Bella Poarch – Build a Bitch Şarkı Sözleri Çeviri


bella poarch build a bitch çeviri

Bella Poarch Kimdir?

Bella Poarch (8 Şubat 1997 doğumlu) Filipinli-Amerikalı bir sosyal medya kişiliği ve şarkıcısıdır. 17 Ağustos 2020’de, İngiliz rapçi Millie B’nin “Soph Aspin Send” şarkısıyla dudak senkronizasyonu yaptığı TikTok‘ta en çok beğenilen videoyu oluşturdu. Mayıs 2021’de, Warner Records’un yeni bir sanatçı için “Tarihin en büyük YouTube çıkışı” olarak adlandırdığı ilk single’ı “Build a Bitch“i yayınladı. 19 Haziran 2021 itibarıyla TikTok’ta 73.4 milyondan fazla takipçisi var. Charli D’Amelio, Addison Rae ve Khaby Lame‘in ardından platformda en çok takip edilen dördüncü kişi olarak sıralanıyor. Ayrıca 2021’de Warner Records ile bir müzik kaydı anlaşması imzaladı. Poarch, 8 Şubat 1997 ‘de Filipinler’de doğdu ve üç yaşına kadar büyükannesi tarafından büyütüldü ve ardından evlat edinildi. Üvey babası Amerikalı ve üvey annesi Filipinli. Bir röportajında üvey erkek kardeşinin çocukluğu boyunca ağır bir şekilde istismara uğradığını anlatıyor. Ailesiyle birlikte bir çiftlikte yaşıyordu: iki büyük (evlat edinilmiş) kız kardeş, onu evlat edinen ebeveynleri ve erkek kardeşi. Daha 7 yaşında olmasına rağmen çiftlikle ilgili birçok sorumluluğu vardı. Evlat edinen kız kardeşlerinin kendisiyle aynı muameleyi görmediğini anlatıyor. Bella babasının sözlü ve fiziksel tacizde bulunduğunu, annesinin ise karışmadığını söylüyor. O 13 yaşındayken babasının bypass ihtiyacı nedeniyle Hawaii‘ye taşındı. İstismarın burada azaldığını, ancak yine de evde babasından bir miktar psikolojik tacizle karşılaştığını söylüyor.

Bella Poarch – Build a Bitch Şarkı Sözleri Çeviri Tablosu

[table id=606 /]

İngilizce Şarkı Dinleyin

Bir çok insan İngilizce şarkı dinler. Ancak şarkı dinlemek İngilizce öğrenmek için size yeterli gelmiyor olabilir. Bunun sebebi ise şarkıları bilinçsiz bir şekilde dinlemeniz. İnsanlar İngilizce şarkı dinlerken sözlere ve anlamlarına dikkat etmezler. Bu yüzden dinlerken eğlenip geçerler. Şarkılardan İngilizcenizi geliştirmek için yapmanız gereken şeyse şarkı sözlerini açıp tek tek incelemeniz. İngilizce şarkıların sözlerini çevirmek size tecrübe katar. Aynı şekilde sözleri öğrendiğinizde şarkılara eşlik edebilmenizi sağlar. Bu sayede hem dinleme hem de konuşma kabiliyetiniz gelişir. Üstelik bolca İngilizce kelime telaffuzu da öğrenmiş olursunuz.

İngilizce Şarkı Sözü Çevirisi Nasıl Yapılır?

İngilizce şarkıların altında genellikle daha derin bir anlam ya da hikaye yattığını unutmamanız lazım. Bu yüzden cümleleri çevirirken mantıksız geliyorsa başka cümlelerle bağlantısı ya da başka konulara göndermesi olabilir. Bu yüzden normal çevirilere göre daha çok düşünmeniz gerekir. Cümleleri çevirirken ise normal çeviri yapıyormuş gibi çeviri yapmanız gerekir. Normal çeviride ise önce cümlenin öznesi belirlenir ve cümlenin kalanı tersten çevrilir.

İngilizce Öğrenmek Gözünüzü Korkutmasın!

İngilizce öğrenmek gözünüzde büyüyor olabilir. Bilmediğiniz bir dilde cümleler kurmanın çok karışık olduğunu düşünebilirsiniz. Ama Konuşarak Öğren sayesinde hiç korkmadan ve kafanız karışmadan İngilizce Öğrenebilirsiniz! Anadili İngilizce olan eğitmenlerle kendi programınıza göre ders ayarlayabilir en kısa sürede İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Her derste yeni konular öğrenir, eksiklerinizi ve hatalarını kapatarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Siz de doğru ve kolay bir şekilde İngilizce öğrenmek istiyorsanız Konuşarak Öğreni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Konuşarak Öğren anadili İngilizce olan eğitmenlerle konuşarak kendinizi geliştirebileceğiniz bir İngilizce konuşma sitesidir. İnsanlarla İngilizce konuşma uygulamaları konusunda yepyeni bir seviyeye ulaşmıştır. Her gün İngilizce konuşan insanlarla bir araya gelip kendiniz geliştirebilirsiniz. Bu yüzden İngilizce öğrenmek isteyenler için büyük avantaja sahiptir. Uzaktan İngilizce eğitim konusunda konusunda oldukça tecrübeli eğitmenlerden alacağınız dersler sayesinde internette İngilizce öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar