İngilizce Eğitim Sistemi Nasıl Olmalı?


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Türkiye’de yabancı dil eğitim sisteminin beklentilerin çok altında kaldığı bir gerçektir. Üniversite aşamasına kadar geçen İngilizce eğitim süresi düşünüldüğünde liseyi bitiren bir öğrencinin sorunsuz İngilizce konuşması gerekir. Çünkü bu süre dil öğrenmek için fazlası ile yeterli bir süre. Ama maalesef sonuç öğrenilmiş birkaç cümleden öte gidemiyor. Çünkü İngilizce dersleri sürekli yazarak, kelime ve gramer öğrenerek geçiyor. Ama bunlar pratiğe dökülmüyor. Oysa İngilizce konuşarak öğrenilen yaşayan bir dildir.

Sınıflar kalabalık

Gerek okulda gerekse İngilizce kurslarında sınıflar kalabalıktır. Her öğrencinin seviyesi aynı atfedilse de birbirinden farklıdır. Bildiği kelime sayısı, İngilizce konuşma becerisi, İngilizceye duyduğu yakınlık ve daha birçok özellik öğrenciden öğrenciye değişir. Hal böyleyken kaliteli bir İngilizce eğitiminden bahsetmek de bu ortamlarda mümkün pek değildir.

İngilizce bilen değil İngilizce öğretmeyi bilen öğretmenler

İngilizceyi çok iyi bilen bir öğretmenin bildiklerini karşısındakilere aktarmayı da çok iyi bilmesi gerekir.

Ne demiş Mevlana; sen ne söylersen söyle, söylediğin karşındakinin anladığı kadardır.

O halde bildiğini öğretebilmek bir sanattır. Yabancı dilde bildiğini karşısındakine aktarmak ayrı bir beceri ister. Bunu en iyi yapanlar ise İngilizceyi sonradan öğrenenler değil, ana dili İngilizce olan eğitmenlerdir.

İngilizce eğitimi konuşma ve dinleme ağırlıklı olmalı

Artık herkesin bildiği bir gerçek var ki İngilizce biliyorum demek için akıcı bir şekilde konuşabilmek gerek. İş mülakatlarında, akademik sınavlarda ve aklınıza gelen tüm İngilizce görüşmelerde fluently İngilizce şartı aranıyor. Bir İngilizce eğitimi pratiğe dayalı olmadığı sürece, dinleme ve konuşma ağırlıklı bir ders verilmediği sürece sadece yazmaktan ibaret kalıyor. Öğrenilenler dile yerleşmeli, konuşulmalı, pratik yapılmalı. Yabancı dil konuşarak öğrenilir. Sadece gramer öğrenerek ve kelime ezberleyerek değil. O zaman sizi İngilizce konuşturan bir eğitim sistemini tercih etmelisiniz.

Okul bitti ama hala İngilizce konuşamıyorum

Maalesef bunu hem görüyor hem de sık duyuyoruz. Okuldan sonra kendi kendine çalışarak İngilizce bilgisini belli bir seviyeye getirmek isteyenler de oluyor. Ama onlar da bir müddet sonra takılıp kalıyor ve profesyonel yardıma ihtiyaç duyuyor.

Ezbere dayalı İngilizce çabuk unutuluyor

Dünyada dil eğitiminde kabul görmüş sistem dinlemeye, anlamaya ve konuşmaya yönelik sistemdir. Zaten konuşma denilen olay otomatik gerçekleşir. Bu eğitim sistemi İse Konuşarak Öğren ile ülkemizde adını duyurmuş online İngilizce eğitiminde en sistematik şekilde işlemektedir. Ezbere değil öğrenmeye, anlamaya ve konuşmaya yönelik bir İngilizce eğitimi olan online İngilizce ile okul hayatı boyunca kaybettiğiniz zamanı kısa sürede telafi edebilirsiniz.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.