İngilizce Faydalı Linkler: Her Konuda İşinize Yarayacak Arşiv


İngilizce öğrenirken tek bir kaynağa bağlı kalmak istemiyor ve değişik kaynaklardan da faydalanmak mı istiyorsunuz? Sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz birçok adresi vererek işinizi kolaylaştıralım o zaman. Öncelikle şunu söyleyelim ki çok fazla kaynağa dikkatinizi dağıtarak çok da fazla zaman harcamamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü çok kaynakla çalışmak kafanızı karıştırabilir ve dikkatinizi dağıtarak gereksiz zaman kaybına neden olabilir.

İngilizce faydalı linkler

Home

İngilizce sohbet sitesi arıyorsanız aradığınızı buldunuz. Dünyanın dört bir yanından İngilizce konuşmak için bir araya gelen insanları bu sitede bulacaksınız.

İngilizce haber okumayı seviyor fakat seviyenize uygun haber metni bulamıyorsanız, sitede her seviyede haberleri bulacak, dilediğiniz haberi keyifle okuyacaksınız.

Okuma için

www.esl-lounge.com/student/
www.uic.edu/depts/tie/coolsites.htm

 

Dinleme için

www.esl-lab.com
www.bbclearningenglish.com
www.voscreen.com
learningenglish.voanews.com
www.englishclub.com/learning-english-video/
www.agendaweb.org/listening-exercises
www.newsinlevels.com

 

Gramer için

www.eslpdf.com
www.usingenglish.com/quizzes
www.azargrammar.com
www.englishforeveryone.org

 

Sözlük için

https://www.konusarakogren.com/sozluk/

dictionary.cambridge.org/
www.oxforddictionaries.com/
www.ldoceonline.com/
www.merriam-webster.com/
tureng.com/

www.hazar.com

www.m-w.com

 

Haber İçin İngilizce kaynaklar

Haber okumak, güncel gelişmeleri İngilizce olarak takip etmek İngilizcenizi geliştirecek bir konudur. Gündemsel konuları okurken gündeme dönük, günümüzün kelimeleri ile karşılaşacağınız için, eski bir İngilizce kitabı okumaya nazaran daha faydalıdır. Aşağıda en popüler İngilizce kaynakları görebilirsiniz,

www.nytimes.com

www.bbc.com

www.cnn.com

www.time.com

www.cnbceurope.com

www.washingtonpost.com

www.guardian.co.uk

www.mirror.co.uk

www.voanews.com

http://www.pressdisplay.com/pressdisplay/viewer.aspx

Bunlar dışında, popüler kültüre dönük içerikler üreten,

www.buzzfeed.com

www.businessinsider.com

www.boredpanda.com ve Onedio’nun İngilizce versiyonu olan onedio.co da İngilizce gündelik içerikler görebileceğiniz adreslerden.

Konuşarak İngilizce pratiği yapmak

İngilizce konusunda bu listede sizlere birçok kaynak sunduk, ancak gerçek anlamda İngilizcenizi geliştirip, İngilizceyi “deneyimlerle” öğrenme düşünceniz varsa, bu son dönemlerin en popüler ve en sonuç odaklı yöntemi. Evden İngilizce öğrenme, bunun paralelinde “düşük bütçeli”, uygun İngilizce eğitimi, online İngilizce eğitiminde karşımıza çıkıyor. Nasıl olur, nasıl bir eğitim modeli var diye merak ediyorsanız, aşağıda bu hizmetten faydalanmış birinin röportajı yer alıyor, izleyebilirsiniz…

Hangi konuda kaynak arıyorsanız İngilizce faydalı linkler listemizde aradığınızı bulduğunuzu ümit ediyoruz. Eğer kaynakları eksik gördüğünüz konular varsa yorum bırakabilirsiniz. İngilizce kaynaklar listemizi sürekli güncel tutacağız.

Son Yazılar