Huawei İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Huawei İngilizce Mülakat Soruları
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Son dönemlerde kurduğu geniş telekomünikasyon cihazı üreticisi ağıyla adından söz ettiren ve herkesin hakkında bir fikir sahibi olduğu firma olan Huawei, 1987 yılında eski bir subay olan Ren Zhengfei tarafından ‘’Make it possible’’ sloganıyla Çin’de kurulmuştur.

140’ı aşkın ülkeye hizmet veren Huawei,  dünyanın en büyük 50 telekomünikasyon operatörünün 45’inin sahibi olmasıyla piyasanın önde gelen kuruluşlarından biri haline gelmiştir. Dünyaca ünlü çok uluslu bir şirket olan Huawei’nin kurulduğu günden itibaren en temel amacı, telekomünikasyon cihazları üretmek ve bu cihazları dünyanın her yerine pazarlamaktır.

Türkiye’de ilk ofisini 2002 yılında Ankara’da açan Huawei, o tarihten itibaren birçok çalışanı bünyesine katmıştır. Ankara’daki ofisinde yaklaşık 500 kişiye istihdam olanağı sağlayan Huawei, daha sonra İstanbul ve İzmir’de Ar-Ge merkezleri açmış, eğitim merkezleri oluşturmuş ve denetim mağazalarını hizmete geçirmiştir.

Çok uluslu bir şirket olan Huawei’de çalışmak; bu alanda kariyer yapmak isteyenlerin hayallerinden biridir. Bu hayal elbette çok güzel bir hayaldir ancak zorludur. Öncelikle böylesine büyük bir firmada görev almak için İngilizcenizi belli bir düzeye getirmeniz şarttır. Çalışırken dünyanın pek çok noktasından insanlarla muhatap olmanız gerektiğinden; özellikle İngilizce konuşma ve anlama seviyenizi belli bir noktaya taşımalısınız.

Bunu yapabilmeniz için en hızlı ve olabilecek en kalıcı çözümlerinden biri de Konuşarak Öğren sistemine başvurmanızdır. Konuşarak Öğren sayesinde size özel tahsis edilen ve İngilizce gelişim aşamalarınızla ilgilenen yabancı bir eğitmenle İngilizce konuşma ve anlama seviyenizi ilerletme fırsatı bulacaksınız. Kazanmış olduğunuz bu kalıcı İngilizce bilgisi ile sadece Huawei mülakatında değil, diğer tüm çok uluslu iş görüşmelerinizde ve hatta tüm iş görüşmelerinde de başarılı olacağınıza hiçbir şüphe kalmamaktadır. Şimdi ise dilerseniz Huawei işe alım sürecinden bahsedelim.

Huawei İşe Alım Süreci

Huawei, uluslararası düzeyde çalışan çok uluslu önemli bir şirket olduğundan dolayı, bu kurumda işe alım süreçleri birkaç temel aşamaya dayanmaktadır. Bu aşamalar yazılı sınav, insan kaynakları mülakatı ve başvurduğunuz pozisyona göre gireceğiniz ikinci bir teknik mülakattan oluşmaktadır. Gerek Huawei’nin web sitesi üzerinden gerekse kariyer portallarına erişim sağlayarak açık pozisyonlara iş başvurusu yapabilir, başvurunuzun olumlu bulunmasının ardından sınavlar ve mülakatlar için firmaya davet edilebilirsiniz.

Peki ama Huawei’de mülakat süreci nasıldır? sorusu eminiz ki işe başvururken de görüşmeye gideceğiniz sırada da çokça aklınızı kurcalamaktadır. İlk olarak alanınıza göre gireceğiniz bir sınavda çoktan seçmeli sorular çözmekle mülakat süreciniz başlamaktadır. Ardından belli sorulara İngilizce olarak yanıt vermeniz gereken bir sınava daha girmeniz gerekmektedir.

Bu iki aşamadan da başarıyla çıktıktan sonra öncelikle insan kaynaklarıyla yapacağınız bir görüşme söz konusudur. Bu görüşmede kısaca kendinizi tanıtmanız ve işe yetkinliğiniz ölçülmektedir. Daha sonra ise işin teknik detayları hakkında ikinci bir sözlü mülakatı geçmeniz gerekmektedir. Her iki mülakatta da İngilizce konuşmanızın test edildiğini ifade etmemizde fayda var diye düşünüyoruz.

