Öğrenciler için İngilizce Çalışma Rehberi


İngilizce öğrenmek, yediden yetmişe birçok kişinin en çok üzerinde durduğu konulardan bir tanesi. Peki kaçımız, gerçekten sağlam temeller üzerine iyi bir İngilizce inşa etmek için çabalıyoruz? Her konuda olduğu gibi, İngilizce için de belli bir plan program, iyi sonuç açısından önemli. Bu içerikte, İngilizce öğrenmeyi düşünenler için ideal bir çalışma programı üzerinde durduk ve ne neden önemli, İngilizce öğrenmeyi düşünenlerin kesinlikle atlamaması gereken konular nelerdir onları açıklıyoruz.

İşte İngilizce Çalışma Rehberi ve bu yolda dikkat etmeniz gereken kriterler.

İngilizcenin dil bilgisi temeli

Gramer, ya da dil bilgisi. İngilizce ya da diğer dillerde, ya da hayatın her alanında, hiç fark etmez; güçlü temelleri olmayan bir bina yükselemez. Dil bilgisi ve cümle yapısı bilgisine hakim olmadığınız taktirde, binlerce kelime dahi bilseniz, kendinizi ifade edemezsiniz. Cümle yapılarını öğrenmenin ise en iyi yolu, teoriktir. Yani kitaplarla ve egzersizlerle bunu oluşturmalısınız. En azından giriş düzeyindeki cümle bilgisi, size oldukça katkı sağlar.

Kelime bilgisi

Kelime bilgisini sağlamak ise kendinizi İngilizce ifade etmenin en önemli dayanağı. Kelime bilgisinizi nasıl geliştirebilirsiniz?

-Kelime öğrenme setleri ile

-Güncel içerikleri takip edip, anlamadığınız her yerde Google Translate, Tureng ya da Konuşarak Öğren sözlük’e bakarak

-Merak ederek, keşfederek!

Popüler İngilizce

Elbette ki güncel İngilizce içerikler önemlidir ve onları takip ettiğinizde öğrenmeye başladığınızı hissedersiniz. İngilizcenin en önemli kuralı budur! Dergiler, kitaplar, filmler ve dizileri İngilizce olarak takip etmelisiniz ve kendinizi buna göre geliştirmelisiniz. Dilin içindeki yapılar, güncel sözcükler, phrasal verbs, yani deyimler, ancak bu içerikleri takip ederek oturur.

İngilizce telafuz

 

Bir dilin tamamına hakim olsanız bile, iş sahada onu kullanmaya geldiğinde, TOEFL gibi bir sınavda ya da önemli bir iş görüşmesinde, ‘İngilizce biliyorum’ dediğinizde karşınıza çıkacak o aşama! İngilizce konuşma…

İşte o konuda size önerimiz, yurt dışına gönderen dil kurslarına binlerce, hatta bazen on binlerce TL vermek yerine bilgisayar üzerinden, ana dili İngilizce olan kişiler ile görüşme olanağı sunan Konuşarak Öğren olacak. On binlerce kişinin kullandığı ve memnun olduğu bir sistem olan Konuşarak Öğren, kurs saatlerini programınıza göre, hayatınıza göre ayarlayabileceğiniz bir yapıya sahip.

Bilgi almak için, konusarakogren.com anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Son Yazılar