Kategori İngilizce Dersleri

İngilizcenin günlük dildeki kullanımında, havalardan sık sık bahsederiz. Havalar nasıl ile başlayan diyaloglar, mutlaka herkese bir dokunur. İşte İngilizcede havalar nasıl diye sorulduğunda cevap verebileceğiniz, doğanın bize sunduğu farklı hava durumları.

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Not: Ancak umarız ki, olay ‘havalar nasıl’a gelmez ve daha eğlenceli sohbet konularından ilerlersiniz…

1. Güneşli / Sunny

tumblr_n1fun8XIOJ1t1d4eio3_500

Bu yıl bir türlü görememiş olsak da, güneşli havalar İngilizcede sunny‘dir. Sun’dan, yani Güneş’ten gelir.

2. Rüzgarlı / Windy

tumblr_nc8u2ctCiL1s6uscuo1_500

Yine bir öncekine benzer bir kalıpla, rüzgarlı havalar da windy ile ifade edilir. Wind-windy, sun-sunny şeklinde ilerler efendim. Rüzgarlı sözcüğünün İngilizcesi, windy‘dir.

3. Bulutlu / Cloudy

tumblr_ndrkvgxUKr1rj0ar1o1_500

Çağımızın popüler sözcüklerinden cloud, -bilişim alanında popülerdir- cloudy’nin kök sözcüğüdür. Bulutlu havalar için, weather is cloudy! yani, hava bulutlu, deriz. ☁️

4. Karlı / Snowy

tumblr_mdr4qrB0iq1qb30dwo1_500

Karlı havanın İngilizcedeki karşılığı snowydir. Kar’ın İngilizcesi olan snow‘dan gelir. Aklınıza Game of Thrones’ta Winterfell’in sevilen isimlerinden, üşütmemek için sürekli kalın giyinen Jon Snow gelebilir.

5. Yağmurlu / Rainy

tumblr_nx2j0fSB8F1udtg3ao1_500

Yağmurlu havalar, rainy ile ifade edilir. Yağmur sözcüğünün İngilizcesi de, rain’dir. Konu dışı bir detay vermek gerekirse, eğer yağmurlu havaları çok seviyorsanız ve arkada sürekli bir yağmur sesi duymak istiyorsanız size harika bir site önerebiliriz: Rainymood.com Yani rağmur modu! Arka planda yağmur sesi duymak isteyenler için birebir.

6. Sisli / Foggy

tumblr_n4ablb5Nki1sqhcxmo1_500

Apayrı bir fotoğrafik karizması bulunan sisli havaların İngilizcesi foggy’dir. Şuna bakar mısınız… Köken olarak, fog’dan gelir.

İşte İngilizce Hava Durumları bu şekilde. Kelime yapıları olarak çok rahatlıkla öğrenebileceğiniz hava durumlarını cümle içinde kullanmak da kolaydır. Hava sözcüğünün ingilizcesi olan weather ile birlikte, şöyle örneklendirebiliriz:

-How is weather? (Hava nasıl?)

-It’s sunny. (Hava güneşli.)

Güncel İçeriklerimiz

Lütfen Ne Aradığınızı Yazın ve "Enter" tuşuna basın.