Dil Öğrenme Yeteneği Nasıl Geliştirilir?


Yabancı dil öğrenmek herkeste farklı işleyen bir süreçtir. Konuşma ve okuma yazma yeteneği herkeste farklı gibi görünse de aslında olay tamamen öğrenme süreci boyunca bazılarının detaylara daha çok dikkat etmesi ve kontrolü elden bırakmaması ile alakalıdır.

Yabancı dil öğrenmede zeka

Birkaç yabancı dil bilenler için ilk düşünülen şeye zeka seviyesinin yüksek olduğu kanısıdır. Oysa bu insanlar normal zeka düzeyine sahip insanlardır ve tek farkları yabancı dili en iyi öğrendikleri yöntemi kullanmaları ve düzenli çalışmalarıdır. Herkes dil bilmeden dünyaya gelir. İngiltere’de doğan bir Türk çocuğu Türkçeden çok İngilizceye hakimdir. Çünkü çevresinde sürekli İngilizce konuşulur. Aynı zeka seviyesinde Türkiye’de doğan bir çocuk ise Türkçeyi öğrenir ve konuşur. Yani tüm dillerde sistem aynı şekilde işler.

Dil öğrenme yeteneği herkeste aynıdır

“Yabancı dil öğrenme yeteneğim yok” cümlesi sadece bahaneden ibarettir. Herkes yabancı dil öğrenebilir. Yabancı dil öğrenmek için size uygun şartları belirlemek, en kolay nasıl öğreneceğinizi bilmek önemlidir. Sürekli yazmak size sıkıcı mı geliyor, kursa gidip gelmeyi monoton mu buluyorsunuz? Bunun gibi örnekleri kendiniz için çoğaltın. Öğrenmenize engel olan şeyler neler?

On binlerce farklı yetenek online eğitimle İngilizce öğrendi

İngilizce öğrenmenize engel olduğunu düşündüğünüz şeyler ne olursa olsun aslında bir engel değildir. Ne kadar yoğun bir hayatınız olursa olsun, dil öğrenmeye her gün 30 dakika ayırabilirsiniz. Üstelik ana dili İngilizce olan öğretmenlerle yabancı dil öğrenerek. Ders saatini kişinin kendisinin belirlemesi kadar konforlu ve verimli bir şey olamaz. Bir düşünün, hiçbir bahanenizin olmadığı bir saatte İngilizce eğitimini en rahat ettiğiniz ev ortamında alacaksınız.

Kursa gitmek için yollara düşmek yok, giyinip kuşanıp hazırlık yapmaya gerek yok.

Amerikalı bir eğitmenden özel ders alıp konuşarak İngilizce öğrenmek var.

Konuşarak İngilizce öğrenmek sizi cesaretlendirir

İngilizce eğitimine başlar başlamaz İngilizce konuşmaya başlamak ve bunu her gün düzenli olarak yapmak kişiyi İngilizce konuşmada cesaretlendiren en önemli şeydir. Dil öğrenme yeteneğini en iyi şekilde işleyen online İngilizce eğitimi, bu eğitimi alanların hiçbir zaman pişman olmadığı ve istediği sonucu aldığı kaliteli eğitimlerdir.

Son Yazılar