B2 İngilizce Seviyesine Nasıl Çıkılır?


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

 

B2 seviyesi, dördüncü seviye olarak tanımlanmaktadır. Orta seviye üstü olup B2 İngilizce seviyesi bir birey akademik ve profesyonel konularda oldukça rahattır. B2 İngilizce seviyesi Upper İntermediate seviyesi olup PET ve YSD sınavlarında istenen seviyelerdir. Okuma, yazma, konuşa ve dinleme bakımından iyi bir seviyedir. B2 İngilizce seviyesi bir öğrenci yabancılarla rahat konuşabilir, tartışabilir, uzun cümleler kurabilir. Okuduğunu rahatlıkla anlar. Herhangi bir konudaki düşüncelerini rahatlıkla anlatabilir, günlük yaşamda çok rahat iletişim kurabilir. İngilizce olarak detaylı bilgi verebilir, genel bir soru hakkında olumlu veya olumsuz düşüncelerini rahat dile getirebilir.

Peki, böyle akıcı bir yabancı dil bilgisine sahip olma ve B2 seviyesine çıkmak için İngilizceye nasıl çalışmalı? Akıcı yani “fluency” bir şekilde İngilizce konuşmak ve anlamak için birçok yöntem vardır.

Online İngilizce Eğitimler almak

Teknoloji çağı günümüzde artık her evde bilgisayar ve internet bulunmaktadır. İngilizce öğrenmede internet artık en çok kullanılan yöntemdir. Birçok online İngilizce eğitim veren web siteleri sayesinde İngilizce çok daha kolay öğrenilmekte ve geliştirilmektedir. Online İngilizce eğitim almak için zaman ve mekanı seçmek kişiye kalmıştır. Artık İngilizce öğrenmek için zamanım yok kelimesi geçerli değildir. Online eğitimler günün her saatinde verilmekte, ana dili İngilizce olan öğretmenler eşliğinde öğretilmektedir. Seviye tespit sınavından sonra kursiyer kendi seviyesinde bir sınıfa yerleştirilir. En iyi öğrenme teknikleri ile canlı olarak konuşma, okuma ve dinleme becerileri kazanır. Eğitmenler anında geri bildirim yaparak telaffuzları düzeltir. Kelime ezberlemek, cümleler kurmak ve seviye atlamak online eğitimlerle çok rahattır.

Okumak

İngilizceyi ilerletmek, seviye atlamak için bol-bol İngilizce metinler okunmalıdır. Gazete, hikaye, masal, makale ve daha birçok metin okuyarak İngilizcenizi ilerletebilir, kelimelerin kullanım yerlerini öğrenebilirsiniz.

Konuşmak

Ne kadar kelime veya cümle yapısı öğrenirseniz öğrenin bunları pratiğe dökmediğiniz sürece kalıcı olmayacak ve bir işe yaramayacaktır. Mutlaka pratik yapılmalı, bol-bol İngilizce konuşulmalıdır.

Dinlemek

Dinlemenin de birçok yolu var. Yabancı film ve dizi izlemek, diyalog dinlemek, online eğitimlerde metinleri dinlemek, öğretmene kulak vermek önemlidir. Dinleyerek zamanla kelimeleri seçmeyi öğrenebilir, anlama sorununu ortadan kaldırarak seviye atlayabilirsiniz. Kendinize mutlaka bir program yapmalı ve düzenli olarak İngilizce çalışmalısınız. Hiç olmazsa bildiğiniz kelimelere her gün bir yenisini ekleyerek bir şeyler yapabilirsiniz. Öğrenilenin tekrar edilmesi, pratik yapılması, yazmak ve okumak İngilizce öğrenmenin püf noktalarıdır.

 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

One thought on “B2 İngilizce Seviyesine Nasıl Çıkılır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.