Peki Hobilerin Neler? İşte İngilizce En Popüler Hobiler

Birisi size usulca yaklaşsa ve, ‘hobilerin neler’ diye sorsa, tabii İngilizce… Ne yanıt verirdiniz? Hobim yok geçersiz cevap, herkesin vardır bir hobisi. Bu soruyu yanıtlarken zorlanmamamız için, İngilizcede en popüler 10 hobiyi sıraladık!

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Peki ya cümle kalıpları? Temel olarak hobilerinizden, sevdiğiniz detaylardan bahsederken şu kalıbı kullanabilirsiniz.

My hobbies areburaya hobiler gelecek

I’m interested inilgilendiğiniz detaylar gelecek

Ve tabii ki standart olarak, i like x, i love y şeklinde devam edebilir. X ve Y, sizin yıllar önce kaybettiğiniz kayıp hobileriniz. İşte İngilizce Hobiler!

10. Sewing

Sewing ne nedir, daha önce duymadık!!! diyor olabilirsiniz. Sewing, dikiş demektir efendim. Şu an karşınızda bir ören bayan belirmiştir diye tahmin ediyorum.

Sewing-Process-60306137

9. Technology

technology1

Technology, yani teknoloji çok büyük bir kavram, ancak özellikle bu yıllarda da görüldüğü gibi, birçok insanın bir numaralı hobisi, bir numaralı tercihi.

8. Social networking

Social_networking_services

Social Network, aynı zamanda Zuckerberg’in Facebook’unu anlatan sinema filmi olarak akıllara kazındı. Sosyal ağlar, günümüzün en önemli hobilerinden bir tanesi.

7. Arts and crafts

ArtsandCraftsSites_004

Arts and crafts, el sanatları anlamına geliyor. Keyifli hobilerden bir tanesi… Ebru, duvar boyama, sandık boyama gibi onlarcasını sıralayabiliriz sanırız.

6. Photography

394968_538b_5

Her ne kadar artık iki kişiden birinin biyografisinde yazsa da, o derece yaygınlaşsa da özel ve keyifli bir anıdır fotoğrafçılık!

5. Online shopping

Beautiful young woman shopping over internet.
Beautiful young woman shopping over internet.

Online, çevrimiçi alışveriş dünyanın en popüler 5. hobisi. Alışverişin online olanı, bir 10 yıl önce bu denli popüler değildi ancak içinde bulunduğumuz konjüktürde… Yakın zamanda ilk 3’e de oynayabilir.

4. Playing video games

yo_videogames__by_ry_spirit-d57k3ay

Video oyunları oynama asla eskimeyecek, önemli bir hobi. Video oyunları içinde atarilerden, Nintendo’lardan başlayan bir kültür var ve şu an PS, Wii ve XBOX gibi oyun konsolları ile dünyada milyonlarca kişinin değişilmez hobisi, video oyunları.

3. Sports

sports

Spor yapmak dünyanın en sevilen 3. hobisi. Kim sevmez ki?

2. Baking

635859768309163237-70117960_fnd_Baking-101-Butter-Flour_s4x3_lg

Yemek yemek için değil, keyif almak içindir diyorsanız muhtemelen siz de yemek yapmayı seviyorsunuzdur. Baking, yani yemek pişirmek dünyanın en sebilen 2. hobisi.

1. Travel

travel_header

Listenin zirvesinde seyahat etmek var! Hak ediyor mu? Kesinlikle… Çok okuyan mı yoksa çok gezen mi bilir bilemeyiz ancak, çok seyahat eden çok keyif alır, orası kesin!

Peki Hobilerin Neler? İşte İngilizce En Popüler Hobiler son güncelleyen: Eylül 26th, 2018nihat

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.