İngilizce Kelime Hafıza Teknikleri


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Kelime hafıza teknikleri, her dilde önemli olan bir konudur. İngilizce konusunda da, iyi bir seviye kazanmak adına kelime bilgisi konusunda iyi olmanız gerekir. Kelime bilgisinde peki? Burada da devreye, hafıza teknikleri giriyor. Belli başlı İngilizce kelime hafıza teknikleri ile, iyi düzeyde bir kelime bilgisine sahip olunabilir. Bunun için hem klasik yöntemleri, hem de günümüzün modern kelime eğitimi metotlarını sizlerle paylaşalım…

Kelime kartları

wordbox2

Kelime kartları, on yıllardır kullanılan bir hafıza tekniği. Kelimelerin ön yüzüne İngilizce, arka yüzüne ise Türkçe karşılıklarını yazıp kutuya atma ve ardından çekmeye, tahmin etmeye dayanır.

Diğer İngilizce kelime hafıza teknikleri

İngilizce kelime hafıza tekniklerinde diğer yollar ise, benzeri şekilde kelime kartlarından oluşan seriler, kelimeleri farklı bir çağrıştırıcı ile hatırlamaya yönelik ifadelerdir. Hafıza uzmanları, uzun yıllar boyunca İngilizce kelime hafıza teknikleri hususunda bu klasik yolları önermiştir. Ancak yeterli mi? Maalesef hayır, kelime eğitiminde bu teknikler ezberden öteye geçemiyor.

Kelime öğrenme konusunda en etkili mobil uygulama: Wordly

wordly

Klasik tekniklerden bahsettik, ancak bu teknikler yıllardır birçok insan tarafından uygulansa da, iyi bir sonuç alınması o kadar da kolayu olmuyor. Kelime ezberleme yolları ile çalışıp çok geniş bir kelime haznesine sahip olan, akıcı İngilizce konuşan birisi gördünüz mü? İşte bu noktada uzmanları dinlemek gerekli: Uzmanlar, ezberleme tekniklerinin işe yaramayacağını, bunun yerine öğreten metotların uygulanması gerektiğini söylüyor.

Wordly, ezberleten değil öğreten kelime uygulaması

App Store ve Google Play Store’da yer alan Wordly uygulaması ile, birçok kişi kelime bilgisini geliştirdi… Kelime bilgisi olmadan iyi bir İngilizce düzeyine sahip olmak gerçekten zor… Wordly ile kelime bilginizi geliştirdiğinizde kendinizi ifade kapasiteniz de artacaktır.

Wordly nasıl İngilizce öğretiyor?

İngilizce değil de, kelime eğitiminde bu uygulama tercih sebebi. Günün belli aralıklarında, seviyenize uygun bir kelime mobil bildirim olarak gelmekte. Ardından ise farklı örnekler ve kullanımlarla size hatırlatılmakta. Bunun sonucunda her gün bir tane kelimeyi ezberlemiş değil, öğrenmiş oluyorsunuz! Merak edenler ve indirmek isteyenler uygulama mağazalarında “wordly” diye aratabilir, www.getwordly.com sitesine gidip bilgi de alabilir..

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.