Çocuklar İçin İngilizce Öğrenmeye Yardımcı Eğlenceli Web Siteleri


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Çocuklar için yeni bir dili öğrenme süreci oldukça önemlidir. Bu sürecin verimli ve kalıcı bir hale getirilmesi ise çeşitli yöntemler ile sağlanabilir. Çocuklarınız ile çizgi filmler izlemek, İngilizce çocuk kitapları okumaya teşvik etmek ve olabildiğince çocuğunuzla İngilizce olarak diyaloglar kurmak bu yöntemlerden yalnızca birkaçı. Eğer çocuklarınıza İngilizceyi öğretirken kitaplardan faydalanmak isterseniz bir önceki içeriğimiz olan Çocuklar İçin İngilizce Kitap Önerileri adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yazımızda ise çocuklar için İngilizce öğrenmeye yardımcı eğlenceli web sitelerini ele aldık. Çağımızda artık teknolojinin oldukça büyük bir yeri olduğunu da düşünürsek, sizler bu öğrenme sürecini internet kullanarak çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Çünkü çocukların dil öğrenimini eğlenceli bir hale getirmek, onların öğrendiği dili hem daha kalıcı bir hale getirir hem de öğrenme sürecinde çocuklar İngilizceyi hevesleri kaçmadan ve severek öğrenirler. Bu yazımızda sizlere çocuklar için çeşitli İngilizce öğrenmeye yardımcı eğlenceli web sitelerini önerdik, keyifli okumalar dileriz.

PBS Kids

PBS Kids, çocuklarınızın çeşitli oyun, aktivite ve videolar ile eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenmesini sağlayan, Public Broadcasting Service tarafından yayınlanan bir internet sitesidir. Bu internet sitesi; çocuklarınızın merakını arttırarak ve onların hayal güçlerini ve eleştirel düşünmelerini sağlayarak İngilizceyi keyifli bir hale getirerek öğretir. 

TIME For Kids

Time for Kids adlı bu İngilizce internet sitesi sizlere; çocuklara yönelik çeşitli haber, magazin haberi, sağlık-eğitim gibi çeşitli konulardaki makaleleri sunmakta. Time dergisine ait olan bu sitede çocuklarınızın okunması için yazılmış olan birçok yazıya ulaşabilir ve çocuklarınızın seviyesine uygun olanları onlara okutarak onların okuma becerilerinin gelişimine katkıda bulunurken aynı zamanda kelime haznelerini de genişletmelerine olanak sağlayabilirsiniz.

National Geographic Kids

Yediden yetmişe birçok insanın severek takip ettiği bilim, doğa ve eğitim odaklı National Geographic dergisinin çocuklar için oluşturduğu National Geographic Kids; çocuğunuzun İngilizce öğrenimine oldukça katkıda bulunabilecek internet sitelerinden biri. Bu sitede, çocuklara yönelik eğlenceli videolar ve oyunlar mevcut. Kitaplar, tarih, bilim, doğa, uzay ve “garip ama gerçek!” kategorileri ile çocuğunuza eğlendirerek hem dünya hakkında birçok bilgiyi hem de İngilizceyi öğreten faydalı bir internet sitesi.

Sesame Street

Çocukluğunuzda çok severek takip ettiğiniz ve severek izlediğiniz Susam Sokağı’nı bu kez çocuklarınıza İngilizce öğretirken kullanmak isterseniz işte bu site sizler için doğru adres! Çocuklarınız Sesame Street adlı İngilizce olan bu sitede birçok eğlenceli aktiviteye ve videoya ulaşabilir; “art” kategorisinde seçtikleri nesneleri Elmo’yu dinleyerek boyayabilir ve “muppet” bölümünden seçtikleri kuklalar ile çiçek yetiştirmek gibi çeşitli aktiviteler yapabilirler. Bu internet sitesi, çocuklarınız İngilizce öğrenirken onların dinleme becerilerini geliştirecek ve bunu eğlenerek yapmalarını sağlayacak.

English 4 Kids

English 4 Kids, İngilizce dilini ikinci dil olarak öğrenen çocuklar için eğitici ve faydalı kaynaklar sunan bir internet sitesidir. Ücretsiz olan bu site; birçok seviye ve konudan ders videoları, sunu, oyunlar, kısa sınavlar ve bulmaca, puzzle gibi çeşitli aktiviteler içermekte. 

Starfall Education: Kids

Starfall Education: Kids, çocukların İngilizce dil gelişimlerini onlara çeşitli ücretsiz yazıları okuyarak öğretmeyi amaçlayan fakat daha sonrasında amaçlarını daha geniş kapsama alan eğitici bir dil sitesidir. Anaokulu seviyesinden başlayarak çocuklara İngilizce dilinde Matematik, dil bilgisi ve sanat konularını ünite ünite anlatarak öğretir. Çocuklarınızın İngilizce öğrenirken aynı zamanda çeşitli alanlardaki terimleri keyifle öğrenmelerini sağlar.

FunBrain

Okul öncesi, ilkokul ve orta okul yaşlarındaki çocuklarınız için çeşitli videolar, oyunlar ve kitaplar içeren Fun Brain isimli internet sitesi; çocuğunuzu eğlendirerek İngilizce grameri, matematiği, tarihi ve İngilizce kelimelerin telaffuzunu öğreten ücretsiz bir dil sitesidir. 

Özet: Çocukların İngilizce öğrenirken bu süreçten zevk alması, dil öğrenim sürecini verimli kılar. Bu yüzden eğlenceli bir süreç geçirmeleri oldukça önemlidir. Sizlere bu yazımızda çocukların İngilizce öğreniminde kullanabileceği çeşitli faydalı ve eğlenceli internet sitelerini önerdik. Bu siteler ile çocuklarınız İngilizce dört temel becerisini geliştirebilir ve dil seviyelerini keyif alarak yükseltebilirler.

Çocuklar İçin İngilizce Öğrenmeye Yardımcı Eğlenceli Web Siteleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Soru 1: Çocuklar İngilizce öğrenirken internetten nasıl faydalanabilir?

Cevap 1: Çağımızda artık hemen hemen her şeyi internetten yapabiliyoruz ve buna eğitim ve dil öğrenmek de dahil. Elbette internetin çok kullanımı doğru değil fakat ebeveynler olarak sizler çocuklarınızın eğitici ve güvenli siteleri kullanmasına izin vererek onların keyif alarak İngilizce öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda, içerisinde eğitici ve eğlenceli video, oyun ve aktiviteler bulunduran çocuklara yönelik birçok öğrenmeye yardımcı site önerdik. Bu internet siteleri ile çocuklarınızın dil öğrenme sürecini daha verimli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Soru 2: Çocukların İngilizce öğrenirken oyun oynaması faydalı mıdır? Neden?

Cevap 2: Elbette bunu her oyun için söylemek mümkün değil fakat eğitici içeriğe sahip olan oyunlar, çocuklarınızın dinleme ve okuma becerilerine büyük ölçüde katkıda bulunabilirler. Öğrenme biçimi görme ve duyma olan birçok çocuk için oyun oynamak, onlara bu süreçte keyif vereceği gibi aynı zamanda öğrendiklerini kalıcı tutmaya da yarar sağlar. Oyunların şiddet ve yaş sınırını aşmayan oyunlar olduğuna emin olup, eğitici oyunları çocuklarınıza sunarsanız, oyun oynamanın ders dinlemekten pek bir farkı kalmayacaktır ve hatta avantaj olarak çocuklarınızı bu süreçte eğlendirerek İngilizce öğrenmeye daha da hevesli bir hale getirecektir.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.