Marmara Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce’de temel beceriler dört ana kategoride sınıflandırılıyor. Bunlar okuma, dinleme, konuşma ve yazma. Marmara Üniversitesi de İngilizce eğitim verdiği bölümler için gerekli olan seviyedeki İngilizceyi ölçmek için bünyesindeki öğrencileri, okulu kazandıkları senenin başında bir hazırlık atlama sınavına sokuyor. Bu sınavın adı İngilizce Yeterlilik Sınavı. İngilizce Yeterlilik Sınavı’nın başarı ile tamamladığınızda bir sene boyunca İngilizce eğitim verilen hazırlık sınıfından muafiyet hakkı kazanıyorsunuz. Ayrıca lisans derslerini alabilecek kadar İngilizce düzeyiniz olduğunu da kanıtlamış oluyorsunuz.

Marmara Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı işitsel zekanızı ve algı kapasitenizi ölçen dinleme bölümü ve yabancı dil metinleri için gerekli olan okuma becerisini ölçen bölüm olmak üzere 2 bölümden oluşuyor.

Hazırlık Atlama Sınavında Hangi Konular Var

Yeterlilik Sınavı okuma ve dinleme bölümlerini tek oturumda tamamlıyorsunuz. Sınav oturum süresi toplamda 90 dakika. Okuma bölümü 60 dakika, dinleme bölümü 30 dakikadan oluşuyor. Okuma ve dinleme bölümlerinin her birinde 20 soru olmak üzere toplam 40 sorudan oluşuyor sınav. Sınavın tamamı test formatında yapılıyor. Her bir sorunun değeri 2,5 puan. Sınavda ilk olarak okuma bölümüyle başlıyorsunuz. Toplamda 3 okuma parçası ve her bir okuma parçası ile alakalı 6 ila 7 arasında değişmek üzere toplam 20 soru cevaplıyorsunuz. Bir okuma parçası sadece okuduğunuz anlamanızı test ederken diğer ikisi hem eşleştirme hem genel İngilizcenizi test eden sorular barındırıyor. Bunlar metinde geçen bir kelimenin eş anlamlısı gibi sorular oluyor.

Dinleme bölümü de okuma bölümü gibi 3 farklı dinleme metni ve 20 sorudan oluyor. Dinleme bölümünde toplam süreniz 30 dakika. Her bir dinleme metni ile alakalı 6 ila 8 adet test sorusundan oluşuyor. Tam olarak anlayabilmeniz ve soruları cevaplayabilmeniz için her bir metni ikişer kez dinliyorsunuz ve ardından soruları cevaplıyorsunuz. Tüm soruları cevapladıktan sonra, eğer sınav süresinin tamamını kullandıysanız, cevaplarınızı optik form tarzında bir cevap kağıdına geçirmeniz için ek olarak 3 dakika veriliyor ve böylelikle sınavınızı tamamlamış oluyorsunuz.

Hazırlık Atlama Sınavına Konusarakogren.com İle Hazırlanın

Marmara Üniversitesi Yeterlilik Sınavı’na hazırlanmak için ihtiyaç duyacağınız her şey Konuşarak Öğren Yabancı Dil Eğitim Sistemi’nde mevcut. Okuma sınavına iyi bir şekilde hazırlanmak için yalnızca tek başınıza çalışmak yeterli olmayacaktır. Konuşarak Öğren’in yetkin eğitmenleri tarafından hazırlanan, direkt olarak okuma ve anlama becerinizi ölçen test soruları tam da bu sınava uygun. Ayrıca Konuşarak Öğren’de ana dili İngilizce olan eğitmenlerle yapacağınız görüşmeler sayesinde dinleme bölümüne de en güvenilir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Marmara Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

16 Ocak 1883’te eğitim vermeye başlayan Marmara Üniversitesi, ülkemizin en köklü eğitim kurumlarından bir tanesidir. Devlet üniversitesi olarak her zaman ilerici, gelişmeye açık bireyler yetiştirmeyi kendine amaç edinen üniversite, uluslararası düzeyde kendini kanıtlamış akademik kadrosuyla da en başarılı üniversitelerimizden birisidir.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.