Donald Trump’ı Takip Ederek İngilizcenizi Geliştirebilirsiniz


Donald Trump'ı Takip Ederek İngilizcenizi Geliştirebilirsiniz

 

İngilizceyi geliştirmek için İngilizce konuşan ünlüleri dinlemek ve takip etmek yabancı dili geliştirme bakımından oldukça faydalıdır. Bazı ünlüler oldukça seri ve karmaşık konuşurken bazıları ise basit cümlelerle konuşmayı yeğlemektedir.

Bir isim var ki son dönemde… Hem dünya adına şu anda önemli bir figür, hem de tane tane konuşuyor, yazıyor… Söylediklerini ya da yaptıklarını iyi ya da kötü şeklinde eleştirmeden, sadece dil kullanımı açısından değerlendireceğiz onu, ABD başkanı Donald Trump…

İngilizceyi geliştirmek için Donald Trump dinlemek

Donald Trump'ı Takip Ederek İngilizcenizi Geliştirebilirsiniz

Son zamanların İngilizce konuşan en ünlü ismi, Amerika’nın 45. Başkanı Donald Trump’tur. İngilizceyi geliştirmek için Donald Trump’ı dinlemek kurduğu basit cümleler düşünüldüğünde tercih edilebilir. İnternet ortamında birçok demeç ve videosunu bulmak mümkündür. Basit, anlaşılır ve net cümlelerle İngilizce konuşan Trump, İngilizceyi geliştirmede oldukça faydalı olacaktır.

 

Sevilen, nefret edilen veya hayatı merak edilen ünlülerin İngilizce demeçlerini okuyup dinlemek bu bakımdan faydalı olacaktır. İnternet bu bağlamda sınırsız bir kaynaktır. Gerek video gerekse İngilizce metin bakımından istediğiniz kaynağı bulabilirsiniz.

Donald Trump’ın en çok kullandığı sosyal ağlardan birisi Twitter. Realdonaldtrump kullanıcı adlı hesabı takip ederek, tweetlerini takip edebilirsiniz… Kullandığı sade dili göstermek amacı ile bazı tweetlerini de derledik…

Donald Trump'ı Takip Ederek İngilizcenizi Geliştirebilirsiniz

Donald Trump Demeçlerinden örnekler

Donald Trump said: ‘look at what’s happening in Sweden’ – here’s what’s happening there

You look at what’s happening last night in Sweden. Sweden, who would believe this?

 

My statement as to what’s happening in Sweden was in reference to a story that was broadcast on FoxNews concerning immigrants & Sweden

 

Donald Trump says: Leave it the way it is

 

Mr Trump said then: “There have been very few problems, leave it the way it is. People go, they use the bathroom that they feel is appropriate. There has been so little trouble.”

 

We’ve fallen behind on nuclear weapon capacity. And I am the first one that would like to see … nobody have nukes, but we’re never going to fall behind any country even if it’s a friendly country, we’re never going to fall behind on nuclear power. And I did tweet that. It would be wonderful, a dream would be that no country would have nukes, but if countries are going to have nukes, we’re going to be at the top of the pack.”

 

Örnek demeçlerde de görüldüğü gibi Trump’ın kullandığı dil basit, cümleler kısa ve anlaşılırdır.

Son Yazılar