İngilizce Kelime Nasıl Öğrenilir?

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

 

İngilizce konuşabilmek, yazabilmek ve okuduğunu anlayabilmek için sadece gramer bilgisi yeterli değildir. Kelime haznesi genişletilmeli, bol-bol kelime ezberlenmelidir. İngilizce kelime nasıl öğrenilir? Aslında öğrenme beyinde biten bir olaydır. Her insanın beyni de farklı şekilde çalışmaktadır. Bazılarında son derece iyi sonuçlar veren ezber yöntemi diğer bir bireyde o kadar verimli olmayabilir. Bu nedenle en kolay kelime ezberleyeceğiniz yöntemi siz belirlemelisiniz. İngilizce kelime nasıl öğrenilir sorusuna en popüler yöntemleri sizler için sıralayarak işe başlayalım.

Küçük Kâğıtlar veya Kelime Kartları Kullanmak

En çok kullanılan yöntemlerdendir. Küçük kâğıtlara veya kelime kartlarına bir yüzüne İngilizce, diğer yüzüne Türkçe kelimeler yazılır. Bu kâğıtları cebinizde taşıyabilir, fırsat buldukça cebinizden bir tane alarak kelimenin Türkçe veya İngilizce karşılığını hatırlamaya çalışabilirsiniz. Doğru bildiğiniz kelime kâğıtlarını diğer cebinize koyabilir, bilemediklerinizi ise tekrar aynı cebinize koyarak ezberleyene kadar buna devam edebilirsiniz.

Yazarak Çalışmak

Kelimeleri yazarak ezber yapmak ta bir başka yöntemdir. Bazıları için yazarak öğrenmek çok daha kolay ve akılda kalıcıdır. Öğrendiğinizi düşündüğünüz kelimeleri sık-sık yazabilir, Türkçe ve İngilizce karşılıklarını hafızanıza yerleştirebilirsiniz.

Cümle İçinde Kullanın

Öğrenilen kelimelerin cümle içinde kullanılması öğrenmeyi son derece hızlandırmakta ve akılda kalıcılığı kolaylaştırmaktadır. Drink ( içmek ) kelimesini öğrendiyseniz milk ( süt ) kelimesini de öğrenerek drink milk ( süt içmek ) cümlesini oluşturabilirsiniz. Böylece bağlantılı kelimeleri de birlikte öğrenecek, birlikte kullanarak çok daha kolay öğreneceksiniz.

Eş anlamlarını ve Zıt Anlamlarını Birlikte Öğrenmek

Güzel çirkin, şişman zayıf, acı tatlı gibi zıt anlamları ile birlikte kelimelerin ezberlenmesi etkin bir öğrenme için oldukça geçerli bir yöntemdir. Güzel ( beautiful ) çirkin ( ugly ), şişman ( fat ) zayıf ( weak ), acı ( pain ) tatlı ( dessert ) gibi.

Yatmadan Önce Bir Göz Atın

Uyumadan önce öğrendiğiniz kelimeleri gözden geçirmeniz ve sonra uyumanız ezber yapmanızda son derece etkilidir. Zira uyumadan önce yapılan aktivitelerin beyinde edindiği yer kalıcı olmakta ve tekrarladığınız kelimeleri öğrenme de daha hızlı olmaktadır. İngilizce kelime nasıl öğrenilir sorusuna verilebilecek birkaç cevabı sizler için sıraladık.

Online İngilizce eğitimlerle kelime öğrenmek ve ezberlemek çok keyifli ve çok kolaydır. Erişimin sağladığı her yerde eğitim alınabilmekte, en yeni öğrenme teknikleri ile kısa sürede çok daha fazla kelime hafızalarda yer etmektedir.

İngilizce Kelime Nasıl Öğrenilir? son güncelleyen: Eylül 26th, 2018nihat

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.