British Side İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


British Side Hakkında Genel Bilgi

Kurs bölümü kapanan British Council eğitmenleri ve yöneticileri tarafından “kaliteli eğitimin adı” mottosu ile kurulmuştur. İhtiyaç için veya kendinizi geliştirmek amacıyla kategorilere göre İngilizce bilgisi edinebileceğiniz şirkete isterseniz kursiyer olarak isterseniz de online katılım sağlayabiliyorsunuz.

British Side kuruluşu 2006 yılına dayanan bir firma ve özellikle beraber çalıştığı isimler de kalitesini kanıtlar nitelikte. British Side’ın iş birlikleri Cambridge Üniversitesi, Pearson, British Council şeklinde.

Hal böyle olunca, British Side bünyesinde çalışacak personel alırken de haliyle alt yazılı Game of Thrones İngilizcesinden bir tık fazlasını bekliyor. Zira hem çalışılan ortakların kalitesi, hem de verilen eğitimin düzeyi sizden kraliyet İngilizcesinden hallice bir İngilizce beklemekte. Biz de yazımızda mülakatta size sorulması muhtemel konu ve soruları, hem İngilizce hem de Türkçe olarak iletiyor olacağız.

British Side İngilizce yeterlilik derecenizi mülakatlarında nasıl ölçüyor?

Önemli ve merak edilen konulardan biri de British Side’ın mülakatlarda nasıl ilerlediği. Size mülakatın çoğu aşamasının günümüz dijital şartlarına da bağlı olarak online gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Mülakatlar ilk olarak kariyer sitelerinden ya da şirketin kendi sitesinden başvurduğunuz özgeçmişinizin incelenmesi ve aranan şartlara uygun olması halinde sizinle irtibata geçilmesi şeklinde başlıyor.
Önce ilk eleme olarak Türkçe sözlü bir kısa mülakata davet ediliyorsunuz. Bu mülakat bazen Skype üzerinden de gerçekleşebiliyor. İlk aşama sizin özgeçmişinizde belirtmiş olduğunuz bilgileri teyid amacı taşıyor. Sonrasında bir kişilik envanterine tabi tutuluyorsunuz fakat bu aşamanın bazen en son da uygulandığını söylemekte fayda var. Bu envanter sizin stresle nasıl başa çıktığınızı ya da güçlü ve zayıf yönlerinizi keşfetmelerine yarıyor.

İngilizceyi ölçmeye yarayan mülakatlar genellikle öncesinde yazılı İngilizce dil bilgisi, kelime bilgisi ile okuma ve yazma becerilerindeki yeterliliğin ölçülmesi şeklinde gerçekleşiyor. Bu ölçme, kurs merkezinde yazılı olarak gerçekleşebileceği gibi, online sınav merkezlerinde bilgisayar üzerinden cevaplayacağınız sorular eşliğinde de gerçekleşebilir. Dil bilgisi, kelime bilgisi, okuma ve yazma dışında kalan diğer dil becerisi olan konuşma beceriniz ise, son aşamada sizinle gerçekleştirilen sözlü İngilizce mülakat ile ölçülüyor. Sözlü mülakatta ise sorulma ihtimali olan soruları ve cevapları sizinle paylaşıyor olacağız.

British Side İngilizce mülakatta başarılı olmak için hangi seviyede İngilizce bilmeliyim?

Bu soruyu İngilizce öğrenmeye karar vermiş hemen hemen herkesten duyarsınız. Fakat burada durum biraz farklı. British Side bünyesinde çalıştıracağı personel için, hele ki bu çalışan eğitmen olarak işe alınacaksa, advanced düzeyde İngilizce talep ediyor. Çünkü artık İngilizceyi çok iyi bildiğinizi ve dili öğretebileceğinizi varsayıyorlar. Aslında sizden beklenen seviyeden yazımızda biraz bahsettik. Bu genel olarak dil bilgisi ve gramer kurallarına hakim, kelime bilgisi oldukça gelişmiş, okuduğunu anlayıp “comprehension” dediğimiz kavrama sorularında zorlanmayan ve yazma söz konusu olunca akademik düzeyde essay yazabilen bir seviyeye tekabül ediyor. Konuşma kısmı ise belki de mülakata hazırlananların en çekindiği kısım. Çünkü dil alanında yetkin firmalar ve şirketler, sizin konuşma becerilerinizi de daha profesyonel değerlendireceklerdir. Bizden size tavsiye, mülakattan önce bol bol “mirror talk”, yani ayna karşısında kendinizle konuşma yapmanız yararınıza olacaktır. Hatta bu konuşmanızı bir de kaydedip, sonradan dinlerseniz, konuşurken yaptığınız hataları fark edersiniz. Bu hataları yeniden tekrarlamamak da mülakatta sizin için hayat kurtarıcı olacaktır.

Size son önerimiz ise paylaşacağımız İngilizce mülakat soru ve cevaplarını incelemeniz olacak. Çünkü mülakatlarda genel olarak benzer sorular sorulur ve sizin bu sorulara hazırlıklı bir şekilde gitmeniz, sizi diğer adaylardan bir adım öne geçirecektir.

Soruları ve cevapları inceledikten sonra, devamında paylaştığımız aynı soruların ve cevapların Türkçe karşılıklarına da bakabilirsiniz.

Unutmayın, cevaplar örnek niteliğinde olup; cevapları kişiselleştirmeniz gerekecektir. Bol şans!

BRITISH SIDE ENGLISH INTERVIEW

General Information About British SideThe course section was founded by the British Council trainers and managers with the motto “the name of quality education”. You can participate in the company, where you can learn English according to categories for your needs or to improve yourself, either as a trainee or online.The British Side company is a company dating back to 2006 and especially the names it works with prove its quality. Some of the collaborations of British Side are Cambridge University, Pearson and British Council. As such, while recruiting staff to work within British Side, it expects one click more than the subtitled Game of Thrones English. Because both the quality of the partners worked and the level of education provided expect a clear English from you; maybe a little bit worse than royal English.In our post, we will convey the possible questions and questions to you in the interview both in English and Turkish.

How does British Side measure your English proficiency in your interviews?

One of the most important and topics is how British Side progresses in the interviews. We can tell you that most stages of the interview take place online, depending on the digital conditions of today.The interviews first begin with examining your resume, which you apply from career sites or the company’s own site, and contacting you if it meets the requirements.Firstly, you are invited to a short interview in Turkish as the first elimination. This interview can sometimes take place via Skype. The first step is to confirm the information you have provided in your resume.You are then subjected to a personality inventory, but it is worth saying that this stage is sometimes the last one to be implemented. This inventory helps them to find out how you deal with stress or discover your strengths and weaknesses.

Interviews for measuring English usually take place in the form of measuring proficiency in written English grammar, vocabulary and reading and also writing skills. This measurement can be done in writing in the center of the course, or in the online exam centers accompanied by questions you will answer on the computer.Your speaking skills, other than grammar, vocabulary, reading and writing, which are other language skills, are measured by an oral English interview with you at the last stage. In the oral interview, we will be sharing questions and answers that may be asked.

At Which Level Should I Know English to Succeed in English Interview of British Side?

You hear this question from almost everyone who has decided to learn English. But the situation is a little different here. British Side demand an advanced English for the staff to be employed by them, especially if this employee will be hired as a trainer. Because they assume that you now know English very well and can teach the language. In fact, we talked a little about the level expected of you in our post. This generally corresponds to a level that is dominant in grammar and grammar rules, vocabulary is highly developed, does not have difficulty in comprehension questions and can write essay at academic level when it comes to writing. The speaking part is perhaps the part that the interviewees are most afraid of. Because companies and firms competent in the language field will evaluate your speaking skills more professionally.

We advise you to have a “mirror talk” which means talking in English in front of a mirror as if talking to the interviewer before the interview. In fact, if you record this conversation and listen to it later, you will notice the mistakes you have made while talking. Not repeating these mistakes again will be life saving for you in the interview.

Our last suggestion to you will be to examine the English interview questions and answers we will share. Because in the interviews, similar questions are asked in general and your preparedness to these questions will take you one step ahead of the other candidates.After examining the questions and answers, you can also look at the Turkish equivalents of the same questions and answers we shared later.

Remember, the answers are exemplary; you will need to customize the answers. Good luck!

 

 

10 Interview Questions for English Teachers to Prepare for When Applying A Job

Once you’ve done a little research about the company, it’s time to prepare for the interview itself. Usually your interview will take place on Skype or over the telephone (or even in person). It’s important to be prepared to answer questions on the spot without mincing your words or drawing blanks.
Here are 10 common interview questions that English teachers are asked, as well as how you can prepare for them so that you come across as confident, professional and competent.

1. Can you tell me a little about yourself?

By posing this inquiry, your questioner truly needs to think about the aptitudes you have that are significant to the profession. Consequently, you have to outline your answer such that reveals to them you’re equipped for this specific position.

For instance, in the event that you were meeting for a job of teaching to lower proficiency level of English learners in British Side, here are a few different ways you could respond to the inquiry: I appreciate attempting new things and finding out about new societies, and have set aside the effort to get familiar about world cultures.  I’m an exceptionally dynamic individual, which is the reason I appreciate arranging English exercises with a great deal of hands-on exercises. I like working with kids and have experience chipping in at my neighborhood recreational focus.

2. Why do you want to be a teacher?

This is another normal inquiry question, and is one that a great deal of candidates who are not prepared for the question answer wrong. In the event that your questioner asks you for what valid reason you need to be an educator or why you need this job specifically, you have to build your answer such that moves the concentration from you onto the profession itself. You never need to respond to this inquiry by saying you just need a job, that the compensation is acceptable or in light of the fact that you need an adventure. Rather, centre around answers that truly let the questioner realize that instructing is your passion. Reveal to them that you appreciate helping individuals or that you need to utilize your skills to engage students by showing them how to prevail in an English-talking condition.

3. What’s the best way to teach English?

If you are faced with this question, be careful. Because you are probably being tested by a tricky way. As any of English instructors know, there is not a perfect answer for this question. Because, according to the new researches, there is not a perfect way or method to teach English. Elicit method is a kind of method which supports that there is not a perfect method; there are techniques and these techniques are used by teachers by considering the target learner group and learning environment.

4. What’s a challenge you’ve faced in the classroom?

You need to be careful while you are answering this kind of question. Because it is directly about classroom management. If you answer shows interviewer that you are unable to handle with an unwanted situation in the classroom, they may be think that you are not suitable for that position. Instead of saying negative things about challenging situations, you can mention about academic or motivational challenges with particular students. This shows both you are good at classroom management and you are aware of your students’ academic success and motivational status.

Remember! Connecting your answer with a success story is always good. For instance, you can talk about a school that you had taught with minimal opportunities and materials and you can give examples how you supported students with your personal effort by preparing your own materials.

5. What are some successful teaching methods you use?

You can mention different activities while answering this question. Remember the elicit method and using various technique.

• In-class debates and presentations.

• Role-playing exercises.

• Arts-and-crafts activities.

• Teaching with television and music.

6. How do you handle a problem student?

As an instructor, you’ll experience issues about learners every now and then. You questioner gets that, which is the reason they’re not intrigued by whether you’ve had issue understudies, however how you’ve dealt with them.

As an EFL educator, your role may be different according to your nationality. If your target learner group is from a different group of culture than you, probably it will be harder to solve the issue with a problematic student when it is compared to a local teacher. While addressing this question, don’t concentrate on being correctional.

Rather, talk about how every learner can possibly exceed expectations in English, how issue understudies aren’t being locked in appropriately and how giving more opportunity to helping them defeat their difficulties spurs them to take part in the study hall and not be troublesome.

7. How do you make sure your students understand you?

Understand of the students is another big issue. Because if you believe that you are a good teacher, you need to focus on your target group and use your language to address them correctly. Obviously, interviewer will want to learn some specific details about your techniques.

First of all, you can tell about your way of teaching; if your target group is a low-proficiency level group, you simplify your language. In such cases; yes-no questions may be life saver. Also, this kind of comprehension check questions can be used to check your students understanding after your section. Feedback is one of the most important things in 21st century teaching world.

For example, if you just finished teaching a lesson on Japanese food, you could ask the following questions to your students to check their understanding:

Is sushi made from pork?

Is sushi fish and noodles?

Do they eat a lot of kimchi in Japan?

You can use the same concept with instruction checking questions (ICQ). Because giving instruction can be very challenging in a language class and you need to be sure that your students understand what they are supposed to do in the task.

For instance; If you’ve just told your class to write a paragraph on how to eat sushi, some examples of instruction checking questions would be:

Are you going to write two paragraphs?

Are you writing about how to make sushi?

Can you write about pizza?

As we mentioned above, giving or taking feedback is very important so before finishing your answer to this question, it would be good to talk about your frequency of giving assignments and quizzes to check their comprehension and understanding. Also do not forget to mention about being reflective to these assignments.

Adding your answer one more trick; it is important to teach students how to ask for clarification whenever they feel that they do not understand something. So, using so many chunks in the classroom can be a good option.

8. What are your qualifications?

Most schools you apply to are going to need a type of capability that demonstrates you’re a skilled instructor. Colleges, lofty tuition based schools and important language centers such as British Side regularly need a graduate degree in either instructing or phonetics. In any event you’ll require a showing accreditation or post-graduate authentication of training (PGCE).

There are additionally different projects like DELTA, CELTA and TEFL confirmations that numerous schools acknowledge as an educating capability. While it’s optimal to have one of these degrees or testaments, you can even now find a great job without one in case you’re ready to sell yourself. What’s more, so as to do that you’ll have to respond to this inquiry such that ties your work understanding into educating. Answer this inquiry by discussing any administration positions you’ve had throughout the years, as:

Working as a one-on-one tutor.

Volunteering at a youth outreach program.

Working as a camp counselor.

Each of these positions requires the same skillset that you need to be an effective classroom teacher, like building rapport and helping individuals overcome various obstacles in their way.

9. Why do you think students need to learn English?

How you answer this inquiry will enable your questioner to measure what you think your students’ needs and desires are. Consequently, you shouldn’t offer a short response discussing how English is all over the place. Rather, centre around how learning English can engage your students.

For instance, voyaging abroad turns out to be a lot simpler once you’re ready to communicate in English since it’s a worldwide language. There may be circumstances where lodgings, air terminals or vacation destinations don’t have a local speaker in your understudies’ first language—yet there’s a more noteworthy chance that an English speaker will be accessible. Besides, knowing English opens up a universe of chances, including worldwide employments and degree programs that require English capability.

10. Have you ever lived in another country before?

The real aim of this question is to learn your flexibility and your experience of different cultures or different languages. You can talk about how you like stepping out of your comfort zone and learning new things. You also may want to mention your love of being open to changes.

 

İngilizce Öğretmenlerinin British Side Mülakatlarına Hazırlanırken Yararlanabileceği 10 Örnek Soru ve Cevap

Başvuracağınız şirket hakkında ki bu bizim durumumuzda British Side oluyor, biraz araştırma yaptıktan sonra, sıra mülakatın kendisi için hazırlanmaya geldi. Yazımızda bahsettiğimiz gibi, genellikle görüşmeler Skype ya da telefon görüşmesi üzerinden gerçekleşiyor. Burada önemli olan husus, cevap verirken kelime hatası yapmaktan ya da duraksamalardan kaçınmak. Size İngilizce öğretmenlerine sorulabilecek 10 örnek soru ve bu sorulara cevap verebilmenizi sağlayacak rehber niteliğinde yanıtlar hazırladık. Bu yanıtlara hazırlandığınızda da kendine güvenen, profesyonel ve işinin ehli bir aday olduğunuzu ispatlamış olacaksınız.

1. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Mülakatı yapan kişi,  bu soruyu sorarak, mesleğinizde yeterli becerilere sahip olup olmadığınızı öğrenmek istiyordur. Sonuç olarak sizin de cevaben başvurduğunuz pozisyon için uygun olduğunuzu ima eden spesifik işaretler olmalıdır. Örneğin, düşük seviyeli ve küçük yaştaki bir gruba İngilizce öğretmenliği yapmak üzere başvurduğunuz bir işi varsayalım. Burada soruya verebileceğiniz birkaç farklı cevap mevcut:

Farklı şeyler denemeyi ve farklı kültürleri tanımayı çok severim. Ayrıca dünya kültürleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için de ekstra çaba sarfederim.

Kesinlikle hareketli ve dinamik bir kişi olduğumu söyleyebilirim. Bu yüzden de derslerimde kinestetik aktivitelere sıkça yer veririm.

Çocuklarla çalışmayı çok severim ve küçük yaştaki öğrencilerle çalışma deneyimine de sahibim.

2. Neden öğretmen olmak istediniz?

Bir başka can alıcı soru da bu sanıyoruz. Hatta birçok adayın sırf bu soruya hazırlıksız oldukları için elendiklerini belirtmekte fayda var. Mülakatı yapan kişi ya da kişiler size bu tür bir soru yönelttiğinde, sizden spesifik bir cevap bekliyor olacaklardır ve sizin için de en önemli şey, cevabınızı direkt olarak mesleğe odaklamak olacaktır. Asla ama asla işe ihtiyacım vardı, maaşı iyiydi ya da üç ay tatili vardı gibi bir cevap vermemeniz sizin hayrınıza olacaktır. Bu tür cevaplardan ziyade, görüşmeciyi, öğretmenliğin sizin tutkunuz olduğuna inandırmanızı sağlayacak çerçevede cevaplar vermenizi öneririz. İnsanlara yardım etmeyi ne kadar sevdiğinizden ya da öğrencilerinize İngilizce konusunda nasıl destek olacağınıza dair becerilerinizi geliştirmek istediğinizden bahsedebilirsiniz.

3. İngilizce öğretmenin en iyi yolu nedir?

Böyle bir soru ile karşılaştıysanız, dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü muhtemelen hileli bir soru ile test ediliyorsunuz. Herhangi bir İngilizce öğretmeninin de bileceği gibi, bu sorunun mükemmel bir cevabı yok. Çünkü son araştırmalara göre, İngilizce öğretmenin de mükemmel bir metodu yok. Elicit metodu tam da bunu anlatıyor. Bu metod, mükemmel metod olmadığını ama teknikler olduğunu savunuyor ve bu tekniklerin hedef öğrenci grubu ve öğrenme koşullarını göz önüne alan öğretmen tarafından kullanılacağını ileri sürüyor.

4. Sınıfta hiç size zorlayan bir durumla karşı karşıya kaldınız mı? Kaldıysanız bu durum neydi?

Yine cevaplarken dikkatli olmanızı gerektiren bir soru. Çünkü bu soruda direkt olarak sınıf yönetimi ile ilgili. Cevabınız mülakatı yapan kişiye sınıf yönetimine hakim olmadığınızı ya da sınıfta ortaya çıkan bir sorunla baş edemediğinizi hissettirirse, sizin o pozisyon için uygun olmadığınızı düşünebilirler. Bu yüzden, sınıfta ortaya çıkan sorunlardan bahsetmek yerine, belirli öğrencilerin akademik ya da motivasyonal zorluklarından bahsedebilirsiniz. Bu da sizin hem sınıf yönetimine hakim olduğunuzu hem de öğrencilerinizin akademik başarılarından ve motivasyonal durumlarından haberdar olduğunuzu gösterir.

