Konuşarak Öğren Blog > İngilizce Nasıl Öğrenilir? > Basit İngilizce Öğrenmek İstiyorum
 Kategori İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce öğrenmek isteyip bir türlü öğrenemeyenlerden misiniz? İngilizce öğrenmenin sade, basit bir formu yok mu diye düşünenlerden misiniz? O halde basit İngilizce öğrenme modeli konusunda sizleri aydınlatalım. Yazımıza devam etmeden önce Konuşarak Öğren tarafından sunulan ücretsiz bir derse katılmak isterseniz buraya tıklayarak kayıt olmanız yeterli.

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Basit İngilizce öğrenme yolları

İngilizce konusunda birçok farklı metot mevcut. Bazı modeller ezber tekniklerine dayanırken, bazı modeller ise deneyime, bazı modeller klasik eğitim öğretilerine dayanır. Basit İngilizce öğrenme yolları için bir analiz yaptık. Sırası ile, İngilizce öğrenme yolundaki tüm teknikleri sıralıyoruz, size uygun olduğunu düşündüğünüz modelleri İngilizce öğrenme yolunda tercih edebilirsiniz.

Kelime ezberleme yolu ile İngilizce öğrenme

Birçok kişi için, yabancı dil eğitimi akla geldiğinde ilk konulardan bir tanesi kelime hakimiyeti olmakta. Kelime dağarcığını geliştirdiğini gören insanlar, dile hakim olduklarını varsayıyorlar. Kelime ezberleme metotları, Türkiye’de 1980’li yılların sonlarında popüler idi, ancak modern eğitim metotları gösteriyor ki, ezberlemek tamamen yanlış bir durum olmakla birlikte, sağlıklı bir yol değildir.

Okuma pratiği ile basit İngilizce

Kelime bilginiz geliştikçe, İngilizce okuma alışkanlığının size sağladığı katkı biraz daha artacaktır. Eğer düzenli olarak haber, makale ya da benzeri İngilizce metinler okuyorsanız, bunun size ciddi bir katkısının olacağı açık.

Video izleyerek İngilizce

Günümüzde sosyal medya araçlarının yaygınlığı artık tüm toplumu, dijital bir devrimin içine aldı diyebiliriz. Youtube ya da Scorp gibi platformlar, Younow ya da Udemy gibi video odaklı eğitim platformları aracılığı ile birçok video izleyerek, İngilizce cümleleri anlama kabiliyetinizi geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda film siteleri aracılığı ile anadili İngilizce olan çeşitli filmleri, Netflix gibi servisler ile keyif alacağınız yabancı dizileri izleyebilirsiniz. Basit İngilizce eğitimi, birçok kişi için video izleyerek kendini geliştirmek ve pratik yapmaktır.

Deneyime dayalı İngilizce eğitimi

Basit İngilizce eğitimi, asla ezbere dönük bir yaklaşım içermez. En nihayetinde, İngilizce öğrenmek istiyorsanız modern teknikleri barındıran bir prensipler bütünü olan deneyime dayalı, yani konuşarak, pratik yaparak İngilizce öğrenme yolunu tercih etmelisiniz.

Türkiye’de bu konuda on binlerce kişinin tercih ettiği büyük bir marka haline gelmiş Konuşarak Öğren, anadili İngilizce olan ABD’li eğitmenler ile her gün kısa zaman dilimlerinde konuşarak, kendinizi geliştirmenizi ve İngilizceyi deneyim ile öğrenmenizi sağlayan bir araçtır. Basit İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız, size kısaca Konuşarak Öğren’in özelliklerinden bahsedelim.

  • Her gün 10 ya da 20 dakika gibi kısa zaman dilimlerinde görüşmelerinizi gerçekleştirirsiniz,
  • Eğitmeninizin anadili İngilizce olduğu için, siz de o aksana ve o doğallığa zaman içinde hakim olursunuz,
  • Konuşarak Öğren’in sunduğu geniş gramer ve kelime arşivinden faydalanabilirsiniz,

Hepsinden önemlisi de, bu hizmeti denemek tamamen ücretsizdir. Anasayfadaki formu hızlı bir şekilde doldurarak, siz de bugün İngilizce öğrenmek için bir adım atın!

 

Merak ettiğiniz kelimelerin veya metinlerin anlamlarını öğrenmek için İngilizce – Türkçe çeviri sitemizi mutlaka ziyaret edin.

Güncel İçeriklerimiz

Lütfen Ne Aradığınızı Yazın ve "Enter" tuşuna basın.