Akıcı İngilizce Konuşmak İstiyorum


İngilizcede En Sık Kullanılan Soru Kelimeleri

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

 

İngilizce öğrenenlerin en büyük sıkıntıları öğrendiklerini akıcı bir şekilde kelimelere dökememeleridir. Akıcı İngilizce konuşmak her İngilizce öğrenmek isteyenin ve öğrendiğini düşünenin isteğidir. Dilde akıcılık için kelime ve gramer bilgisi temel olarak alınmış olmalı, en çok kullanılan kelime ve cümle kalıpları ezberlenmiş olmalıdır. Buna rağmen hala akıcı bir şekilde İngilizce konuşamıyorsanız pratiğiniz eksik demektir. Akıcı İngilizce konuşmak için bol-bol pratik yapılmalıdır. Kulakları etkin bir şekilde kullanmak, karşısındaki kişinin konuştuğunu anlamak Akıcı İngilizce konuşmak için mutlaka gereklidir.

Dinlediğinizi Anlamaya Çalışın

Dinlediğiniz bir konuşmayı anlamazsanız cevap vermeniz veya konuya dahil olmanız mümkün değildir. Bu nedenle anlaşılır ve tekrar edilir çalışma yöntemlerini kullanmalısınız. Online İngilizce eğitimlerde eğitmenler tekrar yaptırarak kişinin anlamasını ve doğru telaffuz etmesini sağlamakta, daha önce görülen dersleri tekrar etme imkanı olduğundan konular net bir şekilde anlaşılmaktadır. Kelimelerin telaffuzlarının iyi öğrenilmesi duyduğunu anlamada en önemli konudur. Kelimeyi biliyor olabilirsiniz. Fakat telaffuzunu doğru öğrenmediyseniz duyduğunuzda ne olduğunu anlamayacaksınız. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerden online eğitimlerde en doğu telaffuzları öğrenecek, canlı sınıflarda sürekli pratik yapacaksınız.

Filmleri Önce Alt Yazılı Sonra Alt Yazısız İzleyin

Film izleyerek anlama becerinizi geliştirebilir, yeni kelimeler öğrenerek kelime hazinenizi geliştirebilirsiniz. Kelimelerin telaffuzlarını ve anlamlarını öğrenmek için filmleri önce alt yazılı izleyin ve konuşulanları dinleyin. Sonra alt yazısız izleyerek öğrendiğiniz kelimeleri hatırlamaya ve konuşmaları dinlediğinizde kelimeleri seçmeye çalışın. Günlük konuşma kalıplarının çok kullanıldığı filmler Akıcı İngilizce konuşmak için çok yardımcıdır.

Aynı Anda Hem Dinleyin Hem Okuyun

Online eğitimlerde metinleri aynı anda dinleyip bir taraftan da okuyabilirsiniz. Telaffuzu geliştirmek için mükemmel bir yoldur. Dinlediğiniz kelimeleri doğru okuyup okumadığınızı anında görebilirsiniz. Online İngilizce eğitimlerde yanlış okuduğunuz kelimeler için metinleri tekrar-tekrar dinleyebilir, en doğru telaffuzu öğrenene dek bunu tekrarlayabilirsiniz.

Ezberlemeye Değil Anlamaya Çalışın

İngilizceyi kullanmak demek konuşmak, yazmak ve okumak demektir. Kullanmak için de anlamalı ve konuşmalısınız. Kelimeleri, cümleleri anlamaya çalışın. Anladığınızda kelime bilginiz ve temel gramer bilginiz yeterli ise mutlaka bir cevabınız olacaktır. Anlamadığınızda ise cevabını bilseniz bile bir şey konuşamayacaksınız. Kelime ezberlemek, cümle kalıplarını öğrenmek ve bunları konuşarak kullanmak karşınızdakini anlayarak konuşmanızı sağlayacaktır.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.