İngilizce Geliştirmek için 6 Romantik Film Önerisi


İngilizce Geliştirmek için 6 Romantik Film Önerisi

İngilizce geliştirmek adına yapılan çalışmalardan biri de film izlemek. Evet yanlış duymadınız sevdiğiniz filmi izleyerek ingilizce alanına kendinizi geliştirebilirsiniz. Şimdi genel olarak İngilizce film izlemenin avantajlarına ve izleyeceğimiz yönteme bakalım.

İngilizce öğrenmeye başlayanlar için bir çok fırsat bulunmakta. Bunlardan biri de ingilizce altyazılı veya altyazısız film izlemek. Dijital çağda olmamız sayesinde eskisi kadar film izlemek zor değil. 2000lerin başında film izleyebilmek için ilk önce televizyonunuz ve playere sahip olmanız gerekiyordu. Üstelik filmler epey pahalıydı. Günümüzde ise artık çeşitli sosyal mecralar kullanarak film izlenebilir. Dahası çeşitli altyazılı sitelerinden altyazı indirerek ingilizcenizi de geliştirebilirsiniz.

İngilizce Film İzlemek mantıklı mı? Dizi öneriyorlar da!!

Aslında her ikisi de gayet makul bir araç. İkisinde olduğu gibi alıcı durumundasınız. Yani filmi izlersiniz, bilgiyi alırsınız ve biter. Aktfilik söz konusu değil fakat İngilizcenizi geliştirmek için ilk önce bilgi biriktirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle ingilizce öğrenenlerin pasif modda 3-4 ay kalmaları ve bilgi depolamaları tavsiye edilir. Özellikle sitcom diziler sezon bakımından daha uzun süreçli olduğu için listening geliştirmek için uygun bit yöntemdir. Filme gelirsek. Film uzun solukludur ve tek oturuşta bitirilmesi gerekir. Bu nedenle tüm dikkatinizi vermeniz gerekir film izlerken. Listening için de gayet faydalıdır. Ayrıca filmde öğrendiğiniz kalıpları günlük hayatta kullanabilirsiniz..

İngilizce öğrenmek için film izlemem yeterli olur mu?

Bu sorunun cevabı hem evet hem hayırdır. Eğer sıkı bir film takipçisi iseniz ve ahfata 5-6 film izliyorsanız dinleme yeteneğiniz gelişecektir. Bir taraftan ise hayır çünkü filmin yetersiz olduğu noktalar olabilir. Mesela ingilizce normal veya altyazılı film izlerken dil çok argo olabilir ve bunları günlük hayatta kullanmanız pek uygun olmaz. Diğer bir taraftan writing ve speaking yeteneklerini geliştirmek için ek çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Ek olarak grammar alanında kötüyseniz film izlemenizi tavsiye etmem. Cümleleri anlamayabilirsiniz üstelik yanlış öğrenebilirsiniz.

Altyazılı mı altyazısız mı film izlemeliyim?

Eğer dinleme noktasında eksik hissediyorsanız altyazılı izlemeniz gerekmektedir. Neden peki? Çünkü altyazısız izlerseniz her kelimeyi anlamayabilirsiniz bu da filmi tam olarak anlamamanıza neden olur. Üstelik önemli noktalarda karakteri anlamazsanız konu kopukluğu olur ve sıkılıp kapatırsınız. Bu nedenle dinleme yeteneğinizi belirli bir seviyeye getirene kadar altyazılı izlemenizi tavsiye ederim.

İngilizce altyazılı film izlemenin faydaları nelerdir?

Listening (Dinleme) ‘ yi geliştirir. Çeşitli konularda fikir sahibi olursunuz. Genel kültürünüz gelişir. Kelime darağacınızı geliştirirsiniz böylece konuşurken bu kelimeleri kullanabilirsiniz. Dizileri orijinal dilinden izleme keyfine sahip olursunuz. Her ne kadar Türkçe dublaj günden güne gelişse de bir filmi orijinal dilinde izlemek gerçekten başka bir tecrübe olacaktır.

İngilizce Filmi nasıl izlemem gerekir?

İlk önce sevdiğiniz veya tekrar ettiğiniz filmi ingilizce altyazılı açın. En çok beğenilen filmler arasında Esaretin Bedeli, The Godfather, Kara Şövalye, 12 Öfkeli Adam bulunmaktadır. Bu filmlerden veya yazının devamında bulunan filmlerden birini seçin. Bir not defteri alın ve izlemeye başlayın. Her bilmediğiniz kelimeye sözlükten bakmak yerine periyotlar halinde bakın. Mesela bir film 120 dakika diyelim. 15-20 dakika aralıklarla filmi durdurun ve izlerken not aldığınız kelimelerin anlamına bakın. Böylece film çok bölünmeyecek ve sıkılmayacaksınız. Ardından kelimeleri cümle içinde kullanın ve tekrar edin. Filmde karakterin telaffuz ettiği gibi tekrar etmeye çalışın. Böylece kelimeyi uzun vadeli hafızaya atacaksınız ve hatırlamanız kolaylaşacak. Filmi bitirip tüm bilmediğiniz kelimeleri çıkardıktan sonra filmi 1 hafta sonra tekrar izlemeye çalışın. İzlemeden önce kelimeleri tekrar edebilirsiniz.

İngilizce kolay film var mı?

Aslında bu tamamen şans işi bir olay. Çünkü filmler roman gibi olduklarından çok farklı konulara girmekte ve sürekli terminoloji değişmektedir. Bu noktada IMDB’nin resmi sitesinden faydalanabilirsiniz.

 

İngilizce geliştirmek için Romantik film tavsiyeleri

Filmler çok farklı türlere ayrılmaktadır. Bunlar macera, aksiyon, bilimkurgu ve romantiktir. Filmlerin konusuna göre aslında bir kolay-zor sınıflandırması yapılabilir. Örneğin bilimkurgu filmlerini ingilizce altyazılı izleyen romantik film izleyene göre daha fazla bilmediği kelime çıkması gayet normaldir. Çünkğ bilimseldir. Genel olarak en kolaydan zora objektif bir sıralama yapmak zor olsa da, romantik türündeki filimlerin ilişki,aşk,sosyallik,kız ve erkek ve heyecan perspektifinde yoğunlaştığı açıktır. Bilimkurgunun ve diğerlerinin ise ütopya,distopya,macera,heyecan,aksiyon gibi alanlarda yoğunlaştığı barizdir. Şimdi ise filmlerle ingilizcenizi nasıl geliştirebileceğimize bakalım.

 

Kasımda Aşk Başkadır (2001) / Sweet November

Hikaye bir adam ve bir kadın üzerinde şekillenmektedir. Bu ikisinin yolları kesişecek ve aşk maceraları başlayacaktır. Nelson San Franciso’da yaşayan bir reklamcıdır. Bir gün, ehliyet sınavında Sara ile karşılaşır. Sara çok güzel görünümlü fakat bir hayli marjinal bir kadındır. Sara ehliyet sınavında iken Nelson ile konuşup kopya çektiği ve bu sebeple sınavının geçersiz sayıldığı söylenir. Sara sınavdan atıldıktan sonra Nelson için bekler ve ona hakaret etmeye başlar. Nelsonun umrunda değildir ve çekip gider. Sara onu evine kadar takip eder ve Nelsondan kendisine arabasını vermesini ister. Ardından Nelsonun hayatından çıkacağına dair söz verir. Sara sözünü tutmaz ve ayrılmaz. Nelsona kendisi ile  kasım ayına kadar beraber yaşamayı teklif eder. Nelson reddeder çünkü kız arkadaşı vardır. Fakat Nelson, kasım ayının ilk günü işten atılır ve hayatı tepe taklak olur. Burdan hareketle Saraya bir şans vermek ister tüm kasım ayını Sara ile geçirmek ister. Ardından Sara’ya aşık olur ve olaylar gelişir.

Bu filmin perspektifi reklamcılık,köpek,kanser,Kaliforniya,hasta kadın,işkolik ve hastalık konularında yoğunlaşır. Filmi izlemeden önce bu konular üzerine araştırma yapmak ve kelime ezberlemek filmi anlamanızı kolaylaştıracaktır. Filmin türü dram ve romantizimdir. 2001 yapımı bir film Romantik film denilince akla gelen ilk filmlerdendir.

