İngilizce Kelime Nasıl Akılda Kalır?


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmek isteyen herkesin en önemli problemi İngilizce kelime nasıl akılda kalır sorusu ile karşılık buluyor… İngilizce öğrenmenin belirli aşamaları var, bu aşamalardan belki de en önemlisi İngilizce kelime öğrenmek ancak, öğrenmekten ziyade akılda tutmak daha da önemli!

İngilizce kelime nasıl akılda kalır?

İngilizce kelimeleri öğrendiniz ancak artık kullanmanız ve hayatınız içinde ona daha çok yer vermeniz gerekiyor, peki ne yapmanız gerekir? İngilizce kelimeleri akılda tutmanın yollarını sizler için sıraladık, işte aşama aşama kelimeleri akılda tutma yolları…

Ezberlemeyin, öğrenin!

İngilizce kelimeleri ezber metotları ile öğrenmek yerine gerçekten aklınızda kalacak şekilde öğrenmek için çabalayın. İngilizce kelimeleri kart oyunları ile, hafıza oyunları ile ezberleme artık geride kalan bir yöntem!

Tekrar yapın, ancak deneyimleyerek!

İngilizce kelime nasıl akılda kalır sorusuna iyi bir yanıt şu olur: Tekrar yapın… Ancak tekrar tekrar söylemek değil, cümle içinde kullanmak ya da telafuz etmek, eğer bir arkadaşınız ile İngilizce konuşma şansınız varsa cümle içinde kullanarak daha iyi bir İngilizceye sahip olabilirsiniz.

İngilizceyi hayatınızın içine sokun

Bir blog tutuyorsanız, zaman zaman İngilizce blog yazısı yazmayı deneyin! Basit de olsa bu bir adımdır, kolay bir şekilde bunu yapabilirsiniz. Tumblr, WordPress gibi bloglarda öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri kullanarak, sosyal medyada İngilizce dil seçeneği ya da İngilizce konuşan kişileri takip yöntemi ile kelimeleri aklınızda tutabilirsiniz.

İngilizce altyazılı dizi ve filmler

Akılda kalıcı bir sahne, akılda kalıcı bir eğitimdir de aynı zamanda! İngilizce kelime nasıl akılda kalır? Eğer kelimeyi unutamayacağınız bir sahnede duyduysanız… Bir altyazıda gördüyseniz ve anlamını biliyorsanız, yolda yürürken içinizden geçiriyorsanız kelimeyi biliyor ve İngilizce konusunda ilerleme kat ediyor konumdasınız demektir!

Konuşarak Öğrenin!

konusarak-ogren-sikayet

Konuşarak öğrenme, yukarıda bahsettiğimiz deneyimleyerek öğrenme noktasında en önemli araç. Konusarakogren.com, anadili İngilizce olan eğitmenler ile telefon ya da bilgisayar üzerinden konuşarak her gün kendinizi ilerletebildiğiniz bir yöntemdir.

Konuşarak öğrenme metodu ile ilgili bilgi almak istiyorsanız, yapmanız gereken hemen konusarakogren.com sayfasına giderek formu doldurmak ve ücretsiz deneme konuşması için telefon beklemek… İngilizce öğrenmek işte bu kadar kolay!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.