Do You Speak English?


İngilizce Neden Ortak Dildir?

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizcenin dünyanın dört bir yanında en fazla konuşulan dil olduğu günümüzde, birçok yerde “do you speak English?” Yani, “İngilizce konuşabiliyor musunuz” sorusunu duyuyoruz. Biliyorum yani “yes I can” dedikten sonra sorulara hazır olun. ????

Turistler soruyor: Do you speak English?

Bu soruyu soran bir turist ise mutlaka yer soracaktır. Şu lokanta, bu otel, bu banka nerde gibi. Yer yön tarifinde sorulan sorulara pratik birkaç cevap örneği verelim.

Do you know how to get to AVM?-AVM’ye nasıl gidilir biliyor musunuz?

Turn left and go ahead, it will be on your right-Sola dönün, düz gidin, sağınızda olacak.

İş görüşmelerinin ilk sorusu

Eğer bir iş görüşmesine gittiniz ve bu soruyla karşılaştıysanız bilin ki akıcı İngilizce istenen bir görüşmedesiniz. Umuyoruz ki hazırlıklısınızdır. İş görüşmelerinde sorulan İngilizce soru ve cevaplarla ilgili oldukça detaylı yazılarımız olmuştu. Burada sadece şunu söyleyebiliriz, İş dünyasında İngilizce bilmek sizi tüm rakiplerinizin önüne geçirecektir. Artık İngilizce istemeyen bir iş ilanı neredeyse hiç yayımlanmaz oldu. Akıcı İngilizce için günümüzde en çok tercih edilen eğitim şekli olarak uzaktan eğitim olan online İngilizce çok popüler. 

“Hadi o aman İngilizce ile devam edelim”, yani “let’s continue in English” cümlesini bir gün herkes duyacak… O an için hazırlıklı olmalıyız.

Cevabı “evet” ise fark yaratan soru

Do you speak English sorusuna verilen “yes” cevabı sizi İngilizce bilmeyen insanlardan ayıran ve fark yaratan bir cevaptır. Çünkü İngilizce bilmek bir ayrıcalıktır. İş yerine gelen yabancı bir müşteri, sokakta size soru yönelten bir turist, yabancı bir chat arkadaşı, İngilizce gelen bir mail, İngilizce bir oyun karşısında İngilizce bilginiz ile olayları istediğiniz gibi yönlendirmek ve sorulara cevap vermek sizin için çok kolaydır. Bu gibi durumlarda yabancı dil bilginiz ile size olan bakış açısını değiştirebilir, İngilizce bilmenin keyfini ve ayrıcalığını en etkili şekilde yaşayabilirsiniz.

Cevabınız hayır mı?

  • İngilizce biliyor musunuz sorusuna cevabınız hayırsa neler kaybedebileceğinize bir göz atalım.
  • İş yerinde boşalan önemli bir yöneticilik pozisyonunu sırf İngilizce bilmediğiniz için kaybetmeniz kaçınılmazdır.
  • Yurt dışı iş seyahatlerinde hep başkalarının yardımına ihtiyacınız olacak veya hiç iş gezilerine davet edilmeyeceksiniz.
  • Turistlerin sorduğu şeylere cevap veremeyecek, belki de başlayacak bir arkadaşlığı daha başlamadan bitireceksiniz.
  • Firmanıza gelen yabancı bir müşterinin sorduğu basit bir soruya cevap vermeyecek, firmanızı iyi bir şekilde temsil edemeyeceksiniz.

Gelin bu soruya en akıcı şekilde cevap vermek için online İngilizce eğitimine katılın. Birkaç ayda İngilizce konuşmaya başlayarak en hızlı ve en etkili şekilde İngilizce öğrenin.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.