Bu filmi ingilizce altyazı ile izlemeniz size faydası olacaktır. Evde ingilizce öğrenme yöntemlerinden biri olan altyazılı ingilizce film izlemek gördüğünüz gibi birçok faydası vardır. Bunlardan biri filmi orijinal sesleriyle izleyeceksiniz ve karakterlerin asıl seslerini tanıyacaksınız. Bu size Amerikan aksanına alışkanlık kazandıracaktır. İsterseniz Türkçe altyazılı izleyin. Ardından kelimeleri not ederek İngilizce izlemeye devam edin.

Bir Gün (2011) / One Day

Emma ve Dexter adından iki karakter üniversite mezuniyet balosunda karşılaşırlar. Emma zeki bir kadındır fakat başarı açısından çok talihli biri değildir. Dexter ise çok başarılı ve kadınlar açısından baya şanslı bir insandır. Bu iki karakterin hikayesi oldukça farklıdır. Yıllar boyu farklı çevrelerde büyümüş ve ayrı kültürlerde yetişmişlerdir. Hayat kendilerine ortak yolu bulmaya hazırdır. Dexter ve Emma’nın aşk hikayeleri bu bağlamda gerçekleşir.

Bu filmi izlemeden önce erkek-kadın arkadaşlığı, sevilen ve sevilmeyen bireyler, kazayla gerçekleşen ölüm, üniversite mezun balosu, parti oyunları ve sevgililik konuları üzerine İngilizce doküman okumak sizin açınızdan faydalı olacaktır. Eğer bu konuların kelimeleri olan kelimelere aşinalık kazanırsanız filmi ingilizce altyazılı izlerken daha kolay anlayacaksınızdır.

Filmin türü drama ve romantizmdir. 2011 yapımı, izleyicilerin 7.0 üzerinden değerlendirdiği izlemeye değer bir filmdir.

İngilizce öğrenmek için buna benzer filmleri izlemek gayet mantıklı olacaktır. Altyazılı izlemek ise hem listening hem de kelime yeterliliği bakımından size faydası olacaktır. İngilizce altyazılı film izlemenin bir diğer avantajı ise dublaja gerek kalmadan izleyebilmenizdir. Türkçe dublajlar her ne kadar başarılı olsa da bazen karakterin vermek istediği duyguyu veremez veya kafanıza hikayeyi tam olarak bütünleyemezsiniz. Ayrıca kelimelerin farklı karakterlerden nasıl telaffuz edildiğine aşina olursunuz. Bilmediğiniz kelimeleri, deyimleri ve söyleyişleri araştırarak İngilizcenizi daha da geliştirebilirsiniz. Hem duyup hem de ingilizce altyazıyı okumak listening ve pronunciation açısından size katkısı olacaktır. Böylece cümleleri zamanla daha iyi duyar ve ne konuşulduğunu rahatça anlayabilirsiniz.

İngilizce öğrenirken dikkat edilmesi gereken bir nokta ise sevdiğiniz türde aktiviteler yapmaktır. İlk önce amaç belirleyin. Amacımız İngilizce öğrenmek. Ardından sevdiğiniz eylemlere karar verin. İngilizce altyazılı film veya dizi izlemek. Sevdiğiniz filmi ingilizce altyazı ile açın ve izlemeye başlayın. Bilmediğiniz kelimeleri not edin ve günlük hayatta kullanmaya çalışın. Böylece hem sevdiğiniz eylemi yapıcaksınız (ingilizce altyazılı film izlemek) hem de amacınıza ulaşacaksınız( İngilizce öğrenmek)

Not: Seni Seviyorum (2007) / P.S. I Love You

Holly Kenedy güzel, zeki ve hayatının aşkı ile evli bir kadındır. Hayatının aşkı Gerrydir. Gerry ise tutkulu, komik ve tez canlı biridir. Fakat bir dönemde Gerry bir hastalığa yakalanır ve ölür. Bu eşi Holly’i çok fazla sarsar. Holly için artık elmanın yarısı, hayatının tamamlayıcısı yoktur. Holly kimseye güvendiği kadar eşi Gerry’e güvenmemiştir. Gerry bunu bildiğinden ölmeden önce Holly’e bir takım mektuplar yazar. Bu mektuplar öyle bir tasarlanmıştır ki Holly’e iyileşmesi için yardım edecek ve aynı zamanda Holly’nin kendisini keşfetmesine neden olacaktır. Gerry öldükten sonra ilk mektup Holly 30 yaşına girdiğinde kek şeklinde gelir. Bu mektup ses kaydı şeklindedir ve Gerry ses kaydında üzülmemesini ve dışarıda hayatın devam ettiğini söyler. Haftalar ve aylar sonra Holly ölmüş eşinden daha fazla mektup almaya başlar. Bu mektuplar kimi zaman çok şaşırtıcı bir şekilde yollanır ve her bir mektup Holly’i farklı maceralara sürükler. Tüm mesajlarda ortak olan “Seni Seviyorum Holly” ifadesidir. Holly’nin annesi ve en yakın arkadaşı Holly için endişelenmeye başlar. Çünkü bu mektuplar Holly’e geçmişte tutmaktadır ve aslında daha da geçmişe sürüklemektedir.

