Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Nişantaşı Üniversitesi hazırlık atlama şansı, üniversite eğitiminiz sırasında bir yıl kazanmanızı sağlıyor. Eğer üniversiteye başladığınızda zaten belli bir seviyede İngilizce biliyorsanız, hazırlık okumanız gerekmiyor. Ancak hazırlığı atlamak için İngilizce bilginizi resmi olarak kanıtlamanız bekleniyor.

Nişantaşı Üniversitesi bölümlere göre değişmek üzere tamamen ya da kısmen İngilizce dilinde eğitim veriyor. Üniversiteye yeni başlayan öğrenciler, akademik olarak yeterli seviyede İngilizce öğrenmek için lisans dersleri öncesi hazırlık okuyor. Fakat hazırlık en az 1 dönemlik (genellikle 1 yıllık) bir süreyi kapsıyor.

Öğrenciler, vakit kaybetmemek için hazırlık sınıflarını atlayarak bir an önce lisans eğitimlerine başlamak istiyor. Nişantaşı Üniversitesi hazırlık atlama taleplerini karşılamak için öğrencilere birçok seçenek sunuyor.

Nişantaşı Üniversitesi’nde hazırlık atlamak için başka bir üniversitenin hazırlık sınıfını başarıyla tamamlamış olmanız veya uluslararası yabancı dil sınavlarının birinden (YDS, TOEFL IBT, CAE, PTE) üniversitenin belirttiği puanı almış olmanız gerekiyor.

Ayrıca üniversitenin düzenlediği yeterlilik sınavları ile hazırlık sınıfından muaf olabilirsiniz. Nişantaşı Üniversitesi hazırlık atlama sınavı, Yabancı Diller Koordinatörlüğü tarafından düzenleniyor. Hazırlanan yeterlilik sınavından 81 veya daha fazla puan alan öğrenciler, hazırlık programından muaf oluyor ve 1. sınıf derslerine başlamaya hak kazanıyor.

Hazırlık Atlama Sınavında Hangi Konular Var?

Yeterlilik sınavına girmek isteyen öğrenciler, öncelikle seviye belirleme sınavından geçiyor. Seviye Belirleme Sınavı, dilbilgisi ve kelime dağarcığı ağırlıklı olarak hazırlanıyor. 81 ve üzeri puan almış öğrenciler yeterlilik sınavına girmeye hak kazanıyor.

Yeterlilik sınavı, İngilizce dil bilgisi, İngilizce okuma anlama becerileri, İngilizce yazma becerileri ve İngilizce dinleme konuşma becerileri olarak 4 ana bölümden oluşuyor. Bu detaylı sınav sayesinde, hazırlığı atlamak isteyen öğrencilerin dili kullanma becerisi ölçülüyor. Öğrencilerin B1 ve B2 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olduğu belirlendikten sonra hazırlık atlama hakkı verilir.

Hazırlık Atlama Sınavına Konusarakogren.com İle Hazırlanın

Nişantaşı Üniversitesi hazırlık atlama sınavı için hazırlanırken Konusarakogren.com ideal bir çalışma kaynağı olarak karşımıza çıkıyor. Anadili İngilizce olan eğitmenleriyle Konusarakogren.com, internet üzerinden, seviyenize uygun, günlük planlanmış derslerle eğitim almanızı sağlıyor. Burada öğrenciler; dinleme, konuşma ve yazma yeteneklerini geliştirmek amacıyla uzman eğitmenler ile pratik yapma fırsatı buluyor.

Konusarakogren.com’da kendinize uygun eğitim planını eğitmeninizle birlikte belirleyebilir ve esnek ders programları sayesinde hızla İngilizce öğrenebilirsiniz. Bu sayede genel kursların müfredatları yerine sizin için özel bir ders programı ile Nişantaşı Üniversitesi hazırlık atlama sınavına hazırlanabilirsiniz.

Konusarakogren.com’un sunduğu en önemli avantajlardan biri internete erişebildiğiniz olan her yerde eğitiminize devam edebilmenizi sağlaması. Telefon, tablet veya bilgisayarınızdan günlük 10, 20, 30 dakikalık dersler ile yorulmadan ve sıkılmadan İngilizce öğrenebilirsiniz. Üstelik Konusarakogren.com üzerinden ilerleyişinizi takip edebilir, eğitmeninizin sizin için bıraktığı notları ve eğitim içeriklerinizi okuyabilirsiniz.

Nişantaşı Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

Nişantaşı Üniversitesi, Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından “Nişantaşı Meslek Yüksekokulu” olarak temelleri atılmış olup, 2010 yılında ön lisans eğitim-öğretimine başlamış bir vakıf yükseköğretim kurumudur. Üniversite, bünyesinde 3 fakülte ve 1 meslek yüksekokulu bulundurur.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.