Işık Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Lisans düzeyi eğitim dili İngilizce olan Işık Üniversitesi, öğretim görmeye hak kazanmış öğrencilerinden, alan derslerine başlamadan önce, akademik İngilizce yeterliliklerini kanıtlamaları için 1 yıl hazırlık eğitim veriyor. Ancak hazırlık eğitiminden önce, uluslararası geçerliliği olan TOEFL ya da YÖK’ün düzenlediği merkezi sınav olan YDS’den başarılı olduğunuz takdirde hazırlık sınıfını atlayabiliyorsunuz. Bu sınavlar dışında, iki aşamalı ancak daha kolay bir şekilde başarabileceğiniz, üniversitenin kendi bünyesinde hazırladığı İngilizce Yerleştirme Sınavı ve İngilizce Yeterlilik Sınavlarını geçerek hazırlık senesinden muaf olabilirsiniz. 90 dakikalık, İngilizce dilbilgisi, yazma ve okuma becerilerinizi ölçen Yerleştirme Sınavı’nı başarıyla tamamlarsanız, Yeterlilik Sınavı’na girmeye hak kazanıyorsunuz. Yerleştirme Sınavı’nda başarısız olduğunuz takdirde doğrudan 1 yıllık hazırlık eğitimine başlamanız gerekiyor.

Hazırlık Atlama Sınavında Hangi Konular Var?

Yerleştirme Sınavı’nda başarılı olduğunuz takdirde, hazırlık sınıfından muaf olabilmeniz için geçmeniz gereken sınav olan İngilizce Yeterlilik Sınavı’nda, 2 ayrı oturumda 4 saat boyunca yabancı dilin temel becerileri olan okuma, yazma ve dinleme becerileriniz test edilir. 3 bölümden oluşan ilk oturumda, 1. Bölümde sizi sınava hazırlayacak kısa açıklamalar ve sorular verilir. Bu bölüm sınavda değerlendirmeye alınmaz, yalnızca öğrenciyi sınava hazırlamayı amaçlamaktadır. 2. Bölümde, size verilen okuma metniyle alakalı 20 çoktan seçmeli ve eşleştirmeli soruyu 60 dakika içinde cevaplamanız beklenir. Üçüncü bölümde göreviniz, 10’ar dakikalık 2 dinleme metni ile alakalı, size verilen çoktan seçmeli soruları 13 dakika içinde cevaplamaktır. 2. oturum yalnızca yazma sınavını barındırır. Bu bölümde, daha önce size sınavla alakalı verilen bilgiler ve dinleme metninden de faydalanabileceğiniz bir konu hakkında, 60 dakika içinde akademik kompozisyon yazmanız gerekmektedir. Tüm bölümleri başarılı bir şekilde tamamladığınız takdirde hazırlık sınıfından muaf olmaya hak kazanırsınız.

Hazırlık Atlama Sınavına konusarakogren.com ile Hazırlanın

Işık Üniversitesi’nin hazırladığı hazırlık sınavından başarılı olmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan eğitim Konuşarak Öğren’de mevcut. Konuşarak Öğren İngilizce Dil Eğitim Sistemi ile, rahat ve güvenilir bir şekilde yeterlilik sınavına hazırlanabilirsiniz. Konuşarak Öğren’de, size özel, hedefinize yönelik dizayn edilmiş bir program eşliğinde çalışabileceğiniz gibi, Konuşarak Öğren veritabanında, İngilizce becerilerinin tümüne hitap eden mevcut okuma, dinleme ve test alıştırmalarıyla en kapsamlı şekilde hazırlık sınavına hazır hale gelebilirsiniz.

Işık Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

Işık Üniversitesi, 1996 yılından beri eğitim veren başarılı bir vakıf üniversitesidir. Toplam 7500 öğrenci mevcuduyla, daima yenilikçi ve çağa ayak uydurabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlayan üniversite, yabancı dil eğitimini de oldukça önem veriyor.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.