İngilizce Kelime Pratik Yapmak İçin En Etkili Yollar


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Kelime pratiği, bilginizi dinç tutacak ve taze kalmasını sağlayacak uygulamaların başında geliyor. İngilizce kelime pratikleri konusunda, herkesin farklı bir metodu olabilir, ancak biz bu içeriğimizde genel olarak kelime bilgisini gülü tutmak adına en popüler ve en modern İngilizce kelime pratik yollarını ele aldık. Yani tarzınıza göre, hobilerinize göre tüm yollardan faydalanabilirsiniz.

İngilizce kelime pratik nasıl yapılır?

Pratik yollarına gelmeden evvel, İngilizce kelime pratiği ile ilgili herkesin mutlaka bilmesi gereken birkaç önemli bilgiden bahsedelim. Öncelikle, pratik yaparken ezbere dayalı ilerlemek büyük bir yanlış. Ezbere dayalı ilerlemeler, uzun vadede size zarar verir ve öğretici bir niteliği yoktur!

İngilizce kelime pratiklerinde, eğer öyle bir şansınız varsa mutlaka deneyimleme metodunu kullanmalısınız. Bu, bir arkadaş ile İngilizce konuşma da olabilir, bildiğiniz kelimeleri cümle içinde kullanarak telafuz etme de olabilir.

Güncel kelimeler ve alanınıza göre uygun kelime grupları odaklı çalışmalar yapabilirsiniz. Unutmayın ki, dil sürekli gelişmekte ve değişmektedir. Birkaç yıl önce ne selfie kelimesi vardı, ne de “to google” yani “google’lamak” fiili…

İngilizce kelime pratik yapma yolları

wordly

İngilizce kelimelerle ilgili internette test çözebileceğiniz sitelere bakabilirsiniz. English word tests şeklinde aramalar ile yabancı siteler bulabilirsiniz.

İngilizce kelime derlemeleri ile ilgili, İngilizce fitness kelimeleri gibi özel konseptler için, konuşarak öğren blog olarak farklı içerikler hazırlıyoruz, onları takip edebilirsiniz.

Twitter ya da Facebook, Tumblr gibi sosyal ağlarda İngilizce kelimeleri kullanabileceğiniz gönderiler hazırlayın.

İngilizce kelime eğitiminde fark yaratan uygulama: Wordly ile tanışın

Kelime pratiği yaparken buna zaman ayıramıyorsanız, meşgulüm diyorsanız bu bahanenizi çürütecek bir İngilizce kelime pratik uygulamasından bahsedelim! 🙂 Wordly, akıllı telefonunuza bir kere yüklediğinizde, gün içinde çeşitli zamanlarda size belli kelimelerin anlamlarını bildirim olarak gönderen bir uygulamadır. Wordly her gün bir kelime öğretmeyi amaçlıyor ve bunu asla ezberleme yolu ile yapmıyor!

Wordly, ücretsiz bir uygulama ve iPhone, Android telefon modelleri başta Samsung, Huawei, Sony ve HTC olmak üzere birçok telefonda kullanılabilir. Wordly ile her seviye için uygun kelimeleri öğrenmek artık çok kolay…

Hemen kullanmak istiyorsanız, Google Play Store ya da App Store’da arama kutucuğuna “wordly” yazın ve ücretsiz indirin. İngilizce kelime pratik yaparak, seviyenizin her geçen gün daha da yükseldiğini görecek, İngilizce öğreniminde daha iyi ilerleyeceksiniz…

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.