İngilizce Kek Tarifi Örnekleri

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Çay saatlerimizin olmazsa olmazı, yemek yapmaya ilk başlayanların denediği yiyeceklerden olan kek, hepimizin çokça sevdiği yiyeceklerden. Kek yaptığınız ilk anı düşünün, birilerinden tarif almış olabilir ya da internette olan bir tarifi okumuş olabilirsiniz. Ancak artık sizin de bir kek tarifi verme zamanınızın geldiğini söylersek? Örneğin yabancı kökenli bir arkadaşınız sizden kek tarifi isterse ne yapacaksınız? Hangi malzemeleri kullanarak standart bir kek yapabilirsiniz ve bu malzemeleri hangi sırayla kullanmalısınız? Bu içeriğimizde sizlere kek tarifi önerisi veriyoruz. İşte karşınızda İngilizce kek tarifi ve Türkçe anlamı…

Simple Cake Recipe / Basit Kek Tarifi

Ingredients / Malzemeler

3 eggs: 3 yumurta

1 cup of sugar: 1 su bardağı toz şeker

½ cup of oil: Yarım su bardağı sıvıyağ

1 cup of milk: 1 su bardağı süt

1 package baking powder: 1 paket kabartma tozu

1 package vanilla extract: 1 paket vanilya

2-3 cup of flour: 2-3 su bardağı un

Recipe / Tarif

First, you should set the oven 180 degress. Than, add egg and sugar in a bowl and mix them. After that, add the oil and milk. Next, keep on mixing them. Add flour, baking powder and vanilla extract and stir well. Finally, bake the cake about 25-30 minutes.

Bon Appetit!

Öncelikle fırını 180 dereceye ayarlamalısınız. Sonra yumurta ve şekeri bir kaba ekleyin ve karıştırın. Daha sonra yağ ve sütü ilave edin. Hemen ardından onları karıştırmaya devam edin. Un, kabartma tozu ve vanilyayı ekleyip güzelce karıştırın. Son olarak keki 25-30 dakika arasında pişirin.

Afiyet olsun!

Chocolate Cake Recipe / Çikolatalı Kek Tarifi

Ingredients / Malzemeler

2 cup of sugar: 2 su bardağı şeker

1,5 cup of flour: 1,5 su bardağı un

¾ cup of cocoa: ¾ su bardağı kakao

1 package baking powder: 1 paket kabartma tozu

2 eggs: 2 yumurta

1,5 cup of milk: 1,5 su bardağı süt

1/2 cup oil: Yarım su bardağı yağ

1 package vanilla extract: 1 paket vanilya

Powdered sugar for top: Üzeri için pudra şekeri

Recipe / Tarif

First, add the eggs, coffee, milk, oil and vanilla in a bowl. Next, mix them carefully. After than, add the cocoa and flour little by little. Bake at 180 degress about 40-45 minutes or until a toothpick inserted near the center comes out clean. Finally, adorn the cake with powdered sugar.

Öncelikle geniş bir kabın içine yumurta, kahve, süt, yağ ve vanilyayı ilave edin. Hemen sonra onları dikkatlice karıştırın. Kakao ve unu yavaş yavaş ekleyin.  Yaklaşık 40-45 dakika veya merkeze yerleştirilmiş bir kürdan temiz çıkana kadar 180 derece fırında pişirin. Son olarak keki pudra şekeri ile süsleyin.

İngilizce Kek Tarifi Örnekleri son güncelleyen: Temmuz 3rd, 2019Konuşarak Öğren

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.