Unutmayın, cevabınızı da bir başarı hikayesiyle süslemek her zaman iyi intiba bırakır. Örneğin, daha öncesinde çok fazla imkana ve materyale sahip olmayan bir okulda çalıştığınızdan ve burada kendi materyallerinizi hazırlamak gibi bireysel çabalarınızdan bahsedebilirsiniz.

5. Kullandığınız başarılı öğretim teknikleri nelerdir?

Bu soruya cevap verirken farklı aktivitelerden söz edebilirsiniz. Farklı teknikler kullanmanızı öneren Elicit metodu unutmayın.

• Sınıf içi münazaralar ve sunumlar,

• Role-play çalışmaları

• El işi çalışmaları,

• Televizyon ve müzikle öğretim.

6. Sorunlu bir öğrenci ile nasıl baş edersiniz?

Bir öğretmen olarak, her daim öğrenci sorunları ile karşılaştınız ve karşılaşacaksınız. Mülakat yapan kişi de bunun farkında. Bu yüzden de sorunlu öğrencilerle karşılaşıp karşılaşmadığınızdan ziyade, bu sorunu nasıl çözdüğünüzle ilgilenirler. İngilizceyi yabancı dil olarak öğreten bir öğretmen olarak, sizin rolünüz, milliyetinize göre değişir.

Mesela İngilizce öğrettiğiniz grup sizden farklı bir kültürdense, muhtemelen öğrenci sorunlarını, onlarla aynı kültürden gelen bir öğretmene kıyasla daha zor çözüyor olacaksınız.

7. Öğrencilerinizin size anladıklarından nasıl emin olursunuz?

Öğrencileri anlamak başka bir büyük konudur. Çünkü iyi bir öğretmen olduğunuzu düşünüyorsanız, hedef grubunuza odaklanmanız ve dili doğru şekilde ele almak için dilinizi kullanmanız gerekir. Açıkçası, mülakatçı tekniklerinizle ilgili bazı ayrıntıları öğrenmek isteyecektir.Her şeyden önce, öğretim yolunuz hakkında bilgi verebilirsiniz; hedef grubunuz düşük yeterlilik düzeyine sahip bir grupsa, dilinizi basitleştirirsiniz. Bu gibi durumlarda; evet-hayır soruları hayat kurtarıcı olabilir. Ayrıca, bu tür anlama kontrol soruları, işlediğiniz kısımdan sonra öğrencilerinizin anlayışını kontrol etmek için kullanılabilir. Geri bildirim, 21. yüzyıl öğretim dünyasındaki en önemli şeylerden biridir.

Örneğin, Japon yemekleri hakkında bir ders vermeyi tamamladıysanız, öğrencilerinize anlayışlarını kontrol etmeleri için aşağıdaki soruları sorabilirsiniz:

Suşi domuz etinden mi yapılır?

Suşi balığı bir erişte türü müdür?

Japonya’da çok fazla kimchi yiyorlar mı?

Yönerge kontrol soruları (ICQ) ile de aynı konsepti kullanabilirsiniz. Çünkü bir dil dersinde yönerge vermek çok zor olabilir ve öğrencilerinizin aktivite ya da task’ta ne yapmaları gerektiğini anladıklarından emin olmanız gerekir.

Örneğin; sınıfınıza az önce suşi yemek hakkında bir paragraf yazmasını söylediyseniz, yönerge kontrol sorularına bazı örnekler şöyle olabilir:

İki paragraf mı yazacaksınız?

Yazımızın konusu “Suşi nasıl yapılır” mı olacak?

Pizza hakkında mı yazıyoruz?

