Harry Styles – Watermelon Sugar Şarkı Sözleri Çeviri


Harry Styles- Watermelon Sugar Çeviri

Harry Styles Kimdir?

Harry Edward Styles, 1 Şubat 1994’te Redditch, Worcestershire , İngiltere’de Anne Twist ve finans çalışanı Desmond “Des” Styles’ın oğlu olarak doğdu. Çocukken, ailesi ve ablası Gemma ile Cheshire’daki Holmes Chapel köyüne taşındı. Ebeveynleri o yedi yaşındayken boşandı ve annesi daha sonra 2017 yılında kanserden ölen Robin Twist ile yeniden evlendi .  Styles’ın Mike adında bir üvey kardeşi ve Amy adında bir üvey kız kardeşi var.  Styles, “harika bir çocukluk” geçirdiğini ve her zaman ailesi tarafından desteklendiğini söyledi. Çocukken büyükbabasının verdiği bir karaoke makinesinde coverlar yaptı ve kaydettiği ilk şarkı Elvis Presley’in ” The Girl of My Best Friend “ şarkısı oldu .  16 yaşındayken Holmes Chapel’deki W. Mandeville Bakery’de yarı zamanlı çalıştı. 11 Nisan 2010’da, annesinin önerisi üzerine, Styles , İngiliz televizyonda yayınlanan şarkı yarışması The X Factor‘un yedinci serisi için solo yarışmacı olarak seçmelere katıldı ve Stevie Wonder’ın ” Isn’t She Lovely “ şarkısını yorumlayarak seslendirdi . Yaş grubundaki diğer dört kişi de başarısız oldu, ancak Temmuz 2010’da yarışmanın eğitim kampı aşamasında bir topluluk olarak bir araya getirildiler ve böylece Simon Cowell’in akıl hocalığı yaptığı “Gruplar” kategorisine hak kazandılar.  Styles, Niall Horan , Liam Payne , Zayn Malik,  Louis Tomlinson ‘dan oluşan grup, iki hafta boyunca pratik yapmak için bir araya geldiler.  Styles, grup arkadaşlarına One Direction adını önerdiğini ve bunu sürdürmeyi kabul ettiklerini söyledi. İngiltere’de hatırı sayılır bir popülerlik kazanmaya başladılar ve canlı gösterilerin ilk dört haftasında Cowell’ın yarışmadaki son eylemiydiler. Grup sonunda The X Factor finaline ulaştı ve üçüncü sırada bitirdi. Mayıs 2019’da, Styles, tahmini net değeri 58 milyon sterlin olan Sunday Times Zenginler Listesi ‘nde 30 yaş altı müzisyenler listesinde ikinci sırada yer aldı ve daha önce tahmini net değeri 50 milyon sterlin olan bir önceki yılın listesinde üçüncü sırada yer aldı. 

Harry Styles – Watermelon Sugar Şarkı Sözleri Çeviri Tablosu

[table id=620 /]

İngilizce Şarkı Dinleyin

Bir çok insan İngilizce şarkı dinler. Ancak şarkı dinlemek İngilizce öğrenmek için size yeterli gelmiyor olabilir. Bunun sebebi ise şarkıları bilinçsiz bir şekilde dinlemeniz. İnsanlar İngilizce şarkı dinlerken sözlere ve anlamlarına dikkat etmezler. Bu yüzden dinlerken eğlenip geçerler. Şarkılardan İngilizcenizi geliştirmek için yapmanız gereken şeyse şarkı sözlerini açıp tek tek incelemeniz. İngilizce şarkıların sözlerini çevirmek size tecrübe katar. Aynı şekilde sözleri öğrendiğinizde şarkılara eşlik edebilmenizi sağlar. Bu sayede hem dinleme hem de konuşma kabiliyetiniz gelişir. Üstelik bolca İngilizce kelime telaffuzu da öğrenmiş olursunuz.

İngilizce Şarkı Sözü Çevirisi Nasıl Yapılır?

İngilizce şarkıların altında genellikle daha derin bir anlam ya da hikaye yattığını unutmamanız lazım. Bu yüzden cümleleri çevirirken mantıksız geliyorsa başka cümlelerle bağlantısı ya da başka konulara göndermesi olabilir. Bu yüzden normal çevirilere göre daha çok düşünmeniz gerekir. Cümleleri çevirirken ise normal çeviri yapıyormuş gibi çeviri yapmanız gerekir. Normal çeviride ise önce cümlenin öznesi belirlenir ve cümlenin kalanı tersten çevrilir.

Konuşarak Öğren İle Daha Fazla İngilizceyi Keşfedin

Örneklerde incelediğiniz üzere bir çok günlük basit konuşma pratikleşebiliyor. Siz de İngilizce kısaltmaları öğrendikçe rahatça yazışabilir ve insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Öğrendiğiniz her bir kelime sizi İngilizcede biraz daha geliştirecektir. Yeni kelimeler öğrenmenin yanı sıra onları kullanmak, tekrarlamak ve bol bol pratik yapmak sizin için en iyi seçenektir. İngilizce öğrenmek için bol bol pratik yapmalısınız. Konuşarak Öğren sitesinin uzman eğitmen kadrosuyla rahat bir şekilde pratik yapabilir ve kendinizi çok hızlı geliştirebilirsiniz. Kendi takviminize göre derslerin günü ve saatini ayarlayabilir, anadili İngilizce olan öğretmenlerle dilediğiniz şekilde eğitim görebilirsiniz. Eksikliklerinizi kapatırken kendinizi çok hızlı bir şekilde geliştirdiğinizi görebilirsiniz. İngilizce kaynakların daha fazlasına ve rahat İngilizce derslerine ulaşmak için Konuşarak Öğren sitesini ziyaret etmeyi unutmayın!

Konuşarak Öğren anadili İngilizce olan eğitmenlerle konuşarak kendinizi geliştirebileceğiniz bir İngilizce konuşma sitesidir. İnsanlarla İngilizce konuşma uygulamaları konusunda yepyeni bir seviyeye ulaşmıştır. Her gün İngilizce konuşan insanlarla bir araya gelip kendiniz geliştirebilirsiniz. Bu yüzden İngilizce öğrenmek isteyenler için büyük avantaja sahiptir. Uzaktan İngilizce eğitim konusunda konusunda oldukça tecrübeli eğitmenlerden alacağınız dersler sayesinde internette İngilizce öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar