Dil Öğrenmenin Sırrı: Nasıl İngilizce Öğrenebilirsiniz?


İngilizce Proje Hazırlamak: Örnek Proje Konuları ve Teknikler

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Dil uzmanlarına göre bir yabancı dili birkaç ayda öğrenmek ve konuşmaya başlamak mümkünmüş. Aslında bunu başaran birçok insan biliyoruz. Hatta bir dili öğrendikten sonra ikincisini üçüncüsünü daha çabuk öğrenenleri okuyoruz. Uzmanlar edebi ya da teknik eserleri, makaleleri çevirmenin daha uzun bir zaman aldığını da söylemeyi ihmal etmiyor. Ama birkaç ayda İngilizce konuşmaya başlamak demek kişinin kendine olan güveninin artması ve bu motivasyonla gerçekten hızlı bir şekilde yol kat etmesi demektir.

Dil öğrenmenin sırrı konuşmaya başlamada saklı

Birçoğumuzun sıklıkla duyduğu “İngilizce anlıyorum ama konuşamıyorum” cümlesidir. Hatta bunu o kadar çok duyar olduk ki, nasıl oluyor da bir insan anlıyor ama konuşamıyor diyoruz. Cevabı açık aslında.  Anlıyorum denilen kelime ve cümleler yıllarca dikte edilmiş, ezberlenmiş fakat hiç pratiğe dökülmemiş.

Öğrenme başka bir şey ezberleme başka

Biz bütün öğrenim hayatımız boyunca öğrenmiyoruz sadece ezberliyoruz. Bir iletişim aracı değil ders olarak okutulan İngilizcede ezberlenen kalıp dışında farklı bir cümleyle de karşılaşınca hiçbir şey anlamıyoruz. Oysa öğrenme pratik yapmakla, bol-bol İngilizce konuşup dinlemekle gerçekleşmektedir. Böyle bir dil eğitimi almaya karar verdiğiniz anda yurt dışı kadar uzaklara gitmenize gerek yok. Yurt dışını evinize getirin. Online İngilizce ile hemen konuşmaya başlayın, ezberlemeyin öğrenin.

Yurt dışı dil eğitimini eve getiren uzaktan erişim

Dil öğrenmenin sırrı yerinde dil eğitimi almak diyenler de çoktur. Yerinde alınan dil eğitiminin farkı ana dili İngilizce olan öğretmenlerden eğitim almak ve bulunduğu ortamda bol-bol İngilizce konuşma fırsatı bulmaktır. Bunu illaki sadece yurt dışında yapabilirsiniz diye bir kural yok. Zaten yurt dışına gitmek için o kadar param yok diyenlerdenseniz aynı kalitede bir dil eğitimini ev ortamında alabilirsiniz diyoruz. Online İngilizce eğitimlerine katılabilir, her gün profesyonel bir dil eğitimi alarak sürekli konuşma pratiği yapılan derslerle kısa sürece akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilirsiniz.

Kendinize güvenin ve İngilizceyi yaşamınıza dahil edin

İngilizce öğrenmeye başladığınız andan itibaren kitap okumayı, bulmaca çözmeyi, alt yazısız film dizi izlemeyi ve İngilizce aktiviteler bulmayı alışkanlık haline getirin. İngilizceyi ne kadar çok hayatınıza dahil ederseniz o kadar hızlı geliştirirsiniz. Eğlenceli aktivitelerle İngilizce öğrenmek çok daha keyifli olacak ve farkında olmadan her geçen gün birçok İngilizce kelime öğreneceksiniz.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.