Yukarıda belirttiğimiz gibi, geri bildirimde bulunmak veya geri bildirim almak çok önemlidir, bu nedenle bu soruya verdiğiniz cevabı bitirmeden önce, öğrencilerin anlamalarını ve kavrayışlarını kontrol etmek için ödev ve sınav verme sıklığınız hakkında konuşmak da iyi olacaktır.

Ayrıca bu ödevlere geri dönüt verdiğinizden de bahsetmeyi de unutmayın.Cevabınıza bir  numara daha ekleyebilirsiniz; öğrencilere bir şey anlamadıklarını hissettiklerinde nasıl açıklama isteyeceklerini öğretmek de önemlidir. Yani, sınıfta çok fazla sınıf içi kalıp cümle kullanmak iyi bir seçenek olabilir.

8. Nitelikleriniz nelerdir?

Başvurduğunuz çoğu okulun, yetenekli bir eğitmen olduğunuzu gösteren bir beceriye ihtiyacı olacaktır. Kolejler, yüksek öğrenim temelli okullar ve British Side gibi bilindik dil merkezleri,  formasyon ya da yüksek lisans derecesine ihtiyaç duyar.

Her durumda, yeterliliğinizi gösteren bir akreditasyon veya eğitim sonrası lisansüstü diploması (PGCE) gerekir.Ayrıca, DELTA, CELTA ve TEFL teyitleri gibi birçok okulun eğitim yeterliği olarak kabul ettiği farklı projeler vardır. Bu derecelerden veya sertifikalardan birine sahip olmak en uygun olan seçenek olsa da, kendinizi ve becerilerinizi iyi pazarlamanız durumunda da işi alma ihtimaliniz var. Bu yüzden, mülakatta bu soruya profesyonel anlamda cevap vermeniz yararınıza olacaktır. Bu soruyu kariyeriniz boyunca sizin için en önemli pozisyonlardan bahsederek cevaplayın. Örneğin;

Özel ders verme,

Gençlik programlarında gönüllü çalışma,

Kamp rehberi olarak çalışma.

Bu örneklerin her biri, zorda kalan insanlara yardımcı olmak gibi, verimli bir okul ya da kurs öğretmeni olabilmek için sahip olmanız gereken yetenekleri barındırır.

9. Sizce öğrenciler neden İngilizce öğrenmeli?

Bu soruya verdiğiniz cevap, mülakatı yapan kişiye sizin öğrencileriniz ve öğrencilerinizin beklentileri hakkında ne düşündüğünüzü gösterecek. Sonuç itibarıyla, İngilizcenin dünya dili olduğundan bahsederek kaçamak ve geniş bir cevap vermek yerine, İngilizce öğrenmenin sizin öğrencilerinizi ne yönde etkileyeceğine dair spesifik bir cevap vermelisiniz. Örneğin, yurt dışına seyahat etmek, İngilizce bildiğiniz zaman çok daha kolay olacak çünkü İngilizce her yerde kabul görmüş tek ortak dil. Hava alanında, bagajda ya da gideceğiniz duraklarda herhangi bir duyuru ya da sorun olması halinde, sizin anadilinizde konuşan birini bulamayabilirsiniz fakat mutlaka İngilizce konuşan birini bulabilirsiniz. Buna ek olarak, İngilizce biliyor olmak, uluslararası iş fırsatları ya da İngilizce yeterlilik isteyen yurt dışı okulları için de kapıları açan müthiş bir fırsat.

10. Daha önce yurt dışı deneyiminiz oldu mu?

Bu sorunun gerçek amacı, sizin çalışırken esnekliğinizi öğrenmek ve farklı dil ve farlı kültürlerle olan deneyimleriniz hakkında bilgi sahibi olmak. Siz de bu soruyu cevaplarken, konfor alanınızdan uzaklaşıp yeni şeyler öğrenmeyi ne kadar sevdiğinizden bahsedebilirsiniz. Ayrıca, değişime ne kadar açık biri olduğunuzu da ekleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar