Hacettepe Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce akademik eğitim almak, akademik eğitimin tarzı ve yoğunluğu lise eğitiminden farklı olduğu için çoğu öğrenci için zorlu oluyor. Yabancı dilde eğitim veren üniversiteler de lisans eğitimi sırasında yaşanabilecek sorunların önüne geçmek için, üniversitelerinde eğitim görmeye hak kazanan öğrenciler için hazırlık sınıfı uygulamasını yürütüyor. Bu uygulamada bölümünüz ne olursa olsun bir sene boyunca tamamen İngilizce eğitim alıyorsunuz.

Hazırlık sınıflarının amacı, yabancı dile hazırlamak olduğu için, yabancı dili yeterli seviyede olan öğrencilere kendilerini kanıtlamaları için sene başında düzenlenen yabancı dil yeterlik sınavına girmeleri gerekmektedir. Hacettepe Üniversitesi’nde hazırlık sınıfını atlamak istiyorsanız, üniversitenin kendi bünyesinde düzenlediği Muafiyet Sınavı’nı başarı ile tamamlamanız gerekiyor.

Hazırlık Atlama Sınavında Hangi Konular Var

İki aşamadan oluşan sınavın birinci aşaması, dinleme, okuma ve dilbilgisi ile kelime bilgisini ölçen bölümlerden oluşan çoktan seçmeli Seviye Tespit Sınavı’dır. Seviye Tespit Sınavı’nda yeterli puanı alan öğrenciler, ikinci aşamaya girmeye hak kazanırlar. Sınavın ikinci aşamasında öğrencileri dilbilgisi ve kelime bilgisi, dinleme, yazma, okuduğunu anlama ve konuşma becerilerinden oluşan Muafiyet Sınavı bekliyor. Muafiyet Sınavı da kendi içinde üç bölümden oluşuyor. Bu sınavın ilk bölümü yazma becerisini, ikinci bölümü ise dinleme ve okuduğunu anlama becerileri ve dil kullanımı, üçüncü bölümü ise konuşma becerisini ölçüyor. Muafiyet Sınavı’nın yazma bölümünde öğrencilerin paragraf yazma becerileri ölçülmektedir. Sınavın ikinci bölümü çoktan seçmeli sorulardan oluşturmaktadır. Konuşma bölümünde ise birkaç adet alışma sorusunun sorulmasının ardından öğrencilerin kişisel deneyimlerini anlatacakları ve bir konudaki görüşlerini açıklayacakları birer soru sorulur. Öğrencilere her bir sorudan sonra düşünmeleri için 30 saniye süre verilir. Sınavın ikinci aşamasından 65 puan ve üzeri alan öğrenciler bölümlerine geçmeye hak kazanırlar.

Hazırlık Atlama Sınavına Konusarakogren.com İle Hazırlanın

Konuşarak Öğren Yabancı Dil Eğitim Sistemi ile, Hacettepe Üniversitesi’nin muafiyet sınavına rahatlıkla hazırlanabilirsiniz. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle yapacağınız sesli ya da görüntülü görüşmelerle dinleme ve konuşma sınavlarına en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Ayrıca test formatı ve derin okuma metni veritabanı ile Konuşarak Öğren sınavlara hazırlanmanız için en iyi yardımcınız olacaktır. Size özel hazırlanacak program ile, hedef odaklı, rahat çalışma ortamınızda sınava hazır hale gelebilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

1967 yılında kurulan Hacettepe Üniversitesi, Ankara’da hizmet veren başarılı bir devlet okulu. Hem öğrenci profili, hem de akademisyen kadrosu ile Türkiye’de çoğu öğrencinin hayallerini süsleyen Hacettepe Üniversitesi, merkez kampüsü Sıhhiye Kampüsü dahil olmak üzere 5 farklı yerleşkede eğitimlerine devam ediyor.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.