Bu filmde anahtar kelimeler şunlardır: mektup, acı, arkadaşlık, doğumgünü, kasvet, flörtleşme, bar, geçmişe bağlılık ve sürprizlerdir.

Film 2007 yapımı komedi, drama ve  romantik türündedir. IMDB’de izleyiciler tarafından yaklaşık 200.000 kere oylanmış ve 7 puan almıştır.

Bir başyapıt olarak bilinen bu filmi orijinal dilinde izlemek herkesin hayalidir. Neden onlardan biri siz olmayasanız? Bu film gibi binlerce izlemeye değer film bulunmaktadır. İngilizcenizi geliştirmek için en etkili yöntemlerden biri olan İngilizce altyazılı film izlemek bunu olanaklı kılıyor. Bu eylemi yaparken aslında öngörülen temel amaç başlarda kulak aşinalığı kazandırmak ve ardından anlamaya çalışmaktır. Neticede kulak farklı bir dil duymakta ve buna alışması lazımdır. Bu noktada İngilizce altyazılı film, dizi veya belgesel izlemek çok faydalı olacaktır. Hem orijinal diliyle filmi izlerken hemde altyazıyı takip etmek beyninizin hem sol labını hem de sağ labını çalıştıracaktır.

Dünyada Türk milletinin ingilizcede birazcık geri kalmasının bir nedeni ise dublajlı izleme alışkanlığıdır. Türkçenin dublaja uygun olması bu tembelliği arttırmaktadır. Buna çözünm İngilizce altyazılı film izleyerek ve ardından orijinal diliyle izleyerek çözülebilir.

Ölümsüz Aşk (2015) / The Age of Adaline

Neredeyse 80 yıldır mucizevi bir şekilde 29 yaşında kaldıktan sonra Adaline Bowman mucizevi bir varlık olarak yaşar ve kimseye sırrını uzun bir süre açıklamaz. Fakat bir gün hayırsever biri olan Ellis Jones onun aşkını romantizm ve tutkuyla tekrar tutuşturur. Ve bir haftasonu Jones Adalinenin tüm sırrını ortaya çıkarmayla tehdit eder. Adaline hayatının sonuna kadar kendisini etkileyecek bir karara imza atar ve olaylar gelişir.

Bu filmde konu yaşlanma,kimlik karmaşası, araba kazası,sonsuza kadar yaşama, gençleşme, parti, hafıza ve ilişki üzerinde şekillenir. Bu filmin türü drama,fantezi ve romantizmdir. 2015 yapımı bir film olan Ölümsüz Aşk, 150.691 kere puanlanmış ve 7,2 puan almıştır.

Aslında filmi orijinal sesiyle izlemek başlı başına bir keyfiyet. Bunun üstüne ingilizce altyazılı film izlerken kendinizi de geliştiriyorsunuz. Ayrıca sevdiğiniz işi yaparsanız o iş olmaktan çıkar diye meşhur bir söz var. Eğer hem sevdiğiniz filmi izleyip hem de İngilizce öğrenmek istiyorsanız İngilizce altyazılı film izlemek sizin için vazgeçilmez bir kaynak olacaktır. Bu yüzden İngilizce altyazılı filmler günden güne popülerliğini arttırmaktadır. Şimdi altyazılı film ve dizi izlemenin birkaç avantajına bakalım.

Diyalogları eksiksiz izleyebilirsiniz

Hem dinlerken hem de okuma yeteneğinizi geliştirirsiniz

Telaffuz kabiliyetiniz gelişir

Bunların yanı sıra İngilizceye aşinalık kazanabilirsiniz. Genellikle bir dili öğrenirken tavsiye edilen metot başlarda dinleme alışkanlığı kazanmak ardından konuşma yapmaktır. Ardından kelime ve yazma çalışmalarına önem verebilirsiniz.

Başka hangi filmleri izleyebilirim?

Forrest Gump, Moana, Harry Potter, Godfather,  Psikopat, Sonsuz Aşk ve Hangover gibi filmleri ingilizce altyazı ile izleyerek ingilizce gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

Beni Unutma (2010) / Remember Me

2001 yaz ayında genç ve asi bri genç olan Tyler, Ally ile kaderin silsilesi sayesinde karşılaşır. Ally’nin ruhu Tyler’a bir aile trajedisi geçirdikten sonra iyileşmesi için yardım eder. Ardından kendilerini bir araya getiren olaylar onları ayırmaya zorlar. Ardından olaylar gelişir.

Bu hikayede ana temalar şunlardır: New York, 11 Eylül, İntihar, Gece Hayatı, Alemler, Eğlence Hayatı, İkiz Kuleler, Akşam yemeği ve Sigaradır. Filmi izlemeden önce bu konular üzerinde araştırma yapmanız filmi daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

 

BU FİLMİ NASIL İZLEMELİYİM?

İlk önce filmi açın. Netflix veya diğer ortamlardan bulabilirsiniz. Ardından filmi ingilizce altyazı ile açın. Periyodik şekilde izleyin ve bilmediğiniz kelimeleri not edin. Kelimeleri tekrar edin ve biraz aradan sonra filmi tekrar izlemeye başlayın. Bu sefer de ingilizce altyazılar açık olsun fakat fazla odaklanmayın. Bilmediğiniz noktalarda geri sarın ve kelimenin telaffuzunu anlayana kadar dinlemeye çalışın.

DAHA NELER YAPABİLİRİM?

Filmi sadece izlemekle olay bitmiyor. Not ettiğiniz kelimeleri her gün tekrar etmeye çalışın. Ardından bu kelimeleri konuşurken kullanmaya çalışın. Sitemiz bünyesinde bulunan yabancı hocalar sayesinde bu pratiği yapabilirsiniz. Bir kelimeyi ne kadar fazla kullanırsanız o kadar kalıcılığı artacaktır.

FİLMİ ALTYAZILI İZLEDİKTEN SONRA NELER YAPABİLİRİM?

Filmi orijinal dilinde ingilizce altyazısız izleyebilirsiniz. Bu hem seslere olan alışkanlığınızı arttıracak hem de telaffuz (pronunciation) açısından size faydalı olacaktır.

SADECE FİLM İZLESEM OLUR MU?

Hayır olmaz. Çünkü bir dili öğrenirken belli başlı parametreler bulunmaktadır. Bunlar grammar,listening,writing ve speaking’dir. Eğer dilbilgisiz hareket ederseniz cümleleri yanlış anlayabilirsiniz. Listening eksik olursa dili öğrenmeniz pek faydalı olmayacaktır. Okuduğunuz üzere dil aslında iskelet gibi bölünmez parçaları olan bir sistem gibidir. Bu nedenle sadece film izleyerek İngilizcenizi geliştiremezsiniz. Ek olarak diğe alanlarda çalışma yapmanız dili öğrenmede sizi çok ileri taşıyacaktır.

İNGİLİZCE ALTYAZILI FİLM İZLEME SİTELERİ

Bu siteleri kullanarak filmleri altyazılı ve altyazısız izleyebilirsiniz.

 • Ororo TV
 • DiziLab
 • Youtube
 • Fmovies
 • Netflix
 • Blutv
 • Quibi
 • Speechyard

 

Aşkın (500) Günü (2009) / (500) Days of Summer

Tom Hanses hayattan ümidini kestikten sonra şirketine geri dönüyor. Tom, Summer Finn’i şirkete ilk girdiğinden beri gözlemliyor ve sonunda aşık oluyor. Ardından aşkı yoğunlaşır ve Tom hayatının geri kalanını onla geçireceğini düşünür. Her ne kadar Summer hayatında erkek arkadaş ve ilişki istemese de eninde sonunda yola gelip aşık olacaktır. Tom ve Summer’ın ilişki seviyeleri artar ve birbirlerine arkadaş olmaktan daha fazlası olurlar. Tom ve Summer’ın sözde ilişkisinin zorlukları ve sıkıntıları sayesinde Tom, iki en iyi arkadaşı McKenzie ve Paul’ün tavsiyelerine her zaman güvenir. Ancak, Tom’un ergen kız kardeşi Rachel olayların sebepidir. Her şey söylendikten ve yapıldıktan sonra, Tom, nihayetinde dinlemek ya da seçim yapmak zorunda kalan kişidir.

Bu filmin belli başlı temaları şunlardır. Bu temalar hakkında kelime çalışması yapılarak film daha kolay anlaşılabilir.

Temalar: gerçek aşk, evlilik öncesi ilişki, kız-kardeş ilişkisi, utanç, uzaktan ilişki, mimari, kült film ve nişandır. Bu film 2009 yapımı, 464,510 kişi tarafından puanlanmış ve 7,7 skora sahip kült bir filmdir. Filmin türü komedi, drama ve romantizmdir.

BU FİLMİ NASIL İZLEMELİYİM?

Filmi bulduktan sonra ingilizce altyazı ile bir kere izleyin. Ardından bilmediğiniz kelimeleri not edin ve tekrar edin. Bir  hafta sonra filmi ingilizce altyazısız izlemeye çalışın. Anlamadığınız noktalarda durdurun ve tekrar dinleyerek anlamaya çalışın.

İNGİLİZCE ÖĞRENME FİLMLERİ

Altta sıraladığımız filmlerin dilleri basit-orta arasındadır. Başlangıçta bu filmleri izledikten sonra diğer zor filmlere geçebilirsiniz. Filmlere tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • harry potter altyazılı izle
 • forrest gump altyazılı izle
 • moana altyazılı izle
 • godfather 1 altyazılı izle
 • harry potter 3 ingilizce altyazılı izle
 • fight club ingilizce altyazılı izle
 • shrek 3 altyazılı izle
 • 3 idiots ingilizce altyazılı izle
 • kaybedenler kulübü ingilizce altyazılı izle
 • pride and prejudice ingilizce altyazılı izle
 • yüzüklerin efendisi 1 ingilizce altyazılı izle
 • v for vendetta ingilizce altyazılı izle
 • titanic ingilizce alt yazılı izle
 • the wolf of wall street ingilizce altyazılı izle
 • the bucket list ingilizce altyazılı izle
 • corpse bride ingilizce altyazılı izle
 • avatar film altyazılı izle
 • truva ingilizce altyazılı izle
 • kung fu panda ingilizce altyazılı izle
 • life of pi ingilizce altyazılı izle
 • oyuncak hikayesi ingilizce altyazılı izle
 • aquaman divergent ingilizce altyazılı izle
 • aquaman izle ingilizce altyazılı
 • batman begins ingilizce altyazılı izle

Konuşarak Öğren ile İngilizce Öğrenin!

Konuşmaya başladığınızdan itibaren üretmeye başlarsınız. Bu da beynin sağ ve sol lobünün işbirliğiyle çalışmasına sebep olur. Şimdi ise İngilizce yani kendi ana dilinizden farklı bir dil konuştuğunuzu düşünün. Beyin yabancı bir dili konuşurken çok fazla çaba sarf eder ve bu da beyne olumlu etkisi vardır.

Konuşarak öğrenmenin avantajları:

 • Beyin sürekli çalışır haldedir
 • Yeni dil demek yeni boyutlar demektir
 • Yeni bakışaçıları kazanırsınız
 • Ezberlediğiniz kelimeleri kullanma şansınız olur
 • İletmek istediğiniz duyguyu farklı şekillerde aktarabilirsiniz
 • Bildiklerinizi pratiğe dökme şansınız olur

 

Ve bunun gibi birçok avantaj eklenebilir. Artık siz de konuşarak neler kazanabileceğiniz farkına vardıysanız şimdi tam zamanı. Sitemizin bünyesinde bulunan yabancı hocalar sayesinde siz de artık İngilizce konuşabilirsiniz. Konuşarak hem akıcılığınızı arttıracak hem de speaking seviyenizi geliştireceksiniz. Ana dili İngilizce olan hocalarımızla konuşmaya ne dersin? Detaylı bilgiye ulaşmak için tıkla 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar