İngilizce Kelime Bilgisi Geliştirme Nasıl Yapılır?


İngilizce Bağlaçlar

İngilizce öğrenmek kelime bilgisi ile başlamaktadır. İlk olarak kelimeler ezberlenmekte, ardından bu kelimeler belli kalıplara girerek cümleler haline gelmektedir. Demek ki İngilizce öğrenebilmek için ilk olarak kelime ezberlemek ve kelime bilgimizi geliştirmek gerekiyor. İngilizce kelime bilgisi geliştirme yöntemleri olarak onlarca yöntem önerilmektedir. Peki, bunlardan hangisi sizin için doğru yöntemdir? Öncelikle en etkili İngilizce kelime bilgisi geliştirme yöntemlerini inceleyelim.

Online eğitim alarak İngilizce kelime bilgisi geliştirme

İngilizce kelime bilgisini geliştirmek, cümleler kurmak, yazmak ve konuşmak en iyi yöntem online İngilizce eğitim almaktır. Profesyonel bir eğitimle İngilizce öğrenmek çok daha sistemli, planlı ve kolay olmakta, İngilizceyi çok iyi bilen eğitmenlerin desteği ile İngilizcede kısa sürede yol alınmaktadır. İngilizce kelime bilgisi geliştirme yöntemlerinden en etkili ve son öğrenme metotlarını kullanan online İngilizce kursları, her üyesinin seviyesine uygun eğitim programları ile en kaliteli dil eğitimini vermektedir.

Kelime oyunları oynayarak İngilizce kelime bilgisi geliştirme

Kelime oyunları ile hem eğlenebilir hem de kelime bilginizi geliştirebilirsiniz. Fakat tek başına kesinlikle yeterli değildir. Öncelikle İngilizce temel eğitimi online dil kursları ile alınmalı, sonrasında kendi gayretlerinizle kelime hazinesi geliştirilmelidir. Boş vakitlerde veya fırsat buldukça kelime oyunları oynanarak öğrenilen kelimeler pekiştirilirken yeni kelimeler de öğrenilir.

Okuyarak ve dinleyerek İngilizce kelime bilgisi geliştirme

Okumak kelime bilgisi ve gramer kurallarını öğrenmede oldukça etkilidir. Seviyenize uygun hikaye kitapları, dergi ve makaleler okuyabilir, aynı zamanda telaffuzunuzu da geliştirebilirsiniz. Dinlemek ise kelimeleri daha iyi anlamanızı ve İngilizcede iyi bir kulağa sahip olmanızı sağlar.

Kelimeleri eş anlamları ile öğrenerek İngilizce kelime bilgisi geliştirme

aslında eş anlamlılar, yakın anlamlılar bitmek bilmeyen bir deryadır… 🙂 şekil a.

Öğrendiğiniz bir kelimeyi eşanlamı ile birlikte öğrenmek aynı zamanda aynı anlam içeren birden fazla kelime öğrenmenizi sağlayacaktır. Eşanlamlı kelimeleri araştırmak ve daha fazla kelime ezberleme yoluna gitmek İngilizce kelime geliştirme bakımından oldukça etkili olacaktır.

Örnek 1

To Reply: Cevaplamak

To Answer: Cevaplamak

 

Örnek 2

To Begin: Başlamak

To Start: Başlamak

 

Örnek 3

Candy: Tatlı

Sweet: Tatlı

 

Bu örnekler dışında, konuyla ilgili farklı kelime bilgisi geliştirme egzersizlerini de internette rahatlıkla bulabilirsiniz.

Son Yazılar