İngilizce Çalışma Planı Nasıl Olmalıdır?


Yaz Tatilinde İngilizce Öğrenmek
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Başarılı olmak için sürekli söylenen bir söz vardır “düzenli ve disiplinli çalışmak”. Gerçekte de doğru. İngilizce öğrenmek için de düzenli ve sistemli çalışmak önemlidir. Özellikle ana dili dışında bir eğitim olan yani diğer derslerden farklı olarak yabancı dilde bir ders olan İngilizce emek ve sabır ister. Haftada bir gün 10 saat çalışmak değil her gün düzenli olarak 1 saat çalışmak çok daha iyidir. Çünkü her gün gözden geçirilen bilgilerin hafızada yer etmesi çok daha kalıcı olacaktır.

Düzenli ve kararlı çalışmak

Gramere boğulmadan çalışmak

Verimliliğin en yüksek olduğu müsait zamanlarda çalışmak

Pratik yapmak

Öğrenilenleri tekrarlamak

Derse devam konusunda taviz vermemek

Her gün sabahtan akşama dek yapılacaklar bellidir. Bunların arasına İngilizce eğitimlerini sokmaya birçok kimse yanaşmaz. İşlerin yoğunluğu, yorgunluk, zamanın kısıtlı olduğu, nasıl İngilizce öğreneceğini bilmediği gibi birçok bahanelerle İngilizce öğrenme hevesleri daha başlamadan biter.

İngilizce öğrenmede İngilizce çalışma planı

Belli bir planın olması insanı o plana uymaya teşvik eder. Plansız programsız bir eğitim ise bazı günler bomboş bazı günler ise aşırı yoğun geçerek zamanı iyi kullanmanızı engeller. İyi bir çalışma planı yapmanızı sağlayacak olan online İngilizce eğitimleri, sizin belirleyeceğiniz zaman diliminde verilen ve keyifli bir ders sonrası İngilizce çalışmaya devam etmeyi teşvik eden kaliteli bir dil eğitimidir. Sürekli İngilizce konuşacağınız online eğitimlerde ders sonrası size özel yapılan ders kayıtlarını tekrar dinleyebilir, testler ve oyunlarla öğrendiklerinizin üstünden geçebilirsiniz.

Örnek İngilizce çalışma programı

Saat 19.00’da işten geldiğinizi düşünelim

Yemek ve dinlenme saat 20.00 oldu

Online eğitim dersi gözden geçirme (derse hazırlanma) 20.30 oldu.

Online İngilizce eğitimi derse başlama saati 20.30 veya 21.00 olsun.

10-20 veya 30 dk canlı sınıflarda İngilizce konuşacağınız ve en kaliteli İngilizce eğitimini alacağınız dersten sonra saat 22.00’a kadar öğrendiklerinizi tekrarlayabilir, yapılan ders kaydını dinleyerek nerde hata yaptığınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz.

 

İşte bu kadar. Gün içinde fırsat buldukça yeni kelimeler öğrenmek ve derse girmeden önce konuya hazırlıklı gelmek İngilizce öğrenmenizi hızlandıracaktır. Her gün düzenli olarak ana dili İngilizce olan bir eğitmenden alınan ders kalitesi tartışılmazdır. Zaten ders saatini iple çekecek, dersin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. En doğru telaffuzları ana dili İngilizce olan öğretmeninizden öğrenin ve kısa sürede akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayın.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.