İngilizce Dilbilgisi Kılavuzu | Grameri Nasıl Öğreneceğiz?


İngilizce konuşmaya başlamak için ilk aşamada gramere ihtiyacınız yok demiştik. Kelime ezberlemek, kelimeleri pratiğe dökmek ve tıpkı bir çocuk gibi gramer düşünmeden konuşmaya başlamak İngilizce öğrenmeye yeni başlayanların uygulaması gereken çalışma şeklidir. Yani hep söylediğimiz şey okul yaşamındaki gibi gramere ve ezbere dayalı bir eğitim değil, pratiğe, dinlemeye ve konuşmaya dayalı bir eğitimin alınmasıdır. İlerleyen zamanlarda tabi ki gramere ihtiyacınız olacak.

İngilizce Dilbilgisi Kılavuzu

İngilizce dilbilgisi kılavuzu denildiğinde hemen akla dilbilgisi kitapları geliyor. Hatta internet aramalarında da bu tür kitapların web siteleri karşımıza çıkıyor. Oysa İngilizce dilbilgisi kılavuzunuzun bir kitap olması şart değil. Zaten bu tür kitapların tamamını okuyup çalışanların sayısı parmakla gösterilecek kadar azdır. Genelde biraz çalışmadan sonra rafa kaldırılır. Çünkü dilbilgisi kılavuzları kişiye özel değil herkes içindir. Bu nedenle özellikle seviyenin üstünde kalan bir İngilizce gramer kılavuzunun kısa sürede rafa kaldırılması kaçınılmazdır.

İngilizce Dilbilgisi Kılavuzu Tavsiye

Tavsiye bir İngilizce dilbilgisi kılavuzu arıyorsanız kesinlikle grameri kullanacağınız ve pratiğe dökeceğiniz bir kaynak olmalı. Bir kitapla karşılıklı konuşamazsınız. Siz o kitaptan ne alırsanız sadece onunla kalırsınız. Oysa bir kılavuz kişiyi yönlendirmeli, onu konuşturmalı ve eksiklerini söylemeli. Bunun için bizim ve dil uzmanlarının önerdiği eğitim online İngilizcedir. Fazla gramere takılmadan konuşarak ve öğrendiğiniz gramer kurallarını cümlelere dökerek eğitim alırsınız. Adım-adım alınan bir İngilizce eğitimi olan online İngilizce, ana dili İngilizce olan öğretmenlerden en iyi gramer, kelime ve konuşma eğitiminin alındığı bir sistemdir.

Sistemli İngilizce Dilbilgisi Kılavuzu

İngilizce gramer denildiğinde gözünüzde nasıl büyüdüğünü görür gibiyiz. Oysa gramer öğrenmek hiç de göründüğü gibi zor değildir. Tüm gramer kurallarını öğreneyim sonra konuşurum derseniz işte o zaman işi yokuşa sürersiniz. Grameri dinleme ve konuşma ile birlikte götürmeli, ezbere dayalı değil öğrenmeye dayalı bir dil eğitimi ile konuşarak öğrenmelisiniz. Aksi takdirde öğrenme diye bir şey olmayacak, öğrendikleriniz sadece ezbere dayalı olduğundan bir müddet sonra unutulacaktır.

Kişiye özel sistemli ve planlı bir İngilizce eğitimi olan online İngilizce, her seviyede en iyi İngilizce dilbilgisi kılavuzunuz olacak, grameri konuşarak öğreneceksiniz.

Son Yazılar