İngilizce Kek Tarifi


İngilizce Kek Tarifi Örnekleri

Çay saatlerimizin olmazsa olmazı, yemek yapmaya ilk başlayanların denediği yiyeceklerden olan kek, hepimizin çokça sevdiği yiyeceklerden. Kek yaptığınız ilk anı düşünün, birilerinden tarif almış olabilir ya da internette olan bir tarifi okumuş olabilirsiniz. Ancak artık sizin de bir kek tarifi verme zamanınızın geldiğini söylersek? Örneğin yabancı kökenli bir arkadaşınız sizden kek tarifi isterse ne yapacaksınız? Hangi malzemeleri kullanarak standart bir kek yapabilirsiniz ve bu malzemeleri hangi sırayla kullanmalısınız? Bu içeriğimizde sizlere kek tarifi önerisi veriyoruz. İşte karşınızda İngilizce kek tarifi ve Türkçe anlamı…

İngilizce Sade Kek Tarifi / Plain Cake Recipe

Ingredients / Malzemeler

3 eggs: 3 yumurta

1 cup of sugar: 1 su bardağı toz şeker

½ cup of oil: Yarım su bardağı sıvıyağ

1 cup of milk: 1 su bardağı süt

1 package baking powder: 1 paket kabartma tozu

1 package vanilla extract: 1 paket vanilya

2-3 cup of flour: 2-3 su bardağı un

Recipe / Tarif

First, you should set the oven 180 degress. Than, add egg and sugar in a bowl and mix them. After that, add the oil and milk. Next, keep on mixing them. Add flour, baking powder and vanilla extract and stir well. Finally, bake the cake about 25-30 minutes.

Bon Appetit!

Öncelikle fırını 180 dereceye ayarlamalısınız. Sonra yumurta ve şekeri bir kaba ekleyin ve karıştırın. Daha sonra yağ ve sütü ilave edin. Hemen ardından onları karıştırmaya devam edin. Un, kabartma tozu ve vanilyayı ekleyip güzelce karıştırın. Son olarak keki 25-30 dakika arasında pişirin.

Afiyet olsun!

çikolatalı kek

İngilizce Çikolatalı Kek Tarifi / Chocolate Cake Recipe

Ingredients / Malzemeler

2 cup of sugar: 2 su bardağı şeker

1,5 cup of flour: 1,5 su bardağı un

¾ cup of cocoa: ¾ su bardağı kakao

1 package baking powder: 1 paket kabartma tozu

2 eggs: 2 yumurta

1,5 cup of milk: 1,5 su bardağı süt

1/2 cup oil: Yarım su bardağı yağ

1 package vanilla extract: 1 paket vanilya

Powdered sugar for top: Üzeri için pudra şekeri

Recipe / Tarif

First, add the eggs, coffee, milk, oil and vanilla in a bowl. Next, mix them carefully. After than, add the cocoa and flour little by little. Bake at 180 degress about 40-45 minutes or until a toothpick inserted near the center comes out clean. Finally, adorn the cake with powdered sugar.

Öncelikle geniş bir kabın içine yumurta, kahve, süt, yağ ve vanilyayı ilave edin. Hemen sonra onları dikkatlice karıştırın. Kakao ve unu yavaş yavaş ekleyin.  Yaklaşık 40-45 dakika veya merkeze yerleştirilmiş bir kürdan temiz çıkana kadar 180 derece fırında pişirin. Son olarak keki pudra şekeri ile süsleyin.

Limonlu kek

İngilizce Limonlu Kek Tarifi / Lemon Cake Recipe

Ingredients / Malzemeler

3 eggs: 3 adet yumurta

1 cup of sugar: 1 su bardağı toz şeker

1 grated lemon peel: 1 adet rendelenmiş limon kabuğu

3 tablespoons of lemon juice: 3 yemek kaşığı limon suyu

½ cup of oil: Yarım su bardağı sıvıyağ

1 cup of milk: 1 su bardağı süt

1 package baking powder: 1 paket kabartma tozu

1 package vanilla extract: 1 paket vanilya

Recipe / Tarif

First, you should oven to 175 degrees. Then break the egg and start to whisk the mixture with the granulated sugar. You should continue to whisk by adding milk, oil and lemon juice to the resulting mixture. After, add flour, baking soda and grated lemon peel and mix. Next,pour the formed cake mixture into the cake mold. Finally bake in a 175 degree oven for 40 minutes. If you wish, you can serve with powdered sugar.

Enjoy your meal!

İlk olarak fırını 175 derecede ısıtmalısınız. Daha sonra yumurtayı kırın ve toz şekerle birlikte karışımı çırpmaya başlayın. Oluşan karışıma süt, sıvı yağ ve limon suyu ilave ederek çırpmaya devam etmelisiniz. Ardından un, kabartma tozu ve rendelenmiş limon kabuğu ekleyin ve karıştırın. Sonra, oluşan kek karışımını kek kalıbına boşaltın. Son olarak 175 derecelik fırında 40 dakika pişirin. Dilerseniz pudra şekeri ile servis edebilirsiniz. 

Afiyet Olsun!

Havuçlu tarçınlı kek

İngilizce Havuçlu Tarçınlı Kek Tarifi / Carrot Cinnamon Cake Recipe

Ingredients / Malzemeler

3 eggs: 3 yumurta

1 cup of sugar: 1 su bardağı şeker

1/2 cup of oil: Yarım su bardağı sıvı yağ

1 cup of milk: 1 su bardağı süt

2,5 cup of flour: 2,5 su bardağı un

1 package baking powder: 1 paket kabartma tozu

1 package vanilla extract: 1 paket vanilya

3 carrots: 3 havuç 

1 cup of ground walnut: 1 su bardağı çekilmiş ceviz

1 tablespoon of cinnamon: 1 yemek kaşığı tarçın 

Recipe / Tarif

First, carrots should be washed, peeled and grated. Don’t forget to dry carrot juice for a good cake! Then, in a deep bowl, whisk the eggs and sugar until they are foamy. After, milk and oil are then added and mixed. Next, flour, baking powder, and vanilla are added to this mixture by sieving. Be sure to add the flour slowly. Add carrots, walnuts, and cinnamon to the mixture. Mix one last time and take the mixture into the cake cup. Finally, bake in a preheated oven at 170 degrees for about 40 minutes.

Enjoy your meal!

Öncelikle havuçlar yıkanmalı, soyulmalı ve rendelenmelidir. İyi bir kek için havuçların suyunu iyice almayı unutmayın! Ardından derin bir kapta yumurta ve şeker köpük kıvamında olana kadar iyice çırpılır. Sonra süt ve sıvı yağ eklenerek karıştırılır. Ardından bu karışıma, un, kabartma tozu ve vanilya elenerek eklenir. Unu yavaş yavaş eklemeyi unutmayın. Karışıma havuç, ceviz ve tarçını ekleyin. Son bir kez karıştırın ve karışımı kek kabına alın. 170 derecede önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 40 dakika pişirin. 

Afiyet olsun!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

İngilizce Biber Dolması Tarifi

4 thoughts on “İngilizce Kek Tarifi

  1. Gerçekten teker teker bütün yazılarınızı okuyorum. İçten bir teşekkür etmek istedim. Teşekkürler

  2. Gerçekten teker teker bütün yazılarınızı okuyorum. İçten bir teşekkür etmek istedim. Teşekkürler

  3. Merhaba sitenizi yeni keşfettim. İnanılmaz derece faydalı içerikler paylasiyirsunuz. Çok teşekkür ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar