İngilizce Farklı Kelimeler Nelerdir?


Okunuşları aynı anlamları farklı olan İngilizce farklı kelimeler, eş sesli kelimeler olup yazımda da hemen hemen aynıdır. Anlamları farklı olduğundan kullanım yerine dikkat edilmeli, telaffuzu aynı olduğundan hataya düşülmemelidir. Bir müddet sonra kulağınız da alışacağından, eş sesli kelimeleri kullanırken sıkıntı yaşamayacaksınız. Eş sesli İngilizce farklı kelimeler ile ilgili birkaç örnek vererek konuyu daha iyi anlayalım.

Break/brake “brek”

Break: Bir darbe, şok veya zorlama yüzünden parçalara ayrılmak, kırılmak.

Brake: Hareket eden bir taşıtı yavaşlatmak veya durdurmak, frenlemek.

 

They’re/their/there “der-deir-der”

They’re: “they are”ın kısaltılmış hali.

Their: pronoun. Birden fazla kişiye ait olan.

There: Adjective. Diğer yerde.

 

Heal/heel

Heal: Verb. Tekrardan sağlıklı hale gelmek, iyileşmek.

Heel: Noun. Ayağın veya ayakkabının ayak bileğinin altındaki kısmı topuk.

 

Waste/waist

Waste: Noun. Çöp, artık veya fiili olarak değerli bir şeyin gereksiz kaybı

Waist: Noun. Vücudun göğüs ve bacaklar arasındaki orta bölümü, bel.

 

Deer/dear

Deer: Noun. Geyik.

Dear: Sayın.

 

Hair/hare

Hair: Saç

Hare: Tavşan

 

Knight/night

Knight: Şövalye

Night: Gece

 

Eş sesli İngilizce farklı kelimeler nelerdir ve nasıl ayırt edilir diye endişeleniyorsanız, İngilizce online eğitimler tam size göredir. Birbirinden değerli eğitmenler eşliğinde en zor kelimeleri bile kolaylıkla öğrenebilir, sizinle aynı seviyedeki diğer öğrencilerle canlı sınıflarda ders alabilirsiniz. Milyonlarca öğrenci online İngilizce kursları ile İngilizceyi öğrenmekte ve konuşma, yazma, okuma, anlama konusunda en iyi eğitimi almaktadır. Online İngilizce eğitimlerin bir diğer avantajı ise istediğiniz zaman istediğiniz kadar ders alabilmenizdir. Bundan sonra İngilizce eğitimi almak için vaktinizin olmadığı gibi bir bahaneniz kalmayacak. İster evde ister işyerinde istediğiniz saate online İngilizce öğrenecek, her geçen gün hızlı bir şekilde ilerleme kaydedeceksiniz. Temel İngilizce bilgilerinden başlayarak seviye-seviye İngilizce öğrenerek iş hayatında kariyer atlayacak, sınavlara en iyi şekilde hazırlanacaksınız.

Kelime bilgilerinin dışında, telafuz bilgisi ve aslında ‘İngilizceyi bilme ve İngilizceye hakimiyet’ anlamında gerçekten yol kat etmek istiyorsanız, İngilizce eğitiminde çığır açan bir model sunan Konusarakogren.com eğitmenleri ile gün içinde online konuşabilir, kendinizi geliştirebilirsiniz.

Üstelik iyi bir haber, denemesi bedava! Nasıl mı? Öğrenin; konusarakogren.com

Son Yazılar