Gym Class Heroes: Stereo Hearts ft. Adam Levine Şarkı Sözleri Çeviri


Gym Class Heroes Kimdir?

New York’tan bir Amerikan rap rock grubuydu. Grup 1997 yılında Travie McCoy ‘un lise beden eğitimi dersi sırasında davulcu Matt McGinley ile tanışmasıyla kuruldu. Grubun müziği hip hop , rock , funk ve reggae dahil olmak üzere çok çeşitli etkiler gösteriyor . 2003 yılında gitarist Disashi Lumumba-Kasongo ve basçı Eric Roberts ‘ın eklenmesinden sonra, grup Fueled by Ramen ve Decaydance Records ( Fall Out Boy basçı Pete Wentz) ile anlaştı. The Papercut Chronicles adlı ilk albümlerini yayınladılar . Grup, albümün tanıtımını yaparken The Bamboozle ve Vans Warped Tour gibi festivallerde yer alarak güçlü bir hayran kitlesi kazandı .

2006 yılında grup As Cruel as School Children albümünü çıkardı. Bu yayından bu yana, grubun single’ı ” Cupid’s Chokehold ” Billboard Hot 100 ‘de dört numaraya kadar yükseldi ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere çeşitli ülkelerdeki listelerin ilk ona girdi. “Clothes Off!!” Finlandiya, İrlanda Cumhuriyeti ve Birleşik Krallık’taki listelerde ilk ona girdi. 9 Eylül 2008’de Gym Class Heroes , diğer sanatçılarla çok sayıda işbirliği içeren üçüncü albümleri The Quilt‘i yayınladı. Grup, üyelerin çeşitli yan projeler yürüttüğü 2009 yılında ara verdi. McCoy, solo ilk albümü Lazarus’u Haziran 2010’da yayınladı. Lumumba-Kasongo, yan projesi Soul üzerinde çalışırken, McGinley şu anda rock grubu Kill the Frontman’da davul çalıyor. Grup, 15 Kasım 2011’de The Papercut Chronicles II’yi yayınladı. O zamandan beri, bugüne kadarki en başarılı albümlerinden biri haline geldi.

Gym Class Heroes: Stereo Hearts ft. Adam Levine Şarkı Sözleri Çeviri Tablosu

[table id=628 /]

 

İngilizce Şarkı Dinleyin

Bir çok insan İngilizce şarkı dinler. Ancak şarkı dinlemek İngilizce öğrenmek için size yeterli gelmiyor olabilir. Bunun sebebi ise şarkıları bilinçsiz bir şekilde dinlemeniz. İnsanlar İngilizce şarkı dinlerken sözlere ve anlamlarına dikkat etmezler. Bu yüzden dinlerken eğlenip geçerler. Şarkılardan İngilizcenizi geliştirmek için yapmanız gereken şeyse şarkı sözlerini açıp tek tek incelemeniz. İngilizce şarkıların sözlerini çevirmek size tecrübe katar. Aynı şekilde sözleri öğrendiğinizde şarkılara eşlik edebilmenizi sağlar. Bu sayede hem dinleme hem de konuşma kabiliyetiniz gelişir. Üstelik bolca İngilizce kelime telaffuzu da öğrenmiş olursunuz.

İngilizce Şarkı Sözü Çevirisi Nasıl Yapılır?

İngilizce şarkıların altında genellikle daha derin bir anlam ya da hikaye yattığını unutmamanız lazım. Bu yüzden cümleleri çevirirken mantıksız geliyorsa başka cümlelerle bağlantısı ya da başka konulara göndermesi olabilir. Bu yüzden normal çevirilere göre daha çok düşünmeniz gerekir. Cümleleri çevirirken ise normal çeviri yapıyormuş gibi çeviri yapmanız gerekir. Normal çeviride ise önce cümlenin öznesi belirlenir ve cümlenin kalanı tersten çevrilir.

Konuşarak Öğren İle Daha Fazla İngilizceyi Keşfedin

Örneklerde incelediğiniz üzere bir çok günlük basit konuşma pratikleşebiliyor. Siz de İngilizce kısaltmaları öğrendikçe rahatça yazışabilir ve insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Öğrendiğiniz her bir kelime sizi İngilizcede biraz daha geliştirecektir. Yeni kelimeler öğrenmenin yanı sıra onları kullanmak, tekrarlamak ve bol bol pratik yapmak sizin için en iyi seçenektir. İngilizce öğrenmek için bol bol pratik yapmalısınız. Konuşarak Öğren sitesinin uzman eğitmen kadrosuyla rahat bir şekilde pratik yapabilir ve kendinizi çok hızlı geliştirebilirsiniz. Kendi takviminize göre derslerin günü ve saatini ayarlayabilir, anadili İngilizce olan öğretmenlerle dilediğiniz şekilde eğitim görebilirsiniz. Eksikliklerinizi kapatırken kendinizi çok hızlı bir şekilde geliştirdiğinizi görebilirsiniz. İngilizce kaynakların daha fazlasına ve rahat İngilizce derslerine ulaşmak için Konuşarak Öğren sitesini ziyaret etmeyi unutmayın!

Konuşarak Öğren anadili İngilizce olan eğitmenlerle konuşarak kendinizi geliştirebileceğiniz bir İngilizce konuşma sitesidir. İnsanlarla İngilizce konuşma uygulamaları konusunda yepyeni bir seviyeye ulaşmıştır. Her gün İngilizce konuşan insanlarla bir araya gelip kendiniz geliştirebilirsiniz. Bu yüzden İngilizce öğrenmek isteyenler için büyük avantaja sahiptir. Uzaktan İngilizce eğitim konusunda konusunda oldukça tecrübeli eğitmenlerden alacağınız dersler sayesinde internette İngilizce öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar