Emirates İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Emirates İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları

1985 yılında kurulan Emirates, Birleşik Arap Emirlikleri ve özellikle Dubai merkezli bir havayolu firmasıdır. Kurulduğu andan itibaren her yıl sektördeki kar payını artıran firma, uluslararası ziyaretlerini yapan birçok yolcunun ilgisini çekmektedir.

Dünyanın en genç filolarından birine sahip olan Emirates’in şu anda hepsi geniş gövdeli olarak kabul edilebilecek 259 tane uçağı vardır. 75’ten fazla ülkeye ve 140’ı aşkın destinasyona uçuş sağlayan bu firmada çalışmak, havayolları sektöründe kariyer yapmak isteyen herkesin ilgisini çekmektedir.

Dünyanın en köklü havayolu şirketlerinin başında gelen Emirates’te kariyer sahibi olmayı istemeyen insan çok azdır. Ancak bu firmaya girmenin pek de kolay olmadığını ve birkaç aşamalı mülakata tabi olduğunu da bilmenizde fayda var. Yalnızca Emirates’te değil, çalışmak istediğiniz hemen hemen tüm havayolları firmalarında İngilizce seviyenizi mümkün olduğunca çok düzeyde ilerletmeniz; anlama ve konuşma yeteneğinizi geliştirmeniz en önemli konu.

Emirates mülakatlarında sizlere İngilizce sorular sorulacağını ve bunlara yanıt vermeniz gerektiğini söyleyelim. Üstelik sadece mülakat aşamasında değil, çalışma sahasında olduğunuz her anda da İngilizce yeteneğinizi kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle yalnızca mülakatlarda değil; hayatınızın her alanında size sorulan soruları anlamak ve ona en uygun yanıtı vermeniz için İngilizce konuşma ve anlama yeteneğinizi ilerletmeniz gerekmektedir.  İngilizce’nin bu iki ana kısmını ise en kısa sürede Konuşarak Öğren sayesinde tamamlayabilirsiniz.

Konuşarak Öğren’de sizlere özel tahsis edilen yabancı eğitmenlerden konuşma dersleri alabilir ve kısa süre içinde İngilizce seviyenizdeki gelişimi fark edebilirsiniz. Kendinizi geliştirdiğiniz takdirde Emirates gibi büyük firmalarda işe girmeniz ise eskisinden çok daha kolay olacaktır. Şimdi de Emirates işe alım sürecinden ve ardından Emirates İngilizce mülakat sorularından bahsedelim.

Emirates İşe Alım Süreci

Emirates Havayollarında çalışmak istiyorsanız firmanın internet sitesi üzerinden de açık pozisyonlara bakarak ilanları inceleyebilirsiniz. Havayollarında görev alacağınız pozisyon ağırlıklı olarak kabin memurluğu olmakla birlikte; pilot, mühendislik, havayolu operasyon uzmanı gibi mesleklere sahipseniz Emirates’e başvurabilirsiniz.

Emirates Havayolları, uluslararası düzeyde çalışan önemli bir firma olduğundan, bu kurumda işe alım süreçleri birkaç aşamalı mülakat esasına dayanmaktadır. Havayollarının internet sitesi üzerinden kendinize uygun ilana başvurmanızın ardından, başvurunuzun olumlu bulunmasının ardından mülakat için firmaya davet edilirsiniz.

Peki ama Emirates’te mülakat süreci nasıldır? sorusu eminiz ki çokça aklınızı kurcalamaktadır. Bu mülakatlarda İngilizce seviyenizi görmek yapacağınız işe uygunluğunuzu denemek açısından en etkili yöntemdir. Başvurduğunuz pozisyona göre gruplar halinde ya da bireysel olarak yabancı dil ve kendinizi ifade edebilme yeteneğiniz tespit edilmektedir.

Emirates İngilizce mülakatında sizlere sorulan sorular özellikle sizin işinizde ne kadar iyi olduğunuzu anlamaya yöneliktir. Buna ek olarak insanlarla iletişim yeteneğiniz de test edildiğinden olabildiğince rahat olmanız gerekmektedir. Sizlere tavsiyemiz, başvurduğunuz pozisyonla ilgili çeşitli bilgiler edinerek mülakata gitmeniz gerektiği. Böylece sizlere sorulabilecek olası sorulara da hazır olduğunuzdan stres yapmayacak ve başarılı bir mülakat süreci geçireceksiniz.

