İngilizce Kelime Bankası İle İngilizceyi Geliştirme


İngilizce kelimeler ezberlemek için İngilizce kelime bankası kitaplarını kullanabilirsiniz. Bu kitapları piyasada bulabileceğiniz gibi internetten de temin etmek mümkündür. Özellikle çocukların çok beğeneceği resimlerle kelimeler öğretilmekte, kelime öğrenilirken aynı zamanda eğlenme de hedeflenmektedir. İngilizce kelime bankası kitaplarında hangi kategorilerin ve nelerin olduğunu merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Sık Kullanılan Kelimeler

Günlük hayatta en çok karşınıza çıkan kelimeleri İngilizce kelime bankası kitabında bulabilirsiniz. Bunları ezberleyerek sıkça karşınıza çıkacak kelimeleri öğrenmiş olacak ve günlük konuşmalarda sıkıntı yaşamayacaksınız.

Özet Dilbilgisi Kuralları

Kelime ezberlerken dilbilgisi kurallarını ihmal etmemelisiniz. İngilizce kelime bankası kitabında özet olarak dilbilgisi kuralları da verilmekte, kelimelerle dilbilgisi birleştirilerek cümle kurulması sağlanmaktadır.

Anlam ve Telaffuz Bilgisi

Verilen kelimelerin anlamları ve telaffuzları da verildiğinde öğrenme dört dörtlük gerçekleşmektedir. Böylece okuyucu kelime bilgisini genişletirken anlamlarını ve telaffuz şekillerini de öğrenmektedir.

Zamirler

Şahıs zamirleri, iyelik zamirleri ve nesne zamirlerini de veren İngilizce kelime bankası kitabı, cümle kurabilmek için gerekli tüm zamirleri öğretmektedir.

Sıfatlar

Tüm sıfatları kitapta bulabilir, günlük konuşmalarda kullanarak İngilizce pratiği yapabilirsiniz.

Fiiller

En sık kullanılan fiilleri öğrenerek kelime haznenizi genişletebilir, akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek için gerekli olan fiilleri öğrenebilirsiniz. Düzenli ve düzensiz fiilleri düzenli öğrenirken örneklerle çok daha kolay ezberleyeceksiniz.

Zamanlar

İyi bir İngilizce eğitimi için zamanların bilinmesi gerekmektedir. Kuralına uygun anlamlı bir cümle kurmak zamanları bilmeden yapılamamaktadır. İngilizce kelime bankası kitabında zamanları en eğlenceli şekilde öğrenebilir, basit örneklerle hafızanıza yerleştirebilirsiniz.

Renkler, Meyveler, Sebzeler, Eşyalar, Aylar, Mevsimler, Sayılar

İngilizce kelime bankasında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Sayıları, renkleri, sebze ve meyve isimlerini, ayları, mevsimleri ve daha yüzlerce kelimeyi bu kitapta bulacak, kelime bilginizi istediğiniz kadar genişleteceksiniz.

Atasözleri ve Deyimler                                                        

Atasözleri ve deyimlerle keyifli bir şekilde kelime ezberleyebilirsiniz. Hatta atasözü ve deyimler anlamları bakımından akılda kalıcılığı çok olan cümleler olduğundan kesinlikle dikkatinizi çekecek, cümle içindeki kelimeleri hemen ezberleyeceksiniz. İlk fırsattan İngilizce kelime bankası kitabı temin edebilir, İngilizce öğrenmek için bu kitapla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Son Yazılar