Dil Dahisi Richard Simcott’tan Dil Tavsiyeleri


Bedava İngilizce Öğrenmek Mümkün mü?

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

40’ın üzerinde dili akıcı bir şekilde konuşabilen Richard Simcott dil direktörü olarak çalışıyor. İngiltere doğumlu olan Simcott’un en büyük hobisi yabancı dil öğrenmek olmuş. Artık ünü sadece İngiltere ile sınırlı kalmayıp tüm dünyaya da yayılmış. Bir insan bu kadar yabancı dili nasıl bu kadar mükemmel konuşabilir biz de merak ettik doğrusu.

En çok dil bilen insan

Günümüzde üç dil bilen insanlara bile hayranlıkla bakıyoruz. Richard Simcott bu kadar çok dili nasıl karıştırmadan konuşabiliyor şaşırmamak elde değil. Dünyanın en çok dil bilen insanı olarak bildiği 35 dille popüler olan Belçikalı dil bilimci Johan Vandewalle yanında 40’ın üzerinde dili akıcı bir şekilde konuşan Richard Simcott’a saygı duymak gerek.

Yabancı dil öğrenmek için sıkı çalışmak gerek

Evet, Ricard Simcott böyle diyor. Yaşamı boyunca kendini bir öğrenci olarak kabul eden ve yabancı dil öğrenmekten çok hoşlanan biri olarak yabancı dil öğrenmek için kararlı olmak gerektiğini ve sıkı çalışmanın da önemli olduğunu vurguluyor. Bir dili ne kadar hızlı öğrenip öğrenmediğiniz ise tamamen size ve çalışma prensibinize bağlı diyor.

Akıcı konuşma teknikleri

Ricard Simcott bir dil direktörü olarak yabancı dil öğrenmek isteyenlere oldukça faydalı bilgiler aktarıyor. 10 yıldır profesyonel anlamda dil direktörü olarak çalışıyor ve 7’den 70’e herkese yardımcı olmayı amaçlıyor. Yabancı dil öğrenmek için sabırlı ve planlı çalışmanın önemini vurgulayarak işin kişinin kendisinde bittiğini söylüyor. The Times ve Forbes’de yabancı dilin nasıl öğrenildiği ile ilgili makaleleri de yayımlanan Simcott, HarperCollins tarafından en fazla yabancı dil bilen kişi seçilmiş.

Yabancı dil konuşarak öğrenilir

İnternette birçok videosu bulunan Ricard Simcott, bu videolarda insanları dil öğrenmeye teşvik ediyor ve bir dili ancak konuşarak öğrenebilirsiniz diyor. Her bir dili ileri seviyeye taşıyan Simcott Türkçeyi de oldukça ilerletmiş.

Konuşarak Öğren modeli ile İngilizce öğrenin!

Simcott’ın tavsiyeleri ve birçok eğitim uzmanının görüşü paralel! Peki konuşarak İngilizce öğrenmek nasıl mümkün olacak? Anadili İngilizce olan eğitmenler ile online konuşarak kendinizi geliştirdiğiniz, deneyime dönük bir eğitim modelidir. Bilgi almak ve ücretsiz denemek için, anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.