Akıcı İngilizce Konuşmak Ne Kadar Sürer?


 

İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak gerek iş yaşamında gerekse akademik kariyerde istenen bir İngilizce seviyesidir. Akıcı İngilizce konuşma seviyesine herkes farklı zamanlarda ulaşsa da doğru eğitim şekli ile hemen-hemen aynı zamanda akıcı bir şekilde konuşmaya başlanabilir. Seçilen eğitim yöntemi konuşma ve konuşturma ağırlıklı olmalı, dinleme, anlama ve kelime öğretme bakımından hızlı yol aldıran eğitim tarzı olmalıdır. Akıcı İngilizce konuşmak ne kadar sürer diye düşünüyorsanız ve kısa sürede İngilizce konuşmaya başlamak istiyorsanız sizleri sürekli konuşturan, konuşarak İngilizce öğreten eğitimleri tercih etmelisiniz.

1 haftada İngilizce öğrenilir mi?

Son dönemlerde internete 1 haftada İngilizce öğrenileceğini iddia eden sitelere rastlanmaktadır. Tamamen ticari amaç güden bu siteler, gerçekleşmesi mümkün olmayan vaatleri ile insanların kafasını karıştırmaktadır. 1 haftada İngilizce öğrenmek mümkün değildir. Profesyonel bir eğitimle bile en az 3 ay süren İngilizce öğrenme ve konuşma aşamaları öyle kısa sürede aşılacak bir dönem değildir.

Akıcı İngilizce konuşmak ne kadar sürer?

İngilizce öğrenmek bir süreçtir. Bu süreçte İngilizce öğrenmeye karar veren bir birey düzenli olarak İngilizce çalışmalı, bol-bol pratik yapmalı, kelime ve gramer bilgisini genişletmeli ve okuyup yazmalıdır. Tüm bunları ve özellikle İngilizce konuşma pratiği yapacağınız en etkili İngilizce eğitimi online İngilizcedir. İngilizce seviyeniz ne kadar İngilizce bildiğinizle değil ne kadar konuşabildiğinizle ölçülmektedir. İngilizce isteyen iş ilanlarında “fluent” yani akıcı İngilizce istenmektedir. Süreci ise değişebilmektedir.

Akıcı İngilizce nedir?

Anlaşılır, seri ve doğru İngilizce konuşmaya akıcı İngilizce denilmektedir. Yani doğru kelime ve gramer bilgisi gerekli olup, konu anlatımında veya sorulan sorulara cevap vermede fazla düşünmeden seri bir şekilde konuşmayı ifade eder. Konuşurken aynı Türkçe konuşur gibi kelimeler doğal bir şekilde söyleniyor ve fazla duraksanmıyorsa akıcı İngilizceden söz edilebilir.

Akıcı İngilizce konuşarak öğrenilir

İngilizceyi kısa sürede akıcı bir şekilde konuşmak, konuşarak İngilizce öğrenme ile mümkündür. Akıcı İngilizce konuşmak için çok fazla kelime bilmeye gerek yoktur. Kelime ve gramer bakımından iyi olduğunu söyleyip İngilizce konuşamayan insan sayısı oldukça fazladır. Oysa çok daha az kelime ile akıcı İngilizce konuşabilir, iletişimde hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Sürekli İngilizce konuşacağınız, kelime ve gramer bilgisini eğlenceli bir şekilde alacağınız online İngilizce kursları, akıcı İngilizce için en ideal eğitimdir.

Konuşarak Öğren sistemi ile ilgili bilgi almak için, www.konusarakogren.com adresine göz atmaya ne dersiniz? On binlerce kişi, Türkiye’de bu modelle İngilizce öğrendi! Her gün ABD’de, anadili İngilizce olan eğitmenler ile görüşerek, telafuz sorunlarını ortadan kaldırdı…

Son Yazılar