Okan Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Okan Üniversitesi hazırlık atlama imkanı ile üniversiteyi bir yıl erken bitirme şansınız var. Bunun için lisans dersleriniz başlamadan önce gerekli sınavlara girerek yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekiyor.

Okan Üniversitesi öğrencileri için lisans dersleri %100 İngilizce ya da %30 İngilizce işleniyor. Öğrencilerin lisansa başlamadan önce ileri seviyede İngilizce bilmesi şart koşuluyor.  Bu nedenle öğrencilere bir yıl süreyle PACE adıyla hazırlık eğitimi veriliyor. Preliminary Academic Course of English kelimelerinin baş harfinden oluşan PACE, Ön Akademik İngilizce Dersi anlamına geliyor.

Ancak İngilizce seviyenize güveniyorsanız, hazırlık okumadan da lisansa geçebilirsiniz. İngilizce bilen öğrenciler için bir yıl hazırlık okumak vakit kaybı anlamın gelebilir. Bunu önlemek için Okan Üniversitesi hazırlık atlama şansını değerlendirebilirsiniz.

Hazırlığı atlamak için eğitim dili %30 İngilizce olan programlarda hazırlık atlama sınavından 60 puan ve üzeri, %100 İngilizce olan programlarda ise 80 puan ve üzeri not almak gerekiyor. Okan Üniversitesi hazırlık atlama sınavı PACE Yeterlilik ve Muafiyet sınavı adıyla düzenleniyor.

Kimler hazırlığı atlayabilir?

Okan Üniversitesi yönetmeliğine göre daha önce başka bir üniversitede İngilizce hazırlık okumuş olmak muafiyet için yeterli değil. Bu durumdaki öğrencilerin PACE Yeterlilik ve Muafiyet Sınavı’na girmesi gerekiyor.

Ayrıca son 3 yıl içerisinde YDS, eYDS, TOEFL iBT, PTE Akademik, CAE, CPE sınavından belli bir notun üzerinde sonuç alan öğrenciler, sınav sonuç belgeleri ile Yabancı diller Koordinatörlüğü’ne başvurarak İngilizce hazırlık sınıfından muaf olabiliyor. Ancak belgenizin geçerli olup olmadığını kontrol etmek için koordinatörlüğe muafiyet sınavından önce giderseniz, belgeniz geçersiz olsa bile şansınızı okulun düzenlediği sınavda deneyebilirsiniz.

Hazırlık Atlama Sınavında Hangi Konular Var?

PACE Yeterlilik ve Muafiyet Sınavı, toplamda 150 dakika sürüyor ve öğrencilerin Listening (Dinleme), Reading (Okuma) ve Writing (Yazma) becerileri ölçülüyor. Sınav dağılımına baktığımızda ise şu bilgiler karşımıza çıkıyor: 40 puan değerindeki Listening için 50 dakika, 40 puan değerindeki Reading için 60 dakika, 20 puan değerindeki Writing için 40 dakika veriliyor.

Lisans eğitimine başladığınız zaman duyduğunuzu ve okuduğunuzu anlayacak ve akademik metin yazacak kadar İngilizce bilmeniz gerekecek. Çünkü lisans eğitiminiz boyunca bu becerileri kullanacaksınız.

Daha önceki yıllarda çıkmış Okan Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı örneklerine buradan ulaşabilirsiniz. Örneklere göz atarak sınav hakkında çok daha somut fikir sahibi olabilirsiniz.

Hazırlık Atlama Sınavına Konusarakogren.com İle Hazırlanın

Anadili İngilizce olan eğitmenleriyle Konusarakogren.com, Okan Üniversitesi hazırlık atlama hazırlığı süresince size destek veriyor. Konusarakogren.com; seviyenize uygun ve size özel olarak günlük planlanmış derslerle internet üzerinden İngilizce öğrenmenizi sağlıyor. Uygulama üzerinden PACE Yeterlilik ve Muafiyet Sınavı için ihtiyacınız olan dinleme, okuma ve yazma yeteneklerinizin yanı sıra konuşma becerilerinizi geliştirmenize destek veren uzman ve yabancı eğitmenler ile pratik yapabiliyorsunuz. Üstelik gelişiminizi ve hedefinize ne kadar yaklaştığını uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

Okan Üniversitesi Hakkında Genel Bilgi

Okan Üniversitesi, 2003-2004 eğitim-öğretim yılında akademik hayatına başladı. Bugün Diş Hekimliği, Eğitim, Hukuk, İşletme ve Yönetim Bilimleri, İnsan ve Toplum Bilimleri, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Sanat, Tasarım ve Mimarlık, Tıp, Uygulamalı Bilimler Fakülteleri ile eğitim vermeye devam ediyor.

Üniversitede ayrıca Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Konservatuvar, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü, Türk Dili Bölümü, Yabancı Diller Koordinatörlüğü bulunuyor. Lisansüstü eğitimde ise Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü; akademik çalışmalarına lisans sonrasında devam etmek isteyen öğrencilere kaliteli ve modern eğitim imkanı sunuyor.

 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.