George V. Higgins Sözleri


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

George V. Higgins ingilizce sözleri arasında en popüler ve anlamlı olan sözleri sizler için derledik ve Türkçe’ye çevirdik. George V. Higgins sözlerini ve Türkçe anlamlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

  • “This life’s hard, but it’s harder if you’re stupid.”

“Bu hayat zor, ama aptalsan daha zor.”

  • “If you do not seek to publish what you have written, then you are not a writer and you never will be.”

“Eğer yazdıklarını yayınlamak istemezsen, o zaman bir yazar değilsin ve asla olmayacaksın.”

  • “It was darker than a carload of assholes.”

“Bir sürü pislikten daha karanlıktı.”

  • “There’s only one way of escaping trouble; and that’s killing things.”

“Sorundan kaçmanın tek bir yolu var; ve bu bir şeyleri öldürüyor. “

  • “Never tell your reader what your story is about. Reading is a participatory sport. People do it because they are intelligent and enjoy figuring things out for themselves.

“Okuyucunuza asla hikayenizin ne hakkında olduğunu söylemeyin. Okuma katılımcı bir spordur. İnsanlar bunu yapıyor çünkü zeki ve kendileri için bir şeyler bulmanın tadını çıkarıyorlar.

  • “Jackie Brown at twenty-six, with no expression on his face, said that he could get some guns.”

“Yüzünde hiçbir ifade olmadan yirmi altı yaşında Jackie Brown, silah alabileceğini söyledi.”

  • “The customary blizzard of pigeons wheeled briefly across the walk and settled back around an old lady who fed them from a large, wrinkled, paper bag. “I heard a guy on television the other night,” Dillon said. “He was talking about pigeons. Called them flying rats. I thought that was pretty good. He had something in mind, going to feed them the Pill or something, make them extinct. Trouble is, he was serious, you know? There was a guy that got shit on and probably got shit on again and then he got mad. Ruined his suit or something, going to spend the rest of his life getting even with the pigeons because they wrecked a hundred-dollar suit. Now there isn’t any percentage in that. There must be ten million pigeons in Boston alone, laying eggs every day, which will generally produce more pigeons, and all of them dropping tons of shit, rain or shine. And this guy in New York is going to, well, there just aren’t going to be any of them in this world any more.”

“Güvercinlerin geleneksel kar fırtınası yürüyüşe kısa bir süre boyunca devam etti ve onları büyük, buruşuk, kağıt bir torbadan besleyen yaşlı bir kadının etrafına yerleşti. “Geçen gece televizyonda bir adam duydum,” dedi Dillon. “Güvercinlerden bahsediyordu. Onlara uçan fareler diyorlardı. Bunun oldukça iyi olduğunu düşündüm. Akıllarında bir şey vardı, onları hap veya başka bir şeyle besleyecek, soyu tükenmiş olacak. Sorun ciddiydi, biliyor musun? Boktan ve muhtemelen tekrar bok eden bir adam vardı ve sonra kızdı. Takım elbisesini falan mahvetti, hayatının geri kalanını güvercinlerle bile yüzleşecek, çünkü yüz dolarlık bir kıyafeti harap ettiler. Şimdi bunun içinde yüzde yok. Sadece Boston’da, her gün yumurta bırakan, genellikle daha fazla güvercin üretecek ve hepsi tonlarca bok, yağmur veya parıltı bırakan on milyon güvercin olmalı. Ve New York’taki bu adam, artık, artık bu dünyada onlardan hiçbiri olmayacak. ”

  • “Martin had a period of relishing the Boston thug-writer George V. Higgins, author of The Friends of Eddie Coyle. Higgins’s characters had an infectious way of saying ‘inna’ and ‘onna,’ so Martin would say, for example, ‘I think this lunch should be onna Hitch’ or ‘I heard he wasn’t that useful inna sack.’ Simple pleasures you may say, but linguistic sinew is acquired in this fashion and he would not dump a trope until he had chewed all the flesh and pulp of it and was left only with pith and pips. Thus there arrived a day when Park Lane played host to a fancy new American hotel with the no less fancy name of ‘The Inn on The Park’ and he suggested a high-priced cocktail there for no better reason than that he could instruct the cab driver to ‘park inna Inn onna Park.’ This near-palindrome (as I now think of it) gave us much innocent pleasure.”

