Doja Cat – Streets Şarkı Sözleri ve Türkçe Çevirisi


doja cat streets çevirisi

Dojo Cat Kimdir?

Amala Ratna Zandile Dlamini (21 Ekim 1995 doğumlu), Dojo Cat olarak profesyonelce bilinen bir Amerikan rapçi, şarkıcı, söz yazarı ve kayıt yapımcısıdır. Los Angeles’ta doğdu ve büyüdü, soundcloud’da bir genç olarak müzik yapmaya ve serbest bırakmaya başladı. “So High” şarkısı, Kemosabe ve RCA kayıtlarının dikkatini yakaladı, bu, 17 yaşında ortak bir kayıt anlaşmasını imzaladık, daha sonra ilk EP Purrr’sini serbest bıraktı! 2014 yılında Hiatus’dan sonra, Amala (2018) çıktı ve daha sonra, ilk albümünün Deluxe versiyonunda ortaya çıkan tek “Mooo!” ile bir internet ün olarak kazandı. Bekarlar “Juicy” ve “Tia Tamera” (Rico Nasty özelliği) ile 2019’da. DOJA CAT’ın ikinci stüdyo albümü, Hot Pink (2019), ABD Billboard 200’ün ilk 10’una ulaştı ve tek bir remix’in nicki Minaj’a sahip bir remix’in serbest bırakılmasından sonra, billboard sıcak 100 grafiğini tıkayan tek “Say So” yazdı. 2020’de, Doja Cat, “Motive” şarkılarında Ariana Grande ile işbirliği yaptı ve daha sonra Grande’nin “34 + 35” ‘nin “34 + 35”, Megan The Stallion’un yanı sıra, ikinci şarkı olan Megan The Stallion’un üçüncü şarkısı, “Kiss Me More” , üçüncü stüdyo albümünden (2021) Gezegen’in (2021), billboard 200’deki 2 numaraya kadar zirveye çıkan Planet’i (2021). DOJA CAT, Tiktok ve YouTube gibi sosyal medya uygulamalarında popülerliğe ulaşan müzik videoları ve şarkıları yarattığı bilinmektedir. Üç Grammy Ödülü ve Altı Billboard Müzik Ödülü’ne aday gösterildi ve en iyi yeni sanatçıyı ve Avrupa meslektaşı için MTV Video Müzik Ödülü’ne ek olarak iki Amerikan Müzik Ödülü kazandı. Forbes, Doja Cat “2020’nin en iyi Breakout Yıldızlarından biri” olarak adlandırdı ve 30 yıllık 30 listesinde onu listeledi.

Doja Cat-Streets Şarkı Sözleri ve Türkçe Çevirisi Tablosu

[table id=668 /]

Dojo Cat ‘in Tartışmaları

2018’de Doja Cat, Twitter tarihi “Fagot” kelimesinin kullanımını açıkladığında sosyal medyada tartışmalara yol açtı. 2015 yılına kadar uzanan bir tweette, Hip Hop Sanatçıları Tyler, Creator ve Earl Sweatshirt’i tanımlamak için kelimeyi kullandı. Doja Cat başlangıçta geçmiş açıklamalarını savundu. “2015’te lisedeyken bir çift kişiyi ibadet ettim? Eşcinsel insanlardan nefret ettiğimi sanmıyorum. Eşcinsel tamam. ” O gün daha sonra, Doja Cat, sözleri için bir dizi özür diledi ve tweet’lerini sildi. Tartışmanın bir sonucu olarak, Doja Cat, 2018’in milkshake ördeği NME tarafından ilan edildi. Mayıs 2020’de, Doja Cat tarafından yapılan bir 2015 şarkısı, “Dindu Nuffin” adlı “Dindu nuffin” başlıklı. “Dindu nuffin”, Afrikalı-Amerikalı polis memurlarını masum olduklarını iddia eden Afrikalı-Amerikalı kurbanlarını alay etmek için kullanılan bir alt-sağ terimdir. Özür dileyen, Doja Cat bunu söyledi Şarkının terimin anlamını çevirmeye yönelik olmasına rağmen, “kötü bir karar” idi. Doja Cat, şarkının Sandra Bland’ın ölümüne bir cevap olduğunu, “şimdiye kadar karşılaştığım en korkunç söylentilerden biri” olarak adlandırdığını reddetti. Birden fazla suçlamayı ve geçmiş eylemleri ele aldıktan sonra birden fazla suçlamayı ve geçmiş eylemleri ele alıyordu. Belirli sohbet odası sitelerinde, olsa da, herhangi bir ırkçı konuşmalarda hiç karışmış olmasını sağladı. Sohbet odasının sık kullanıcıları daha sonra ortaya çıktı ve sohbet odasının doğasının özellikle ırkçı olmadığını da ortaya koydu, ayrıca Doja kedinin konuşmalarında ayrımcı bir şey söylemediğini söylüyor. Amerikan Rapçi Nas, 2020 Bekar “Ultra Black”, “Biz Ultra Black / Unapologetically Black / Doga Kedisinin Akıntısı” şarkısının sözleri ile görüşüldü. bu şarkı tarafından çok rahatsız. Siz çocuklar kuklalar tarafından ‘meyve salatası’ duydunuz mu? ” NME ile yapılan bir röportaj sırasında, NAS, alındığını açıklayan, sosyal medya yaşının semptomatik olduğunu açıklayan durumu ele aldı.2020 yılının Mart ayında, Doja Cat, Covid-19’un sadece bir “grip” olduğunu ve  ondan korkmadığı için Backlash’u aldı. DOJA CAT’ın MTV Europe Music Ödülleri Töreni’nde “Say So” performansının 2020 performansı, bazı izleyiciler, performanstaki gitar solo’nun Plini’nin 2016 şarkısı “Handmade Cities” nin biriyle aynı olduğunu belirttiği zaman eleştirildi. Gelecek ay Plini, Doja kedisinin ona sosyal medya yoluyla özür dileyen bir mesaj bıraktığını bildirdi.

İngilizce Şarkı Çevirileri İle Daha Fazla İngilizceyi Keşfedin!

İngilizce şarkıları çevirdikçe, yeni ingilizce kelimeler öğrenirsiniz. Öğrendiğiniz her bir kelime sizi İngilizcede biraz daha geliştirecektir. İngilizce öğrenmek için bol bol pratik yapmalısınız. Konuşarak Öğren sitesinin uzman eğitmen kadrosuyla rahat bir şekilde pratik yapabilir ve kendinizi çok hızlı geliştirebilirsiniz. Anadili İngilizce olan öğretmenlerle dilediğiniz şekilde eğitim görebilirsiniz. Eksikliklerinizi kapatırken kendinizi çok hızlı bir şekilde geliştirdiğinizi görebilirsiniz. İngilizce kaynakların daha fazlasına ve rahat İngilizce derslerine ulaşmak için Konuşarak Öğren sitesini ziyaret etmeyi unutmayın!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar