İngilizce Kelime Eşleştirme Uygulamaları


İngilizce Kelime Eşleştirme Uygulamaları

 

Kelime eşleştirme İngilizce ve Türkçe verilen kelimeleri anlamlarına göre bir araya getirme işlemidir. Yani İngilizce verilen bir kelimenin Türkçe karşılığını bulma, Türkçe verilen bir kelimenin de İngilizce karşılığını bulmadır. İngilizceden İngilizceye eşleştirmede yapılmakta olup birbiri ile uyumlu kelimeleri eşleştirme de söz konusudur.

İngilizce Kelime Eşleştirme Uygulamaları

İngilizce kelime ezberlemek için eşleştirme uygulamaları

Kelime ezberlemenin eğlenceli yollarından biridir. İnternette belli bir süre verilerek ya da süresiz İngilizce kelime eşleştirme uygulamaları mevcuttur. Ne kadar kelime biliyorsunuz, bildiğiniz kelimelerin anlamını doğru mu hatırlıyorsunuz, eşleştirdiğiniz kelimeler aynı kategoride mi test edebilirsiniz. Eğlenceli olan da bilinen kelimelerin eşleştirmesi bittiğinde bilinmeyenlere kafa yormak ve yeni kelimeler öğrenmektir. Birçok eşleştirme uygulamasında kullanıcıya özel puanlamalar yapılır, eşleştirme başarısı gözler önüne serilir.

 

İsim ve fiil eşleştirme örnekleri

Read                Book

Write               Cards

Speak              A foreign language

Play                 A football match

Get up             Early

Listen to          Jazz

Stay                 Home

 

İngilizce Türkçe Eşleştirme

Do                    Yapmak

Student           Öğrenci

Work               Çalışmak

Flower             Çiçek

Computer        Bilgisayar

Girl                  Kız

Elephant          Fil

 

Hem eğitici hem de öğretici bir etkinlik olan İngilizce kelime eşleştirme oyunları, öğrenilen kelimeleri tekrar ettiren ve yeni kelimeler öğrenmeyi sağlayan bir çalışmadır. İngilizce öğrenmeye kelime ezberlemeyle başlayan, öğrendiği kelimeleri unutmamak ve yeni kelimeler öğrenmek isteyenler için eğlenceli olabilir.

İngilizce kelime eşleştirme siteleri

 

Kelime eşleştirmede olduğu kadar, oldukça başarılı sonuçlar veren kelime öğretme uygulaması Wordly, bu noktada size önereceğimiz bir uygulama. Hem Androidde hem de iPhone için geliştirilmiş ücretsiz bir hizmettir.

wordly

Her gün size bir kelime öğretme amacı güden Wordly, günün farklı anlarında aynı kelimenin anlamını, telafuzunu, örnek cümle içi kullanımlarını veriyor. Bu sayede ezberlemeden öğreniyorsunuz!

İndirmek için App Store ya da Google Play store’da “wordly” araması yapın, ya da getwordly.com sitesine gidin…

Kelime ezberlemek isteyenler içi o kadar çok öğrenme yöntemi var ki. Bunlardan en etkili olanı da online İngilizce eğitimleridir. Konuşarak öğreten online eğitimlerle her gün yeni kelimeler öğrenebilir, üstelik öğrendiğiniz kelimeleri en doğru telaffuzlarını duyarak ve konuşarak öğrenebilirsiniz. Bu anlamda size, son yılların en sevilen metotlarından olan ve en popüler İngilizce öğrenme modellerinden olan Konuşarak Öğren’i öneriyoruz.

www.konusarakogren.com

Son Yazılar