Konuşarak Öğren Blog > İngilizce Kaynaklar > İngilizce Dersleri > İngilizcesini Bilmeniz Gereken 12 Hayvan!
 Kategori İngilizce Dersleri

Hayvanlar aleminin ilginç üyeleri var… Kimi gerçekten sevgi dolu, kimisi hiç bulaşılmayacak derecede agresif, kimisiyse vurdumduymaz! Dünyanın en ‘fenomen’ hayvanlarını, onları kısaca özetleyen giflerle sıraladık ve İngilizce isimleriyle sizlere sunuyoruz! İşte İngilizcesini de mutlaka bilmeniz gereken, doğal yaşamın bağrından kopmuş 12 hayvan!

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

1. Kedi / Cat

dance

Yıllarca nankör denilerek nankörlük edilen kediler, aslında yuvamıza neşe katan güzel arkadaşlar! Oyun zamanı oyun, savaş zamanı tırmık, uyku zamanı soluksuz bir uyku. Tüyleri okşamak: Paha biçilemez…

Kedinin İngilizce karşılığı, cat! ????

2. Köpek / Dog

anigif_enhanced-23403-1402773525-1

Köpekler, köpeklerimiz… Kimi zaman sevimli, kimi zaman uslu, kimi zaman da yaramazlıkta çığır açan dostlarımız! Gif’te aynada gördüğü kendine karşı tribe giren bir köpek görüyoruz. İngilizcesi, dog!

3. Tavşan / Bunny

anigif_enhanced-buzz-18979-1429732918-13

Buggs Bunny’den de anımsayabileceğiniz tavşan, İngilizce karşılığı bunny olan ve bu şirin kelimeyi hak edecek şirinlikte bir hayvan… Şuna bakın yahu ????

4. At / Horse

anigif_enhanced-buzz-5815-1429734728-23

Bir adım gelene üç adım giden, asaleti ile nam salmış atların İngilizcede karşılığı horse! İngiliz dilinde at yalnızca bir kelime de değil tabii, başlı başına bir kültür! Bakınız: İngiliz atları.

5. Eşek / Donkey

anigif_enhanced-buzz-806-1429735286-9

Nevi şahsına münhasır, ilginç bir karakter olan eşekler İngilizcede donkey olarak geçiyor. Monkey, yani maymun ile karıştırmayın… Tipleri çok benzemese de, yazım ve telafuz bakımından yakın diyebiliriz!

6. Baykuş / Owl

tumblr_mi9x8qWqUI1s61auco1_500

İlginç, sevimli tipiyle gönüllere taht kuran baykuşlar özellikle Harry Potter serisinin ardından adeta fenomen oldu! Tabii ülkemizde de Bozbaykuşlar grubu ile özdeşleşti… Baykuşun İngilizcesini merak edenler için: owl.

7. Kanguru / Kangaroo

anigif_enhanced-buzz-19584-1387492187-3

Bu sakar, şaşkın ve ilginç hayvanın İnglizcesi, aslında Türkçesine de çok yakın. Bu yüzden akılda tutmak kolay olabilir: Kangaroo!

8. Kirpi / Hedgehog

anigif_enhanced-buzz-8979-1387487640-9

En orijinal hayvanlardan birisi olan, bazı insanların korktuğu bazılarınınsa şirinliğinden ötürü pek sevdiği kirpi, hedhehog olarak bilinir İngilizcede.

9. Su samuru / otter

anigif_enhanced-buzz-8852-1387489648-10

Suların şirin üyesi su samuru, otter olarak geçiyor İngilizcede…

10. Bal porsuğu / honey badger

giphy

Hayvanlar aleminin küçük eniştesi olarak bilinen bal porsuğu, korku hormonu olmayan tek hayvan. Gif’te de aslana karşı kafa tutarken kendisini görebilirsiniz, gerçi aslana göre cüssesi çok mütevazi olduğu için iyi göremeyebilirsiniz de… Ancak yılmayan, asla korkmayan ve orjinal karakteri ile bilinen bal porsuğunun epey bir seveni var… İngilizce karşılığı honey badger!

11. Ayı / Bear

tumblr_mkt16xKkli1s4vbyeo1_500

Öncelikle gif tercihimizle yarattığımız rahatsızlıktan, gerginlikten dolayı özür dileriz. Çizgi filmlerde her ne kadar yalnızca bal sevgisi ile, tatlılığı ile öne çıksa da ayılar biraz yabanidir! Biraz uzak durulasıdır… Eğer yurt dışında bir ayı muhabbeti geçerse, korku fear, ayı bear. Cümle içinde ahenkli bir şekilde kullanabilirsiniz.

12. Yunus / Dolphin

WOW-1

Doğanın en barışçıl üyeleri, yunuslar! Denizlerde, havuzlarda akrobatik hareketleri ile ün yapmış yunusların İngilizce karşılığı dolphin!

Güncel İçeriklerimiz

Lütfen Ne Aradığınızı Yazın ve "Enter" tuşuna basın.