Huawei gibi büyük firmaların yaptığı tüm mülakatlarda temel amaç aslında İngilizce seviyenizin yapacağınız işe ne kadar uygun olduğunu görmektir. Çünkü çalışma hayatınız dışında pek çok farklı millete mensup bireylerle iletişime geçmeniz gerekecek ve belki de dünyanın çeşitli noktalarına iş seyahatleri yapacaksınız.

Huawei İngilizce mülakatında sizlere sorulan sorular teknik sorulardır, yani mesleğinizde ne kadar iyi olduğunuzu göstermeniz ve yapacağınız işlerin sonuçlarının nasıl olacağını anlatmanız elzemdir. Tabi, bunları yaparken de insanlarla iletişim yeteneğiniz de test edildiğinden İngilizce konuşurken mümkün olabildiğince rahat olmanız gerekmektedir. Bunu rahatlıkla başarmanızın yolu da sıklıkla İngilizce pratik yapmaktan geçmektedir. Konuşarak Öğren üzerinden de yabancı eğitmenlerle bolca pratik yapabilirsiniz.

Huawei İngilizce Mülakat

Huawei İngilizce mülakatı, bu firmada çalışmak isteyenlerin geçmesi gereken en temel aşamadır. Zaten yapılan tüm sözlü mülakatlar İngilizce olarak yapıldığından, çalışmak için gerekli tüm şartları sağlıyor olsanız bile, kendinizi ifade edecek yeterli düzeyde İngilizce bilginiz yoksa bu firmada işe başlamanız oldukça zor ve hatta neredeyse imkansız olacaktır. Üstelik gelişen dünya koşullarını da göz önünde bulundurursak, hayatın her alanında rahat etmek için İngilizce seviyenizi geliştirmeniz neredeyse şart konumundadır.

Huawei’nin İngilizce mülakatında İngilizce seviyenizin ne düzeyde olduğu önemlidir. Bu seviyenizin başvurduğunuz pozisyon için uygunluğu firmanın insan kaynakları yetkilisi ve teknik mülakatı gerçekleştirilen kişice değerlendirilmektedir. İngilizce seviyeniz ne kadar iyi olursa olsun, size sorulan sorulara sakince ve en doğru biçimde cevap vermeniz önemlidir, Soruları dikkatle dinlemeli ve anlamaya çalışmalı, ardından verebileceğiniz en mantıklı cevabı, dil bilgisi kurallarına göre doğru biçimde yanıt vermelisiniz. Şimdi de Huawei İngilizce mülakatında başarılı olabilmek için karşınıza çıkabilecek örnek sorulardan bahsederek içeriğimize devam edelim.

Huawei İngilizce Mülakat Soruları Nelerdir?

Sizlere Huawei’de ya da benzeri diğer firmalarda da sorulabilecek örnek İngilizce sorular hazırladık. Dilerseniz bu sorulara kendinize göre yanıtlar oluşturabilir ve alternatif soru örnekleri de hazırlayabilirsiniz.

-Why Huawei?

Neden Huawei?

-What kind of person do you want to be?

Nasıl bir insan olmak istersin?

-Why to work with us?

Neden bizimle çalışmak istiyorsunuz?

-Why should we hire you?

Neden sizi işe alalım?

-What is your salary expectation?

Ücret beklentiniz nedir?

-Is it suitable for long term overseas business?

Uzun süreli yurtdışı iş seyahati sizin için uygun mu?

-Which department would you like to work on?

Hangi bölümde çalışmayı tercih edersiniz?

-What is your weakest feature?

En zayıf özelliğiniz nedir?

– What is your greatest strength?

En güçlü özelliğiniz nedir?

-What is system security?

Sistem güvenliği nedir?
-Describe in detail the projects you participated in during the university plan.

Üniversite yılları boyunca katıldığınız projeleri detaylı olarak anlatınız.

 

-Can you tell us about your work experiences?

İş deneyimlerinizden bahseder misiniz?

-What is your biggest success in your life?

Hayattaki en büyük başarınız nedir?

-What is your biggest failure in your life?

Hayattaki en büyük başarısızlığınız nedir?

-Are you planning to do a master’s degree?

Yüksek lisans yapmayı düşünüyor musunuz?

 

 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.