Dinleyerek ve Konuşarak İngilizce Öğrenmek


Ses ve Görsellerle İngilizce Öğrenme
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Speaking and listening, konuşmak ve dinlemek İngilizce eğitiminin özüdür. Dinlemekten kasıt duyduklarınızı anlamaktır. Konuşmak ise sorulan sorulara duraksamadan cevap vererek akıcı bir şekilde konuşmaktır. Türkçe konuşurken nasıl anlık konuşuyor ve düşünmeden kelimeler dudaklarımızdan dökülüyorsa, İngilizce konuşma da böyle olmalıdır. Bu durumda en iyi İngilizce eğitiminin konuşarak ve dinleyerek alınan eğitim olduğu aşikârdır.

Dinleyerek ve konuşarak öğrenmek, birçok alanda olduğu gibi İngilizce eğitiminde de son dönemin trend anlayışı. Bir şeyi deneyimlemeden öğrenmek, oldukça zordur. Araba kullanmayı kağıt üzerinde öğrenip hiç trafiğe çıkmamak gibi düşünebilirsiniz…

İngilizce dinleyerek ve konuşarak öğrenilir

Her duyduğunuz İngilizce konuşmayı dinleyin ve anlamaya çalışın. Bu bir film karesi olabilir. Chat arkadaşınızın söyledikleri, turistlerin sordukları, öğretmeninizin anlattıkları olabilir. Her birini can kulağı ile dinleyin ve kelimeleri seçmeye anlamaya çalışın. Bu konuda sıkıntınız varsa konuşma ve dinleme odaklı bir eğitim sistemi olan online İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Ders boyunca konuşacağınız ve dinleyeceğiniz bir eğitimle İngilizce öğrenmeme gibi bir alternatif yoktur. Kurslara katılan herkes aynı zamanda olmasa bile birkaç ayda İngilizce konuşmaya başlamaktadır.

İngilizce öğrenmenin özü dinlemek ve konuşmak

İngilizce diğer diller gibi bir ders değil bir iletişim aracıdır. Bu nedenle İngilizce öğrenmenin temelinde dinlemek ve konuşmak yatmaktadır. Sürekli kelime ve gramer ezberlemeniz konuşmadığınız sürece teoride kalacaktır. Oysa pratik yapmak ve öğrenilenleri sözcüklere dökmek gerekir. Bunun için uygun bir konuşma ortamı bulamıyor olabilirsiniz. O zaman en iyi İngilizce konuşmalarının yapıldığı online İngilizce eğitimlerine katılabilirsiniz. Listening-speaking merkezli bir eğitim olan online İngilizcede ders boyunca dinleme ve konuşma becerinizi geliştirirsiniz.

İngilizce konuşmaya cesaretininiz mi yok?

Aslında İngilizce konuşmaya yeni başlayanlara hep söylenen bir söz vardır. “Hata yapmaktan korkmayın, konuşun”. Evet, bir yerlerden başlamalı ve hata yapmaktan korkmadan konuşmaya çalışmalı. Sizi her bakımdan cesaretlendirecek ve İngilizce konuşmanız için teşvik edecek olan online İngilizce eğitimiyle konuşmaya çekinmeden ve her hata yaptığınızda düzelterek İngilizce konuşacak, İngilizce konuşma konusundaki cesaretsizliğinizi yeneceksiniz.

Konuşturan İngilizce eğitimi: KonusarakOgren.com

konusarak-ogren-ile-ingilizce-ogrenmek

Yıllardır kurslara gidiyor ve çalışıyor fakat hala İngilizce konuşamıyorsanız sizleri konuşturacak bir eğitim araştırmalısınız. Daha fazla zaman kaybetmeyin ve çok daha az yorularak en verimli şekilde İngilizce öğrenin.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.