25 Yabancı Dil Öğrenmiş Barry Farber’dan Tavsiyeler


25 Yabancı Dil Öğrenmiş Barry Farber'dan Tavsiyeler

 

İngilizce öğrenmeye balıklama dalın diyen Barry Farber, 25 yabancı dili öğrenmiş biridir. Bunu okuyunca Barry Farber’ın zeka seviyesinin çok iyi olduğunu düşünebilirsiniz. Ama Farber sıradan bir insan zekasına sahip biridir. Şimdi nasıl oluyor da 25 yabancı dil öğrenebilmiş diyorsunuz. Sadece çalışarak ve konuşarak. Barry Farber 25 dil öğrendikten sonra tecrübelerini yabancı dil öğrenmek isteyenlerle paylaşmış, bir yabancı dil nasıl öğrenilir teknikler paylaşmıştır.

25 Yabancı Dil Öğrenmiş Barry Farber'dan Tavsiyeler

Barry Farber ile özdeşleşmiş İngilizce öğrenme teknikleri

Kelime ve gramere fazla takılmadan yabancı dil öğrenilebileceğini söyleyen Farber, yabancı dil öğrenmenin aslında sanıldığı kadar zor olmadığını en güzel tekniklerle ispatlamış durumdadır.

İngilizce öğrenmeye balıklama dalın

Öyle aylarca yıllarca kelime ezberlemek, gramer öğrenmek, yazmak çizmek doğru bir yöntem değildir. Tıpkı online İngilizce eğitimler gibi Barry Farber da İngilizce öğrenmeye ve konuşmaya hemen başlamak gerektiğini söylüyor. Bunu nasıl yapacağınızı düşünmeyin. Günümüz teknolojisinde online İngilizce eğitimi elinizin altındadır.

Çok yönlü düşünün

Yabancı dil öğrenirken konuşma, dinleme, okuma ve yazma aktivitelerinin bir arada olması gerektiğini söyleyen Farber, konuşmak için her fırsatı değerlendirmek gerektiğini, İngilizce öğrenmek için mümkün olan en çok duyunun işin içine katılması gerektiğini söylüyor. Hem göze hem de kulağa hitap eden bir eğitimle konuşarak, dinleyerek, okuyarak ve yazarak İngilizce eğitimi almak online eğitimlerle başarılmaktadır. Eğlenceli kelime oyunları ve testleri, canlı sınıflarda yapılan konuşma pratikleri tam da Barry Farber’ın tavsiye ettiği eğitim şeklidir.

En tepeden başlayın

Aynı bir çocuğun konuşmaya başladığı dönemlerdeki gibi siz de direkt İngilizce konuşmaya başlayın. Barry Farber bunu öneriyor. Yani dil öğrenmede en önemli şeyin konuşmak olduğunu vurguluyor. Konuşmak için de her fırsatta pratik yapmanın önemine değiniyor. İlave olarak alt yazısız filmler izlemenin faydalı olacağını, bol-bol konuşup dinlemek ve okumak gerektiğini belirtiyor.

Günümüzde dil bilimciler tarafından Barry Farber’ın öğrenme teknikleri en iyi yöntemler olarak alınmıştır. Uzmanlar tarafından onaylanan İngilizce öğrenme tekniklerini günümüzde online İngilizce eğitimlerinde bulabilirsiniz.

Barry Farber gibi bu yola çıkmak, yabancı dilleri silip süpürmek isterseniz, İngilizceden başlayabilirsiniz… Eğer hala İngilizce konuşma konusunda eksikleriniz varsa, Konuşarak Öğren modeli ile tanışabilirsiniz…

Son Yazılar