“Martin, Eddie Coyle’nin Dostları’nın yazarı Boston haydut yazarı George V. Higgins’i bir dönem geçirdi. Higgins karakterlerinin ‘inna’ ve ‘onna’ demenin bulaşıcı bir yolu vardı, bu yüzden Martin örneğin ‘Bu öğle yemeğinin on Hitch olması gerektiğini düşünüyorum’ veya ‘O kadar faydalı inna çuval olmadığını duydum’ diyebilirdi. diyebilirsiniz, ancak dilbilimsel sinew bu şekilde elde edilir ve tüm etini ve hamurunu çiğnemeden ve sadece ilik ve tırtılla bırakılıncaya kadar bir hazine atmazdı. Böylece Park Lane, ‘The Inn on The Park’ adlı daha az süslü bir isim ile süslü yeni bir Amerikan oteline ev sahipliği yaptığında bir gün geldi ve o taksiye talimat verebileceğinden daha iyi bir nedenden ötürü yüksek fiyatlı bir kokteyl önerdi. ‘inna Inn onna Park’a park etmek için şoför.’ Bu yakın palindrom (şimdi düşündüğüm gibi) bize çok masum bir zevk verdi. ”

  • “Nobody ever got started on a career as a writer by exercising good judgment, and no one ever will, either, so the sooner you break the habit of relying on yours, the faster you will advance. People with good judgment weigh the assurance of a comfortable living represented by the mariners’ certificates that declare them masters of all ships, whether steam or sail, and masters of all oceans and all navigable rivers, and do not forsake such work in order to learn English and write books signed Joseph Conrad. People who have had hard lives but somehow found themselves fetched up in executive positions with prosperous West Coast oil firms do not drink and wench themselves out of such comfy billets in order in their middle age to write books as Raymond Chandler; that would be poor judgment. No one on the payroll of a New York newspaper would get drunk and chuck it all to become a free-lance writer, so there was no John O’Hara. When you have at last progressed to the junction that enforces the decision of whether to proceed further, by sending your stuff out, and refusing to remain a wistful urchin too afraid to beg, and you have sent the stuff, it is time to pause and rejoice.”

“Hiç kimse iyi bir karar vererek bir yazar olarak kariyere başlamadı ve hiç kimse de yapmayacak, bu yüzden kendinize güvenme alışkanlığını ne kadar çabuk kırırsanız, o kadar hızlı ilerlersiniz. İyi yargıya sahip insanlar, denizcilerin sertifikaları tarafından temsil edilen, buhar veya yelken olsun, tüm gemilerin ustalarını, tüm okyanusların ve tüm gezilebilir nehirlerin ustalarını ilan eden ve öğrenmek için bu tür işleri terk etmeyen rahat bir yaşamın güvencesini tartarlar. İngilizce ve yazma kitapları Joseph Conrad imzalı. Zor hayatları olan, ancak bir şekilde müreffeh West Coast petrol firmaları ile yönetici pozisyonlarında kendilerini bulmuş insanlar, orta yaşlarında Raymond Chandler olarak kitap yazmak için kendilerini bu kadar rahat kütüklerden içmez ve çıkarmazlar; bu kötü bir yargı olurdu. New York gazetesinin bordrosundaki hiç kimse sarhoş olmayacak ve hepsini serbest yazar olmak için kandırmayacaktı, bu yüzden John O’Hara yoktu. Sonunda, daha ileriye gidip gitmeme kararını uygulayan kavşağa ilerlediğinizde, eşyalarınızı göndererek ve dilenmek için çok korkmuş bir dalgın kestaneyi kalmayı reddederseniz ve şeyleri gönderdikten sonra, duraklama zamanı ve sevinmek.”

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.