikâyeler, basit cümleler içeren metinler başlangıç seviyesinde ne kadar çok okunursa o kadar hızlı kelime öğrenilir. Konusunu bildiğiniz bir hikayeyi okumak ise öğrenmenizi kolaylaştırır.

Pratik yapın: Pratik yapmak için İngilizce bilen arkadaşlarınızla sohbet edebilir, chat arkadaşı edinebilir veya yabancılarla konuşmayı deneyebilirsiniz.

Film izleyin: Yine konusunu bildiğiniz bir filmi önce alt yazılı sonra alt yazısız izleyin. Yeni kelimeleri ve cümle kalıplarını not edin. Gerektiği yerde filmi durdurup geri alın ve tekrar izleyin.

Yabancı arkadaş edinin

Yabancılarla konuşmak için artık turistlerin gelmesini beklemenize gerek yok. İnternette birçok chat yapabileceğiniz site bulunmaktadır. Kendinize yabancı bir arkadaş edinip konuşma pratiği yaparak öğrendiğiniz kelimeleri pratiğe dökebilir, yeni-yeni kelimeler öğrenebilirsiniz.

Konuşarak öğrenin!

On binlerce kişinin İngilizce öğrendiği, fark yaratan sistemle siz de tanışmak istiyorsanız, KonusarakOgren.com’a gidip bilgi alabilirsiniz…

Her seviyeden insan için katkı sağlayan, anadili İngilizce olan kişilerle konuşarak deneyim katan, başarıya ulaştıran bu yöntemi mutlaka deneyin!

Son Yazılar