Dinleyerek İngilizce Öğrenme Mümkün mü?


Dinleyerek İngilizce Öğrenme Mümkün mü?

İngilizceyi dinleyerek öğrenme sistemi üzerine kurulmuş web siteleri, birçok dinleme çalışmaları ile oldukça faydalıdır. Dinleyerek İngilizce öğrenmek aslında çok önemli bir şey olan kelime telaffuzunu öğrenmek demektir. İngilizce kelimelerin telaffuz şekilleri ve cümle içinde nasıl kullanıldığını duymak İngilizce öğrenmede oldukça etkilidir. Üstelik akıllı cihazlardan da İngilizce dinleme egzersizleri yapılabildiğinden evde, sokakta veya iş yerinde bu egzersizlere devam etmek mümkündür.

Uykuda dinleyerek İngilizce öğrenmek

Uykuda dinleyerek İngilizce öğrenmenin mümkün olmadığı bir gerçek. Çünkü öğrenme o kadar kolay bir şey değildir. Zaten bu kadar kolay olsaydı dünyada İngilizce öğrenmek isteyip de öğrenemeyen kimse kalmazdı. Tamamen ticari amaçlı olan bu tür vaatlere kanmamak, tembellik edip uyuyarak İngilizce öğrenme hayallerine kapılmamak gerek.

Dinleyerek İngilizce öğrenmek için siteler

Hiçbir çaba sarf etmeden İngilizce öğrenme düşüncesini bir kenara bırakıp dinleyerek İngilizce öğrenebileceğimiz sitelere bir göz atalım. Çünkü bu işin sırrı dinleme ve konuşmadan geçiyor. İngilizce dinleme siteleri içinde popüler birkaç adresi hemen veriyoruz.

BBC Learning English

Orta ve ileri seviyeye hitap eden BBC Learning English altışar dakikalık dinleme egzersizleri sunuyor. Hem sıkılmadan hem de keyifle İngilizce dinleyerek yeni kelimeler ve telaffuz öğrenebilirsiniz.

British Council

Giriş seviyesinden başlayan dinleme metinleri son derece eğiticidir. Temel İngilizce seviyesindeki birinin anlayacağı bir aksanla verilmekte, sitede yer alan mp3 metin dosyaları istenildiğinde indirilmektedir. Dört sezonluk postcast ler halinde eğlenerek ve dinleyerek İngilizce dinleme egzersizleri yapmak için popüler bir adrestir.

Podcast In English

Her konuda ve her seviyede dinleme metinlerinin bulunduğu bir site olarak podcastleri bedava, üyeliği ucuz bir uygulamadır. Temel seviyeden iş İngilizcesine kadar her seviyede dinleme metni içerir.

Dinleyerek ve konuşarak İngilizce öğrenmek

Hem dinleyerek hem de konuşarak öğrenmek, İngilizce öğrenmek için en hızlı yol aldıran bir yöntemdir. Dinleme ve konuşma eğitimini birlikte alabileceğiniz online İngilizce ise en ideal dil eğitimidir. Ana dili İngilizce olan öğretmenleri dinleyerek en doğru telaffuz eğitimini alabilir, onlarla Skype üzerinden canlı konuşarak konuşma becerisi kazanabilirsiniz.

 

İngilizce öğrenme konusunda önemli stratejileri tek tek sıraladığımız yazımıza göz atmak istiyorsanız, İngilizce öğrenme yolları içeriğimize de tıklamayı, bilgi almayı unutmayın. ☺️

 

Merak ettiğiniz kelimelerin veya metinlerin anlamlarını öğrenmek için İngilizce – Türkçe çeviri sitemizi mutlaka ziyaret edin.

Son Yazılar