İngilizce Eğitim Kitapları İle İngilizce Nasıl Öğrenilir?


açık mavi arka plan üzerinde konuşarak öğren logosu ve ingilizce eğitim kitapları ile ingilizce nasıl öğrenilir yazısı, üst üste koyulmuş 6 tane kitap vektörel çizimi

İngilizce öğrenmek için bazılarının tercih ettiği İngilizce eğitim kitapları, İngilizce öğrenmede dönem-dönem tercih edilen fakat başlangıçta bir hevesle başlansa da bir müddet sonra rafa kaldırılan bir dil eğitimidir. Oldukça kalabalık bir setten oluşup, İngilizce öğrenmeyi kişinin gözünde büyüttükçe büyütür. Oysa İngilizceyi daha pratik bir şekilde öğrenmenin yolları da vardır. Üstelik çok daha ucuza gelir.

İngilizce Eğitim Kitapları İle İngilizce Öğrenmek

Dünyada en çok konuşulan dil olan İngilizce, dünyanın neresine giderseniz gidin duyacağınız bir lisandır. Bu bile İngilizce öğrenmek için geçerli bir sebeptir. Ticaretten eğitime, seyahatten kariyer her alanda İngilizce bilmenin avantajları sayısızdır. İngilizce öğrenmek için kitap almayı tercih ediyorsanız karşılaşacağınız sıkıntıları size hatırlatmak istiyoruz.

Nerden başlayacağını bilememek

İngilizceyi kitaplardan öğrenmeyi tercih ettiyseniz nerden başlayacağınızı bilemeyebilirsiniz. Kelime mi, gramer mi, cümle kalıpları mı, testler mi? Sizi yönlendiren biri olmayacak, kendi insiyatifinizde belki de rastgele bir yerden başlayacaksınız

Doğru telaffuzu öğrenemezsiniz

Bir kitaptan okuyarak doğru telaffuzu öğrenmeniz mümkün değildir. Çünkü kitaplar konuşmaz. İngilizce konuşabilmek ve konuşulanları anlayabilmek için öğrenilen her bir kelimenin en doğru telaffuzu öğrenilmelidir. Aksi takdirde duyduğunuzu anlamayacak, söylediğinizi karşı tarafa anlatamayacaksınız.

Geri bildirim alamazsınız

Kitaplardan öğrendiklerinizde geri bildirim almak sadece çözdüğünüz testlerle sınırlı kalır. Pratik anlamında geri bildirim alamazsınız. Çünkü sizi dinleyen ve düzeltecek olan canlı bir öğretmeniniz yok.

Çabuk Sıkılabilirsiniz

Kitapları büyük bir sabırla okuyup çalışıp İngilizce öğrenmeyi düşünüyorsunuz. Büyük bir hevesle büyük paralar vererek aldınız ve başladınız. Fakat bir müddet sonra bakacaksınız ki kitapları bir kenara atmışsınız. İngilizce Eğitim Kitapları ile çalışmaktan çabuk sıkılabilir, eğitiminizi yarıda bırakabilirsiniz. Büyük bir olasılıkla da bu fazla uzun sürmeyecektir.

Online İngilizce Eğitimi

konusarakogren

Sıkılmadan ve eğlenerek İngilizce öğrenmek istiyorsanız online İngilizce eğitimini tercih etmelisiniz. İşinin ehli İngilizce öğretmenleri ile canlı sınıflarda eğitim almak, kendi seviyenizdeki diğer öğrencilerle ve öğretmeninizle pratik yapmak ve daha birçok eğlenceli aktivitelerle İngilizce öğrenmek ancak online İngilizce kursları ile mümkündür. Seviyenize uygun kişi ile, en doğru telaffuzlarla İngilizce öğrenip konuşmak istiyor ve birkaç ayda İngilizce öğrenmek istiyorsanız online İngilizce eğitimini tercih etmelisiniz.

Bilgi almak için, www.konusarakogren.com !

Son Yazılar