Hatay İngilizce Özel Ders Fiyatları 2021


Hatay Türkiye’nin bir ilidir ve Akdeniz Bölgesinin doğu taraflarında bulunur. İklimi nedeniyle yetişen turunçgiller açısından diğer Akdeniz illeri gibi zengindir. Türkiye sınırları içerisinde de en önemli anılma şekli mutfağıdır. Hatay mutfağı çok zengin içeriklere sahip ünlü bir mutfaktır.

Merkez ilçesi Antakyadır ve ticari olarak da Türkiye’de önemli bir liman olarak rol oynamaktadır. Bölgenin önemli geçim kaynaklarını portakal ve turunçgiller oluşturmaktadır.

Hatay’ın Arsuz ve Samandağ ilçeleri yaz turizmiyle öne çıkmaktadır. Akdeniz iklimine sahip olduğundan yazın bu bölgelerdeki sahilleri kalabalık görebilirsiniz. Hatay’ı ziyaret eden turistler tabi ki sadece sahilleri için değil aynı zamanda bulunduğu konum dolayısıyla oluşan tarihi yapıları ve yemekleri için de ziyaret etmektedirler.

Hatay ilinde iki tane üniversite bulunmaktadır. Bunlardan biri İskenderun ilçesinde bulunan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), diğeri ise Antakya ilçesinde bulundan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesidir.

Hatay İngilizce Özel Ders Fiyatları-Yorumları

Hatay’da İngilizce özel ders fiyatları saat başı ortalama olarak 60-70 tl arasında değişmektedir. Bu fiyat seviyenize ve öğretmeninizden almak istediğiniz ders şekline göre farklılık gösterebilir. Bu tarz özel dersleri veren öğretmenler genelde ilk derslerini ücretsiz yaparlar, bu şekilde ders yapmaya başlayacağınız öğretmenle aranızda tam olarak neye ulaşmak istediğinizi ücretsiz bir şekilde belirleyip bir sonraki derslerin de ücretlerini kararlaştırabilirsiniz.

Hatay bünyesinde biri İskenderun’da diğeri Antakya’da olmak üzere iki tane üniversite bulundurur ve bu nedenle de içinde öğrenci de bulunduran bir şehirdir. Bu üniversitelerde yabancı dil olarak bölümlerini okuyanlar muhtemelen özel ders vermek isteyeceklerdir. Eğer bu öğrencileri de bütçesine katkıda bulunmak isterseniz üniversiteli gençlerden de ders almayı düşünebilirsiniz.

Eğer sınavlara yönelik ya da daha ciddi alanlarda İngilizcenizi geliştirmek maçlı bir ders almak isterseniz bu derslerin ücretlerinin artış gösterdiğini gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca konuşmanızın da gelişmesi için native yani İngilizceyi ana dili olarak konuşan yabancı öğretmenlerden ders almak isterseniz de ders ücretleri saat başı 100 tl yi bulabilir.

Konuşarak Öğren: Online İngilizce Özel Ders !

Eğer online olarak, evinizde ya da bilgisayarınızın karşısında özel ders almak isterseniz konusarakogren.com sayesinde istediğiniz her yerde online ders alma imkanına sahip olabilirsiniz. Konuşarak Öğren her zaman yanınızda !

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar