Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Yabancı dille öğretim yapan Bahçeşehir Üniversitesi lisans öğrencilerinin Hazırlık programından geçmeleri gerekmektedir, eğer Seviye Belirleme Sınavından yeterli puanı alırlarsa bu programdan muaf olarak fakülte derslerine başlayabilirler. Zorunlu hazırlık programı önlisans ve sağlık bilimleri fakültesi için isteğe bağlıdır. Hazırlık programına katılımı zorunlu olmayan öğrenciler eğer dilerlerse öğrenim görmek istediklerini kayıtta ve Yabancı Diller Yüksekokuluna bildirip hazırlık programından yararlanabilirler.

İngilizce Hazırlık Programından Muaf Olmak İçin Girilmesi Gereken Sınavlar:

  1. Seviye Belirleme Sınavı
  2. Yeterlik Sınavı

Dönem başlarında tüm öğrencilerin katılmak zorunda olduğu Seviye Belirleme Sınavı gerçekleştirilir, 60 soruluk sınavda öğrencilerin sınavın genelinden en az 50% başarı ve writing bölümünden B1 (intermediate) seviyesi başarı göstermeleri gerekiyor. Bu öğrenciler Yeterlik sınavına girmeye hak kazanırlarken, bu başarıyı gösteremeyenler ise seviyelerine uygun hazırlık sınıflarına yerleştirilip bir akademik yıl süren hazırlık derslerine başlarlar. İkinci akademik yılda da eğer başarı gösteremeyen fakülte derslerine başlayamazlar ise üniversite ile ilişikleri kesilir. İngilizce Seviye Belirleme Sınavı tarih, saat ve yer bilgilerine Yabancı Diller Yüksekokulu Akademik Takviminden ulaşılabilir.

Hazırlık programından muaf olabilmek için lisans ve dikey geçiş yapmak isteyen MYO öğrencilerinin İngilizce Yeterlik sınavından 100 üzerinden en az 60, İngilizce öğretmenliği ve Amerikan kültürü öğrencilerinin de en az 80 puan almaları gerekiyor. Buna ek olarak, uluslararası alanda geçerliliği olan sınavlarda başarılı olan öğrenciler de hazırlık programından muaf sayılırlar, bu sınavlar:

Lisans ve dikey geçiş düşünen önlisans (MYO) öğrencileri için:

  • TOEFL (IBT 72)
  • YDS / e-YDS / YÖKDİL 60
  • Pearson PTE Akademik 55
  • CAE C

İngilizce Öğretmenliği öğrencileri için

  • TOEFL (IBT 79)
  • YDS / e-YDS / YÖKDİL 80
  • Pearson PTE Akademik 78
  • CAE A

Sınav sonuçlarının akademik yıl başlamadan teslim edilmesi gerekmektedir.

İngilizce Seviye Belirleme Sınavı (SBS)

Kayıt olup öğrenci kimlik belgelerini alan öğrenciler web sitesinde belirtilen yerde sınav kayıtlarını yaptırmalı ve sınav için yerlerini almalılar. Seviye Belirleme Sınavı (SBS)’de reading comprehension, vocabulary ve grammar olmak üzere 3 bölüm vardır. SBS’de 4 yanlış bir doğruyu götürür bu sebeple cevapları ‘kafadan atma’ öğrencilerin puanını düşürebilir.

İngilizce Yeterlik (Hazırlık Atlama) Sınavı

Yazılı ve sözlü olmak üzere 2 bölümden oluşur; yazılı sınav, dilbilgisi, okuma, dinleme ve yazma yetilerini ölçerken sözlü sınav öğrencilerin konuşma becerilerini ölçer.

Hazırlık atlama sınavına nasıl hazırlanmalı?

İngilizce yeterlik sınavlarına yönelik herhangi bir kitaptan yararlanabileceğiniz gibi Konuşarak Öğren’de bireysel olarak seviyenize ve ihtiyaçlarınıza özel hazırlanmış materyallerle ayrı ayrı reading comprehension, grammar, vocabulary yetileri için çalışmalar yapabilir, durumunuzu ve ilerlemenizi istediğiniz zaman görebilir ve öğretmenlerden geri dönüt alabilirsiniz. Konuşarak Öğren, grammar ve yapılara sıkışıp kalmadan evinizde dili kullanarak ve konuşarak en hızlı şekilde öğrenmenize yardım eder. Listening ve speaking yetilerinin edinimi ve gelişimi için native İngilizce öğretmenleriyle birebir pratik yaparak öğrenir ve konuşma ve telaffuzda hızla ilerleyebilirsinz.

Bilgi almak için, konuşarak öğreten en başarılı eğitim modeli www.konusarakogren.com ile siz de bugün bir adım atabilirsiniz. Üstelik denemesi ücretsiz..

 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

2 thoughts on “Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.