Elie Wiesel İngilizce Sözleri


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Elie Wiesel ingilizce sözleri arasında en popüler ve anlamlı olan sözleri sizler için derledik ve Türkçe’ye çevirdik. Elie Wiesel sözlerini ve Türkçe anlamlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

  • “The opposite of love is not hate, it’s indifference. The opposite of art is not ugliness, it’s indifference. The opposite of faith is not heresy, it’s indifference. And the opposite of life is not death, it’s indifference.”

“Sevginin zıttı nefret değil, kayıtsızlıktır. Sanatın tersi çirkinlik değil, kayıtsızlıktır. İnancın tam tersi sapkınlık değil, kayıtsızlıktır. Ve hayatın tersi ölüm değil, kayıtsızlıktır. ”

  • “There may be times when we are powerless to prevent injustice, but there must never be a time when we fail to protest.”

“Adaletsizliği önlemek için güçsüz olduğumuz zamanlar olabilir, ancak hiçbir zaman protesto edemediğimiz bir zaman olmamalıdır.”

  • “Friendship marks a life even more deeply than love. Love risks degenerating into obsession, friendship is never anything but sharing.”

“Dostluk bir hayatı sevgiden daha derinlere işaret eder. Aşk saplantıya dönüşme riskini taşır, arkadaşlık asla paylaşmaktan başka bir şey değildir. ”

  • “Human suffering anywhere concerns men and women everywhere.”

“Her yerde insan acı çekiyor, her yerdeki kadın ve erkeklerle ilgili.”

  • “We must always take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented.”

“Her zaman taraf tutmalıyız. Tarafsız kalmak zalime yardım eder, mazluma asla. Sessizlik işkenceciyi teşvik eder, asla işkenceye maruz kalmaz. ”

  • “To forget the dead would be akin to killing them a second time.”

“Ölüleri unutmak onları ikinci kez öldürmeye benzer.”

  • “For the dead and the living, we must bear witness.”

“Ölüler ve yaşayanlar için tanıklık etmeliyiz.”

  • “One person of integrity can make a difference.”

“Bir bütünlük insanı bir fark yaratabilir.”

  • “No human race is superior; no religious faith is inferior. All collective judgments are wrong. Only racists make them”

“Hiçbir insan ırkı üstün değildir; hiçbir dini inanç daha aşağı değildir. Bütün kolektif yargılar yanlış. Onları sadece ırkçılar yapar ”

  • “If the only prayer you say throughout your life is “Thank You,” then that will be enough.”

“Hayatınız boyunca söylediğiniz tek dua” Teşekkürler “ise, o zaman bu yeterli olacaktır.”

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.