Emirates İngilizce Mülakat

Emirates İngilizce mülakat, bu firmada çalışmanın en temel aşaması olarak kabul edilir. Tüm şartları sağlıyor olsanız dahi, yeterli düzeyde İngilizce bilginiz yoksa bu firmada işe başlamanız oldukça zor olacaktır. Bu nedenle hayatın her alanında rahat etmek için İngilizce seviyenizi geliştirmeniz neredeyse şart konumuna gelmiştir.

Emirates İngilizce mülakatında İngilizce seviyenizin ne düzeyde olduğu tespit edilmektedir. Bu seviyenizin başvurduğunuz pozisyon için uygunluğu firmanın insan kaynakları yetkilisi tarafından değerlendirilmektedir. İngilizce seviyeniz ne kadar iyi olursa olsun, size sorulan sorulara sakince ve en doğru biçimde cevap vermeniz önemlidir, Soruları dikkatle dinlemeli ve anlamaya çalışmalı, ardından en doğru biçimde yanıt vermelisiniz. Şimdi de sizlere Emirates İngilizce mülakatında başarılı olabilmek için karşınıza çıkabilecek örnek sorulardan ve bunların yanıtlarından bahsedelim.

Emirates İngilizce Mülakat Soruları ve Örnek Cevaplar

Emirates İngilizce mülakatlarında bazen grup mülakatında İngilizce konuşmanız gerekebilir, bu durumlarda hayali bir sorunu çözmeniz istenebilir ya da müşterilerle iletişime geçmeniz konusunda sizlerden bir canlandırma yapmanız istenebilir. Ancak her ne olursa olsun, bu konunun havayolları ile ilgili olduğunu unutmayın. Bu nedenle dilerseniz havayollarında kullanılan belli kelimelere de bakabilirsiniz, sayfamızdaki havayolları terimleri içeriği sizlere yardımcı olacaktır.

Ancak yine de bireysel mülakata girebilmeniz ihtimal dahilinde olduğundan sizlere havayolları firmalarının mülakatlarında sordukları İngilizce soruları hazırladık. Bu sorulara kendinizce yanıtlar hazırlayabilirsiniz, sizlere örnek olması niteliğinde bu sorulara birer de yanıt ekledik.

– How would you describe yourself?

I’m 30 years old. I graduated from the Civil Aviation Department of Istanbul University. Then I worked for another airline company for 5 years.

– Are you willing to travel or relocated if necessary?

Yes, I can travel. I also love traveling. I visited many countries.

– Does working with a team bother you?

I love working as a team. People can learn from each other every day. Team work has been very productive for me.

– Can you tell me a little about yourself?

Yes, I can travel. I also love traveling. I visited many countries.

 

– How do you relate your education and this position?

The department I graduated is directly related to the position I applied for. After graduation, I attended various trainings and improved myself by working in different companies.

– What do you know about Emirates? What is the main reason to choose us?

Emirates airlines were established in 1985. The company, which has the youngest fleet in the world, provides flights to 75 countries. I want to work in this company. Because I know that working in one of the most established companies in the world will take my career to the next level.

 

– What are your experiences in this area?

I worked as a cabin clerk in a company for 5 years.

– Do you think that you are a successful person?

Of course, I do. I think I am a successful person. I did not have any failures both in education and business life.

 

– Are you able to work under pressure and stress? How do you handle it?

Yes, I am. I received trainings on stress management. I can work under pressure under control.

– How do you decide priorities in your working time? Are deadlines important to you?

I act with the instructions I get from my manager whenever I need to do my job first. However, if I have to do it alone, I prefer to solve a customer-oriented problem.

– Does working with a team bother you?

I love working as a team. People can learn from each other every day. Team work has been very productive for me.

–Are you mostly the leader of the team or are you the part of the operation?

I worked as a team leader for the last two years in the company I work for. My leadership qualities are quite strong. However, as I work as a team player, I am used to both situations.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar